05.12.2014, Miroslav Fuks

Realizační tým FC Vysočina povede hlavní kouč Luděk Klusáček

Realizační tým FC Vysočina povede hlavní kouč Luděk KlusáčekFC Vysočina byl pod tlakem fotbalových řádů nucen ukončit velmi dobře fungující řešení, kdy prvoligový tým vedl Roman Kučera, a přistoupil ke změně složení trenérského týmu. Jeho hlavou se dnešním podpisem smlouvy stal sedmačtyřicetiletý kouč Luděk Klusáček, kterému bude sekundovat trojice asistentů - Roman Kučera, Marek Zúbek a Milan Bokša. Na lavičce dále usednou kondiční trenér Jan Budějský a trenér gólmanů Jaromír Blažek.

 

Na úvod tiskové konference, na níž byl nový jihlavský lodivod představen, promluvil sportovní manažer Josef Jinoch:„Za sebe i za klub chci říci, že jsme rádi, že se nám jednání s panem Klusáčkem povedlo dotáhnout do zdárného konce. Luděk Klusáček v Jihlavě podepsal smlouvu na dobu neurčitou, čímž sledujeme zájem majitelů klubu o dlouhodobou spolupráci. Kompetence jednotlivých členů nového realizačního týmu FC Vysočina budou upřesněny v lednu na počátku zimní přípravy. Michal Kadlec, který dosud v „áčku“ vypomáhal, se vrátí jako asistent k juniorce.“

„Vážím si nabídky jihlavského klubu a jsem velmi rád, že jsem se mohl stát trenérem FC Vysočina. Doufám, že toto angažmá bude úspěšné jak pro mne, tak i pro klub,“ zněla první slova Luďka Klusáčka, jenž na tiskovce dále řekl: „Vzhledem k celkové situaci v tabulce a k okolnostem, kterými si Vysočina na podzim prošla, se v první řadě musíme dívat na spodní patra tabulky a co nejdříve odvrátit nebezpečí sestupu. Chci navázat na dosavadní úspěšnou práci realizačního týmu v čele s trenérem Romanem Kučerou. Rozhodně nechci bořit a překopávat něco, co ve druhé polovině podzimu velmi dobře fungovalo. Jsem rád, že s Romanem budu moci spolupracovat. Určitě ale budu chtít do hry týmu přenést i svoje myšlenky,“ zdůraznil Klusáček, kterého na lavičce Vysočiny čeká pikantní ligová premiéra v Ďolíčku proti Bohemians. Tedy na půdě klubu, který ještě na jaře vedl a sám za klokany nastupoval jako hráč.

Změna v realizačním týmu FC Vysočina se logicky dotýká osoby trenéra Romana Kučery, který nedisponuje potřebnou nejvyšší kvalifikací a již není únosné a hlavně administrativně možné, aby jihlavský tým vedl v roli hlavního kouče. Jak on tuto vynucenou rošádu vnímá? „Jednoznačně pozitivně. S Luďkem Klusáčkem se znám už delší dobu, dokonce jsme spolu byli na stáži v Itálii. Naše vzájemná komunikace samozřejmě nabrala obrátky v posledních dnech. Na trenérskou spolupráci s ním se velmi těším a věřím, že společně s celým realizačním týmem mužstvo dokážeme sportovně posunout a stabilizovat jeho výkonnost. Jsem přesvědčen, že Luděk bude pro klub velkým přínosem z pohledu své osobnosti, zkušeností a odbornosti. V neposlední řadě to ze mne sejme tlak kolem mé trenérské licence, který byl v posledních týdnech nejen ze strany médií nepříjemný,“ uzavřel svůj komentář Kučera.

Luděk Klusáček ve své hráčské kariéře platil za poctivého obránce, který neuhnul v žádném souboji. V československé a české lize hrál za Slavii, Duklu, Hradec Králové, Bohemians, Benešov a Liberec celkem si připsal 225 ligových utkání, ve kterých vstřelil 24 gólů. Po ukončení hráčské kariéry zastával pozici sportovního manažera v Bohemians. Odtud vedly Klusáčkovy kroky do Slavie, kde se předvedl jako velmi úspěšný kouč juniorky a následně asistent A-týmu. Svou premiéru v pozici hlavního trenéra dospělých si následně odbyl v dnes již zaniklém druholigovém Xaverově, odkud přes krátkou epizodu ve Slovácku zamířil do Hradce Králové. Zde si ho vyhlédl Ivan Hašek a nabídl mu působení po svém boku na pozici asistenta v dubajském klubu Al Ahlí. Haška posléze Klusáček následoval i na cestě k nejzářivější metě každého trenéra - na pozici asistenta reprezentačního mužstva České republiky. Poté, co Hašek odešel zpět do dubajského Al Ahlí, Klusáček krátce asistoval u národního týmu i Michalu Bílkovi. Následně však znovu vykročil v Haškových stopách do saúdskoarabského klubu Al-Hilal, kde působili od ledna do června 2012.

Do nejvyšší české soutěže se vrátil v březnu letošního roku, když přijal nabídku Bohemians 1905. Na lavičce posledního celku tabulky vystřídal Josefa Webera a klub dovedl k záchraně v Gambrinus lize. V červnu však působení v Ďolíčku neprodloužil, neboť se opětovně stal asistentem Ivana Haška, tentokrát v katarském klubu Katar SC. Toto angažmá však skončilo předčasným odvoláním české dvojice už v polovině září 2014.

 
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu