27.02.2016, Miroslav Fuks

Vysočina sahala po výhře, po dramatickém závěru ale odjela bez bodu

Vysočina sahala po výhře, po dramatickém závěru ale odjela bez boduVysočina v Uherském Hradišti sahala po historicky prvním vítězství, ovšem své velké šance neproměnila a nakonec vypila v závěru utkání kalich hořkosti až do dna. Jihlava šla do vedení díky trefě Petra Hronka, ovšem Slovácko díky Šumulikoskimu rychle vyrovnalo a v dramatickém závěru dvěma brankami stanovilo konečný výsledek 3:1 (1:1).

Diváci: 3778
Slovácko: Heča - Reinberk, Košút, Rada, Chyla - Havlík, Šumulikoski - Biolek (56. Chvátal), Sadílek (56. Kone), Kerbr (75. Civić) - Došek. Náhradníci: Daněk – Hofmann, Daníček, Kuncl. Trenér Svatopluk Habanec.
FC Vysočina: Rakovan – Kryštůfek, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek – Fulnek (55. Kukoľ), Hronek, Vaculík – Voltr (61. Dvořák). Náhradníci: Vejmola – Tlustý, Demeter, Bazal, Nerad. Trenér Michal Hipp.

Kouč Michal Hipp do základní sestavy oproti duelu se Slavií nasadil hned tři nové tváře a další změny učinil v rozestavení. Na levého beka se místo zraněného Mišůna postavil Urdinov, na kraji zálohy dostali místo Bazala a Nerada příležitost Fulnek a Vaculík, kterého na pravém beku nahradil Kryštůfek. Na post stopera se po karetním trestu vrátil Krejčí.

Po opatrném začátku se v 9. minutě zapotil gólman Rakovan po centru Chyly, nebezpečí však hostující obrana odvrátila. Ve 13. minutě Vysočina zahrávala svůj druhý roh, po němž odražený do vápna odcentroval Kryštůfek na hlavu Vaculíka, po jehož pokusu se musel Heča pořádně protáhnou k tyči, aby míč vyškrábl. V 15. minutě už bylo v jihlavském táboře veseleji, neboť Voltr posunul rychlý kontr do křídla na Vaculíka a ten na středu hřiště našel Hronka, jenž mezi stopery potáhl míč a poté přesnou trefou k tyči zaznamenal první branku FC Vysočina v jarní části – 0:1! Jenže domácí dokázali velice rychle odpovědět, když v 16. minutě Sadílek zleva zahrával standardní situaci a Šumulikoski se hlavou prosadil v tlačenici ve vápně – 1:1. Ve 24. minutě se k ráně z 25 metrů odhodlal Hronek, ale Heču nezaskočil. Na druhé straně vyškrábl Doškovu hlavičku nad břevno Rakovan. Takřka dvacet minut se poté hrálo bez šancí a k vidění byl velmi bojovný a agresivní fotbal. Ve 43. minutě však přišel kontakt Krejčího s Biolkem v rohu vápna, po němž sudí Zelinka ukázal na značku penalty. K té se postavil domácí kanonýr Došek a poslal míč k levé tyči, kam však skočil gólman Rakovan! A tak to byla Vysočina, která mohla v závěru prvního dějství strhnout vedení na svoji stranu. Ve 45. minutě byl na rohu vápna faulován Urdinov a Vaculík zahrával velmi nebezpečnou standardku. Hráči v modrém se však ve vápně neprosadili a neuspěli ani po následném průniku a centru Fulneka. Do kabin se tak šlo za nerozhodnutého stavu 1:1.

Slovácko do druhé půle vstoupilo aktivně. Ve 49. minutě zahrávalo rohový kop, který se po několika odrazech dostal ke Kerbrovi, jenž střílel těsně vedle tyče. V 55. minutě po rychlém kontru Vysočina odcentroval Vaculík, ale Hronek balón nedokázal usměrnit mezi tři tyče. V 56. minutě zprava odcentroval Sadílek, Šourek balón odhlavičkoval, ale Došek dostal z úhlu prostor k zakončení. Proti vyběhnuvšímu Rakovanovi však neuspěl. V 61. minutě Vysočina zahrávala rohový kop, který na zadní tyč prodloužil Voltr, ovšem Kryštůfek nedokázal ve velké šanci Heču prostřelit. Výsledkem byl další roh. V 63. minutě z dvaceti metrů vypálil Kučera, ale branku netrefil. V 67. minutě se po dobré kombinaci dostal do šance Chvátal, ale z úhlu přestřelil. V 74. minutě Hronek výborně presoval proti Košutovi, mohl postupovat na branku, ale byl zfaulován. Sudí však tasil jen žlutou kartu. V 82. minutě se Vysočina vymanila z tlaku a táhla brejk tří hráčů na jednoho. Kučera uvolnil vlevo Vaculíka, který poslal ideální míč před branku na Hronka, kterého však Heča reflexivně vychytal a míč vyrazil na roh. Více štěstí měli domácí, když v 86. minutě Došek prodloužil míč do vápna na Koneho, který míč přes bránícího Krejčího i gólmana Rakovana procedil do sítě – 2:1. Vysočina se poté nadechla k velkému náporu a hráče v bílém doslova přikovala před jejich brankou. V 88. minutě odražený míč parádně z hranice vápna napálil Hronek, jenže trefil jen hruď Kušůta na brankové čáře. V 90. minutě se po dalším závaru dostal do velké šance Dvořák, který však z blízka zakončil nad břevno. V nastavení domácím vyšel rychlý kontr a přesily využili k upravení skóre na konečných 3:1, když se trefil Havlík.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Matej Rakovan 36%, 2. Lukáš Kryštůfek 16%, 3. Tomáš Kučera 16%, 4. Petr Hronek 8%, 5. Peter Šulek 8%, 6. Pavel Dvořák 4%, 7. Radek Voltr 4%, 8. Jakub Fulnek 4%, 9. Ondřej Šourek 4%.

5.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:2
19.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:1