včera, Miroslav Fuks

Zástupci Vysočiny v říjnových reprezentačních nominacích

Zástupci Vysočiny v říjnových reprezentačních nominacíchAni tradiční říjnový reprezentační termín se neobejde bez vyslanců FC Vysočina v českých mládežnických týmech. Přímá nominace se týká středopolaře Filipa Šancla (U20), gólmana Matyáše Trešla (U19) a útočníka Šimona Krahulu (U17). Další odchovance najdeme mezi náhradníky jednotlivých výběrů.

Filipa Šancla s „dvacítkou“ čekají zajímavá přípravná utkání s Rumunskem a v Anglii. Mezi náhradníky jsou naši dva krajní beci – Jan Chytrý a Dominik Farka.

Matyáš Trešl se může těšit na důležité duely základní fáze kvalifikace ME 2025, přičemž český reprezentační tým U19 vyzve San Marino, Švýcarsko a Finsko.

Kvalifikační bitvy o evropský šampionát U17 v základní fázi si užije též Šimon Krahula v podobě utkání s Běloruskem, Andorrou a domácím Německem. Mezi náhradníky figuruje záložník Tobias Ritter.

Reprezentace U16 stihla odehrát dva přípravné zápasy proti Slovensku už zkraje října, přičemž obránci Matyáš Hnízdil a Šimon Pospíšil, stejně tak záložníci Adam Hink a Lukáš Moravec setrvali mezi náhradníky.