25.04.2012, Miroslav Fuks

Roman Pivarník: Nově musíme postavit zálohu

Roman Pivarník: Nově musíme postavit zálohuDruhá liga vstupuje do své závěrečné pětiny. Před jihlavskými fotbalisty stojí náročná porce šesti zápasů, které rozhodnou o tom, zda budou naplněny jejich postupové ambice. Důležitý krok k tomuto cíli mohou učinit tuto neděli, kdy se od 17 hodin představí v Karviné.

 

Domácí MFK OKD náleží už několik sezón k aspirantům postupu, k čemuž ho dlouhodobě opravňuje silný kádr a velmi dobré ekonomické zázemí. To potvrzuje i v aktuálním druholigovém ročníku, kdy se pohybují v horní polovině tabulky a útočí na postupové příčky. Aktuálně karvinskému celku patří 5. příčka se ziskem 39 bodů. Tedy jen s pětibodovou ztrátou na Jihlavu a Bohemians.

O tom, že majitelé karvinského klubu nejsou s touto pozicí spokojeni a jejich ambice směřují výše, svědčí změna trenéra, která v Karviné nastala 28. března. Tehdy Karviná poměrně překvapivě ukončila po vzájemné dohodě smlouvu s trenérem Karlem Kulou. Na lavičce ho nahradil dosavadní asistent a trenér brankářů Marek Kalivoda.

Důvodem mohl být nepřesvědčivý jarní start karvinského klubu. Na úvod přišla porážka v Třinci, následovala domácí remíza s Ústím nad Labem a poté další venkovní klopýtnutí ve Vlašimi. Následná vydřená a šťastná domácí výhra nad Spartou už Kulu nezachránila. Novic Kalivoda začal dobře, když vyhrál ve Zlíně a poté uspěl v derby s Opavou. Pozitivně lze hodnotit i karvinskou remízu na půdě rozjetého Varnsdorfu. První porážka MFK pod Kalivodovým vedením nastala v posledním kole v hornickém derby v Mostě - 1:0.

Karvinský tým má opravdu zvuk. Nade všemi ční velezkušený stoper a bývalý reprezentant Bolf, který se dostal ze zdravotních problémů a na jaře pravidelně nastupuje. V brance si Kalivoda může vybírat z kvalitního a zkušeného dua Paleček - Kafka a rutinu defenzívy doplňuje obránce či stoper Hoffmann. Za pozornost fanoušků však určitě stojí ofenzivní slovenský záložník Gonda, stejně laděný Rumun Ciku či útočník Mišinský. Nespornými pilířy defenzívy jsou štítový záložník Motyčka nebo stoper Mráz.

V zimě se kádr MFK dočkal dalšího doplnění a zkvalitnění. Do Ružomberoku se sice vrátil Chovanec a na hostování do Viktorie Žižkov odešel nebezpečný Milosavljev, ovšem tyto odchody byly více než vykompenzovány. Z Bosny dorazil zkušený záložník Savić, na hostování ze Slovácka přišel talentovaný Perůtka, po zranění se z Polska vrátil útočník Vrána a největším úlovkem se stal příchod devětadvacetiletého záložníka Vladaviće. Tento dvanáctinásobný reprezentant Bosny a Hercegoviny má na svém kontě mistrovské tituly s Žilinou a se Salzburgem a též starty v Lize mistrů.

Kouč Roman Pivarník si je kvalit nadcházejícího soupeře dobře vědom: "Karviná disponuje silným celkem, v jehož řadách působí kvalitní hráči v čele s bývalými reprezentanty Bolfem a Vladavićem. Tomu odpovídají i postupové ambice Karviné, tudíž bude pro ní duel proti nám velice důležitý."

Jihlavský lodivod se též vrátil k domácímu utkání se Zlínem: „Fanoušci určitě viděli atraktivní fotbal. Já však s remízou absolutně nemohu být spokojen. Alespoň jsme tedy měli vyhrát 4:3. Zatímco v útoku byla naše hra v pořádku, tak výkon naší defenzívy přinesl zklamání. Pozdě jsme dostupovali k hráčům, a přestože jsme při gólových situacích byli v početní převaze, tak jsme jim nechávali příliš volného prostoru," řekl Pivarník, kterému přidělávají vrásky disciplinární tresty: „Nadále se musíme obejít bez defenzivního záložníka Velického, kterého po pátečním duelu kvůli jednozápasovému trestu za 4 žluté karty doplnili záložníci Vaculík a Jungr. Navíc se vznáší otazník nad startem Helíska. V Karviné tak musíme nově sestavit především zálohu, přičemž zatím zvažujeme několik variant. Uvažujeme i o nasazení dvou klasických útočníků či o změnách v obraně."

Sestava Karviné v posledním ligovém zápase: Paleček - Hrtánek, Hoffmann, Bolf, Knötig - Ciku (59. Bartozel), Motyčka (81. Savič), Jursa, Bartošák - Presl (68. Vrána), Gonda.

Poslední vzájemný zápas: Vysočina na podzim na domácí půdě body proti Karviné ztratila. Přestože měla více ze hry a vytvořila si řadu gólových příležitostí, tak skórovat dokázal jen Gabriel v 25. minutě. Naopak v 83. minutě zůstal osamocený Ciku a bylo vyrovnáno na konečných 1:1.

Vzájemná ligová bilance Karviné a FC Vysočina:
- 9 utkání  1 - 3 - 5   11 : 19

Web soupeře: www.mfkkarvina.cz

 
Související
Aktuálně

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu