05.08.2006, Miroslav Fuks

Trenéra Bokšu potěšil obrat v utkání

Trenéra Bokšu potěšil obrat v utkáníTrenér Milan Bokša po své mistrovské premiéře na lavičce FC Vysočina neskrýval svoji spokojenost. „Těch pozitiv šlo vystopovat vícero. Především musím ocenit skutečnost, že hráči dokázali vyrovnat s nešťastným začátkem zápasu, kdy jim pro ofside nebyl uznán gól a brzy nato po ojedinělé akci soupeře inkasovali. Ještě více vystupňovali tlak a během několika minut dokázali zápas otočit."

 
Pokud bychom do poločasu alespoň nevyrovnali, tak by bylo velmi těžké duel otáčet. Dále jsem rád, že hráči byli schopní produkovat způsob hry, na který jsme se celé léto připravovali. V neposlední řadě musím ocenit velkou střeleckou aktivitu, kdy se hráči na kluzkém terénu velmi často pokoušeli o střelbu.“

Byl první zápas sezóny něčím specifický?

Úvodní duely ročníku vždy stírají výkonnostní rozdíly mezi mužstvy. Tyto zápasy nikdo nepodcení a hráči hrají s maximální koncentrací. Na pátečním duelu se to pozitivně odrazilo v kvalitě zápasu, který příliš neovlivnil ani vytrvalý déšť.

Jaký dojem na vás udělali fanoušci?

Musím jim poděkovat za přístup a vytrvalé povzbuzování. Potvrdili zvěsti, které o nich v posledních sezónách jdou. Jejich podporu budeme bezesporu potřebovat v každém utkání. Věřím, že se s nimi budeme setkávat i na hřištích soupeřů.

Do zápasu jste vstoupili s kompletním kádrem. Měl jste asi příjemné starosti se sestavou…

Pokud je našim jednoznačným cílem postup do nejvyšší soutěže, tak musíme disponovat kvalitním a širokým hráčským kádrem. A tím nemyslím pouze 22 hráčů na aktuální soupisce „áčka“, neboť i v juniorce je několik šikovných fotbalistů, kteří se nám ve II. lize mohou hodit. Dobrým příkladem je mladý záložník Tomáš Cihlář. Konkrétně v duelu s Ústím mne potěšilo, že všichni střídající hráči přinesli oživení. Navíc pouze na lavičce zůstali další kvalitní hráči, kteří se jistě brzy dočkají své příležitosti.

Jak hodnotíte páteční výkon nového útočného dua?

Oba hráči potvrdili, že mohou být těmi, kteří gólově zúročí práci celého mužstva. Navíc jsou zde i mladí Vácha a Peška. V sezóně 100% budeme potřebovat čtyři kvalitní útočníky.

 
Související
Média
Aktuálně

Dočkaly se! Holky dovezly první výhru!

Ženský tým se ve 4. kole Moravskoslezské ligy po zásluze dočkal prvního vítězství v sezóně! V olomouckých Nových Sadech zvítězil 2:4 (2:2), když jihlavské branky postupně zaznamenaly Marie Fatrdlová, Bára Petrašová, Zuzana Poláková a Annika Macháčková. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu