07.10.2010, Miroslav Fuks

Urban: V Třinci musíme bojovat o body!

Urban: V Třinci musíme bojovat o body!Po dvou těžkých a fotbalově zdařilých domácích zápasech, které FC Vysočina přinesly „jen“ 4 body, čeká svěřence trenéra Luboše Urbana další velice náročný výjezd ven. V sobotu 9. října se již od 10.15 hodin představí na půdě FK Fotbal Třinec. Vyrazí Jihlavané do Slezska o den dříve?

 

Ano, vzhledem k brzkému času výkopu si odpoledne v Jihlavě zatrénujeme a vyrazíme do Třince. Ubytujeme se ve Frýdku-Místku tak, abychom v poklidu mohli shlédnout večerní kvalifikační duel reprezentace proti Skotsku.

Zápas proti Viktorii Žižkov byl mnohými velmi oceňován. Tři inkasované branky vás však jistě nepotěšily. Nezvažujete proto změny ve složení defenzívy?
Inkasovat doma tři branky, z toho dvě ze standardky, to je přepych, který si prostě nemůžeme dovolit. I proto nevylučuji, že změny v defenzívě učiníme. Na zápas se poctivě připravujeme. Chceme do něj vstoupit s hlavou nahoře a jednoznačným cílem bojovat o body, které jsme ztratili na domácí půdě s Žižkovem. Čtyři body z domácího dvojutkání proti exligistům rozhodně nejsou špatné, ale z našeho pohledu jsou prostě ztrátou. Navíc venku jsme tohoto zatím moc nezískali.

Co říci k třineckému soupeři? V poslední době změnil kouče, doplnil tým a celkem se mu daří...
Třinci příliš nevyšel vstup do soutěže, tudíž sáhli k odvolání trenéra a posílení týmu zejména v ofenzívě. Asistent Patrik Krabec poté dosáhl slušných výsledků, když z pěti zápasů jednou vyhrál a třikrát remizoval. V tomto týdnu k týmu přišel nový hlavní kouč, kterým je Slovák, bývalý kanonýr Interu a reprezentant Lubomír Luhový. Lze očekávat, že hráči Třince budou mít zvýšenou motivaci.

Chtěl byste na některého z hráčů Třince upozornit?
Třinec předvádí ofenzivní fotbal v rozestaveni 4 – 4 – 2. Disponuje rychlými krajními hráči se schopností dobře odcentrovat - Malířem a Byrtusem. Ty ze středu zálohy diriguje Hanus. Na hrotu může trenér vybírat hned ze tři velice kvalitních a rychlých útočníků. Radzinevičius, Onuchukwu a Štyvar jsou skutečně velice nebezpeční a musíme si na ně dát velký pozor. Stejně tak musíme být maximálně obezřetní při standardních situacích. Ty kopou velmi kvalitně na urostlé soubojové hráče. Dali takto už hodně gólů. Musíme je ubránit a uskákat.

Můžete v sobotu počítat se všemi hráči?
Uvarenkův stav se zlepšuje, ale je nadále v péči lékařů. Zbytek týmu je nám k dispozici.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a FK Fotbal Třinec

- 10 utkání  8 – 1 – 1   20 : 3
- poslední vzájemný duel v závěru jara 2010 byl velmi uvolněný a přinesl zaslouženou výhru domácího FC Vysočina v poměru 4:2 (2:0), když branky stříleli dvakrát Dort, jednou Franěk a Demeter a za hosty Maroši a Matůš.

 
Související
Aktuálně

Podzimní dorostenecké hodnocení: U17 – Ivan Čermák

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší dorostence U17, kteří nastupují v nejvyšší soutěži. Mezi elitou přezimují na 11. příčce se ziskem 16 bodů. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu