27.07.2016, Miroslav Fuks

Tulis: Oproti předchozím sezónám si chceme polepšit

Tulis: Oproti předchozím sezónám si chceme polepšitKrátké fotbalové léto je u konce a ti nejlepší čeští fotbalisté a jejich fanoušci znovu nedočkavě stojí na prahu nového ročníku nejvyšší soutěže. První liga slibuje atraktivní podívanou a velkou bitvu na obou pólech tabulky. Její součástí bude popáté v řadě a pošesté v historii fotbalu v tomto kraji i FC Vysočina. Jak jsou na soutěžní ročník nachystáni jihlavští fotbalisté? Podaří se klubu herní a výsledkové zlepšení proti uplynulému ročníku? Nejen na toto téma přišla řeč na tradiční předsezónní tiskové konferenci.

 

Ing. Zdeněk Tulis, ředitel klubu

Dvouměsíční letní přestávka znamenala z pohledu FC Vysočina velmi rušné období. Nakolik je po ní jihlavský klub připraven na boje v nejvyšší soutěži?
Úvodem bych chtěl zdůraznit své přesvědčení, že celá Vysočina by měla být hrdá, že startujeme pátou sezónu v řadě v 1. fotbalové lize. Na rozdíl od krajských měst Pardubic, Hradce Králové, Ústí nad Labem či Českých Budějovic, a dokonce si vedeme lépe, než tradiční bašty, jako Olomouc a Ostrava. Představujete to obrovské ocenění práce všech hráčů, trenérů, funkcionářů či zaměstnanců, kteří v FC Vysočina působí. A samozřejmě též vlastníků klubu, kteří vytváří podmínky pro to, aby se v tomto vlastně hokejovém kraji mohl uchytit špičkový fotbal. Pro nás to je obrovská čest a zároveň závazek.

Pokud se ohlédnu do naší prvoligové historie, tak jsme během dosavadních šesti prvoligových sezón průměrně vybojovali 34,5 bodů a umístili jsme se na 10,5. místě. Z toho vyvěrá, jaký cíl bychom si chtěli stanovit pro nadcházející sezónu – chceme tyto parametry vylepšit. Troufám si říci, že jsme na to připraveni. Už máme za sebou porodní bolesti vytvoření prvoligového klubu na Vysočině a myslím si, že jsme si je poctivě odžili. Žádná odehraná sezóna nebyla jednoduchá. V každé jsme se museli popasovat s různými problémy a naštěstí jsme vždy příslušnost k české fotbalové elitě uhájili.

Cítíme nutnost zlepšit výkony a celkový přístup hráčů k domácím zápasům. Vnímáme dluh vůči svým fanouškům. Je na čase, abychom je více potěšili kvalitním fotbalem a dobrými výsledky, čímž bychom je v hojnější míře přilákali do ochozů stadiónu. Moc bychom si přáli, abychom dokázali navýšit průměrnou návštěvu na našem stadiónu.

V létě se klubu podařilo vylepšit zázemí pro diváky…
Velmi mne těší, že se nám podařilo získat partnera, který do výstavby a zajištění stánků s občerstvením na našem stadiónu investoval zhruba půldruhého milionu korun. Jsem přesvědčen, že firma UDANAX Catering výrazně zlepší komfort a rychlost prodeje občerstvení, což jistě fanoušci ocení. A to nejen díky revolučnímu výčepnímu zařízení BEERJET.

Milan Bokša, sportovní manažer

Jak vnímáte pohyb v kádru, který v FC Vysočina během léta nastal?
V kádru našeho „áčka“ došlo k zásadní změně. Ta neproběhla ze dne na den, neboť nejsme příznivci unáhlených změn. Už od 15. září loňského roku jsme se dlouhodobě připravovali na to, jak postupně a citlivě změnit podobu jak realizačního týmu, tak hlavně složení hráčského kádru. Stávající i potenciální hráče jsme pozorně sledovali a vyhodnocovali, ověřovali jsme si je nejen z hlediska výkonnosti, ale i charakteru. Přitom jsme vycházeli z toho, že v kabině chceme sportovně kvalitnější hráče a zároveň zlepšili atmosféru uvnitř týmu. Už nechceme znovu zažívat záchranářský stres uplynulých dvou ročníků. Jsem vnitřně  přesvědčen, a jsem rád, že tento dojem sdílí i vedení klubu, že proběhlá obměna je určitým předpokladem k tomu, že obavy, které jsme v předchozích sezónách zažívali, už prožívat nebudeme. Rád tedy konstatuji, že jsem s aktuálními změnami v kádru spokojen. Navíc mne těší, že jsme naplnili i další z našich záměrů, což bylo dotažení podoby kádru od začátku letní přípravy. To, že jsme tým neskládali za běhu přípravy, stálo velké úsilí všech, kteří v klubu pracují. Troufám si říci, že letní příprava podle toho i vypadala.

