12.11.2011, Miroslav Fuks

Roman Pivarník: Třinci jsme nedali šanci myslet na výhru

Roman Pivarník: Třinci jsme nedali šanci myslet na výhruFanoušci FC Vysočina mohou slavit opravdu krásný fotbalový víkend. Ten v pátek skvěle načala velmi dobrým výkonem a barážovou výhrou 2:0 nad Černou Horou reprezentace a v sobotu ho završily tři nejsledovanější jihlavské týmy. Dorost 4:1 udolal Teplice, juniorka přivezla cennou výhru 2:4 z Hlučína a „áčko“ získalo velmi důležité vítězství na půdě Třince. Jak tento duel viděl trenér Roman Pivarník

V utkání jsme chtěli být aktivní a hru postavit na pružné obraně a rychlém přechodu do útoku. Opravu se nám dařilo a zejména v poslední dvacetiminutovce první půle jsme dominovali. Po zásluze jsme byli odměněni dvěma góly. Navíc Tecl měl další dvě velké příležitosti, které neproměnil. Ve druhé půli jsme se prezentovali koncentrovaným výkonem. Přesto jsme se nevyvarovali snížení po závaru v našem pokutovém území. Na třinecké snížení jsme však odpověděli nejlepším možným způsobem, když po krásné kombinaci Gabriela s Mešanovićem měl jednoduchou úlohu skórovat Tecl. To byl strašně důležitý moment.

O 10 minut později však přišlo vyloučení Standy Tecla…
Výkon rozhodčího ve druhé půli nechci komentovat. Každopádně Teclovo vyloučení bylo hodně sporné. Ten v první půli dostal 4. žlutou kartu v sezóně, navíc byl vyloučen, tudíž nám nyní bude chybět v nadcházejících dvou zápasech. Věřím, že se s jeho absencí vyrovnáme.

Hráči však minuty v oslabení zvládli skvěle…
Semkli se, bojovali a domácí prakticky nepustili do šancí. Skutečně jsme podali velmi dobrý výkon a Třinci jsme nedali možnost pomýšlet na výhru. Jen je velká škoda, že jsme, stejně jako ve Zlíně, dohrávali o deseti. Místo toho, abychom své vedení z brejků ještě zvýšili, tak jsme se museli do konce utkání soustředit spíše na defenzívu.

Jak si vedli Gabriel a Halama, kteří nahradili vyžlucené Komárka s Velickým?
Podali velmi dobrý výkon a splnili úkoly, se kterými šli na hřiště. Do příštího zápasu tak máme příjemné starosti, kterým hráčům dát důvěru. Na druhou stranu se budeme muset obejít bez Tecla a navíc má v posledních týdnech zdravotní problémy Vaculík, který v Třinci bohužel nedohrál.

S koncem podzimu jste se přiblížili na dosah čelu tabulky…
Do Třince jsme jeli s jasným úkolem zvítězit. Byli jsme si vědomi důležitosti zápasu. Nejenže jsme chtěli udržet kontakt s čelem tabulky a vytvořit si solidní pozici pro jaro, ale uvědomovali jsme si, že duel v Třinci je bojem o šest bodů. Výhrou na třineckém stadiónu jsme tak tabulku trochu roztrhli. Nyní je pouze na nás, zda do zimní pauzy vstoupíme s ještě lepším bodovým ziskem, když v pátek zdoláme Sezimovou Ústí. Věřím, že hráči pro to na place udělají maximum a že je v hojném počtu podpoří i naši fanoušci. Snad si důležitou rozlučku s podzimem před dlouhou zimní přestávku nenechají ujít!