24.09.2010, Miroslav Fuks

Urban je rád, že má Kladno za sebou

Urban je rád, že má Kladno za sebouVysočina po sedmi letech porazila Kladno, prodloužila svoji domácí neporazitelnost na 12 zápasů a navíc v aktuálním ročníku na svém stadiónu ani jednou nezaváhala a připsala si v pěti duelech plný počet bodů. Tentokráte se vypořádala s velice silným exligovým soupeřem. „Jsem strašně rád, že máme Kladno za sebou. Mají hodně zkušené a silné mužstvo. Jsem absolutně spokojen,“ uvedl na pozápasové tiskovce kouč Luboš Urban.

Ten k duelu dále řekl: „Kladýnko bylo v úvodní desetiminutovce aktivnější, čemuž napomohl i vítr. Měli jsme problémy s jejich napadáním, ovšem hosté si pořádnou šanci nevytvořili. Po čtvrt hodině nám začala hrát záloha, dali jsme míč na zem a byli jsme velmi silní při standardních situacích. Krutý je výborně kopal a i díky němu jsme si došli pro úvodní gól. V první části jsme měli i další 2 tutovky. Ve druhé půli jsme s podporou větru chtěli být aktivní, neboť jsme se nechtěli dostat pod kladenský tlak. Hráli jsme hodně vytaženě, neumožnili jsme Kladnu nakopávání balónů a byli jsme lepší. Z řady šancí jsme vstřelili zasloužený druhý gól a poté visel ve vzduchu i náš třetí zásah. Místo toho jsme si zápas zkomplikovali inkasovaným gólem, ovšem v závěru jsme závary a riziko vyrovnání nedopustili. Myslím si, že jsme dosáhli zaslouženého vítězství proti výbornému soupeři.“

„V první půli jsme byli aktivnější, čemuž možná pomohl vítr v našich zádech. Měli jsme pár šancí, které jsme však nedali. Byť ještě nejsou Vánoce, tak rozdáváme dárečky. Vlastní gól jsme si dali proti Třinci a též dnes v Jihlavě. Druhý poločas se nám nepovedl, hlavně jeho začátek. Jihlava byla lepší, poztráceli jsme lehce spoustu míčů  a neuhlídali jsme ani standardky. V našem vápně to často dost hořelo. Po prostřídání jsme dali kontaktní gól na 2:1, ale v závěru jsme nic nevytvořili a do nebezpečné situace jsme se nedostali. Domácí zvítězili zaslouženě,“ řekl k utkání kladenský kouč Miroslav Beránek.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší webová televize <a href=" http://www.fcvysocina.cz/webTV/ ">JEŽOUR TV</a>. Krom kompletních názorů trenérů zde najdete slovenská slova gólmana Dalibora Rožníka a střelce Arnolda Šimonka. Navíc nechybí ani vítězný pokřik z jihlavské kabiny!