Řadu fotbalistů jste poslali na hostování…
V kádru jsme většinou ponechali hráče, kteří už mají určité zkušenosti. Pak tu ale máme řadu fotbalistů, kteří mají talent, ale potřebuji pravidelně hrát, aby výkonnostně rostli. Proto jsme jim umožnili hostování ve II. lize, kde dostanou prostor k tomu, aby potvrdili svůj růst a výkonnost.

Michal Hipp, trenér

Nelze začít jinak, než Vaším hodnocením letního přípravného bloku.
Letní příprava byla z více důvodů specifická. Poměrně dlouhé bylo období dovolených a s ohledem na evropský šampionát byla delší, než je obvyklé. Vlastní tréninkový blok jsme rozdělili do tří hlavních částí a sedmi mikrocyklů. Úvodní necelé 4 týdny jsme se různými formami věnovali rozvoji základních pohybových vlastností, tak i limitovaných pohybových schopností. Bylo to poměrně náročné, neboť objem a intenzita byla daleko větší, než tomu bylo v předchozím období. Myslím si však, že hráči tyto dávky docela dobře zvládli.

Druhý blok přípravy už tvořily většinou průpravné hry, kdy jsme se snažili více se zaměřit na konstruktivní získání míče, čímž bychom si vytvořili podmínky pro naši ofenzivní část. Převažovaly hry s menším počtem hráčů, kdy jsme se koncentrovali na rozvoj specifických zápasových podmínek, jako je výbušnost v rychlosti nebo zachování rychlostní vytrvalosti.

Obecně lze říci, že jsme v průběhu léta prakticky nezažili žádné rušivé vlivy. Absolvovali jsme padesát tréninkových jednotek a odehráli jsme 9 kvalitních přípravných zápasů. Mohu zodpovědně říci, že až na jeden poločas, kdy nás soupeř vysloveně přehrál, jsme sehráli vyrovnané partie. Rovnoměrnou šanci jsme dali všem hráčům, kluci k tomu přistoupili zodpovědně a právem si nyní mnozí říkají o základní sestavu. Bude teď na mně, na realizačním týmu, abychom se trefili do optimální jedenáctky.

Mrzí mne snad jen to, že se nám v závěrečných zápasech zranili dva hráči, kteří si v průběhu přípravy říkali o základní sestavu – Zoubele a Hronek. Ostatně, i generálku jsme absolvovali bez nich.

Naplnila letní obměna kádru Vaše představy?
Při letní analýze kádru bylo jednou z mých podmínek, že z mého pohledu mužstvo potřebuje okysličení, zvýšení konkurenčního prostředí a navození nové pracovní atmosféry. Převážnou většinu fotbalistů, které jsme v létě přivedli, jsme dlouhodobě sledovali a jejich výběr nebyl náhodný. Obrazem doplnění kádru samozřejmě bude až ligová soutěž. Můj vnitřní pocit však napovídá, že jsme na správné cestě. Ti hráči, kteří přišli, vážně klepou na základní sestavu.

Lukáš Vaculík, kapitán týmu

Můžeš se též ohlédnout za letní přípravou?
Příprava byla opravdu hodně náročná. Už dle zimy jsme věděli, co nás asi čeká. Tehdy to pro nás byl asi větší šok a některé tréninky jsme téměř nezvládli. V létě jsme tak na tréninkové dávky byli lépe adaptovaní. Už dlouho jsem ale nezažil takový objem tréninků, kdy jsme během tří týdnů skoro každý den trénovali dvoufázově. Osobně jsem moc rád, že jsem to přežil ve zdraví, a teď věřím, že z toho budeme během sezóny těžit všichni. Z tréninků i přípravných utkání však cítím, že jsme připraveni dobře. Teď to potřebujeme prodat i v ligových utkáních.

Už si někdy zažil tak rozsáhlou obměnu kádru?
Nepamatuji si, že by do týmu přišlo až osm hráčů. Když měli nováčci na společné týmové akci zazpívat, tak toho bylo opravdu hodně   Myslím si, že se výběr hráčů vedení podařil. Přišla kvalita a spolu s ní I charakterově silní hráči. Zapadli do party a vytvořili jsme dobrou atmosféru. Snad to vše napomůže k dobrým výsledkům v sezóně.

Záznam předsezónní tiskové konference přináší Youtube kanál Ježour TV. Nabízíme vám slova ředitele klubu Zdeňka Tulise, sportovního manažera Milana Bokši, trenéra Michala Hippa a kapitána týmu Lukáše Vaculíka.

 
Aktuálně

Jihlava postupuje do dalšího kola MOL Cupu

Utkání třetího kola MOL Cupu mezi Jihlavou a Pardubicemi skončilo vítězstvím domácích 2:0. Své vedení z první půle dokázali jihlavští fotbalisté po poločase ještě navýšit a zásluhou výborného výkonu gólmana Adama Jágrika odešli z utkání bez obdržené branky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2021 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu