22.08.2015, Miroslav Fuks

Vysočina ve druhé půli vyrovnat nedokázala a padla proti Slovácku

Vysočina ve druhé půli vyrovnat nedokázala a padla proti SlováckuNestranný divák z tohoto utkání musel být nadšený. Ve velmi dobré atmosféře se hrála velmi ofenzivní partie, která přinesla mnoho šancí, neproměněnou penaltu, velké emoce a tři branky, z nichž jedna bude vážně aspirovat na Gól roku. Bohužel, fanouška FC Vysočina mohl těšit pouze bojovný a kvalitní výkon jeho týmu. Méně však nedostatečná gólová produktivita a nepříjemná domácí porážka 1:2 (0:2) proti Slovácku.

Diváci: 2874
FC Vysočina: Hanuš – Kukoľ, Kryštůfek, Krejčí, Mišůn – Marek, Šulek (82. Vaculík) – Batioja, Jungr (46. Mešanović), Fulnek (73. Nerad) – Dvořák. Náhradníci: Rakovan – Opluštil, Demeter, Marcin.
Slovácko: Heča – Chvátal, Rada, Košút, Reinberk – Daníček, Valenta – Diviš, Havlík (90. Břečka), Hlúpik (89. Hofmann) – Došek (85. Kovář). Náhradníci: Daněk – Prajza, Sadílek.

Fotbalisté FC Vysočina do utkání proti Slovácku vstoupili se dvěma změnami v základní sestavě. Na hrotu útoku dostal místo Mešanoviće prostor Dvořák a na kraji zálohy nahradil Vaculíka Fulnek.

Prakticky hned od prvních minut se hrál zajímavý zápas s velkou ofenzivní aktivitou na před oběma brankami. První nebezpečnou střelu si v 6. minutě připsal Fulnek, který zpoza vápna přízemní střelou těsně minul branku. V 11. minutě po přiťuknutí Jungra pálil aktivní Dvořák, ale jeho rána našla jen Hečovu náruč. O minutu později po centru Fulneka hlavičkoval Batioja, ale těsně minul Hečovu  branku. V 19. minutě završil dobrou pasáž domácího týmu centr Kukoľa, který opravdu jen těsně minul hlavu naskakujícího Šuleka. Vzápětí se do dobré střelecké pozice dostal na druhé straně Hlúpik, ale vysoko přestřelil. Po pětadvaceti minutách po závaru při rohovém kopu mohl vsítit úvodní gól domácí Batioja, ale Heča jeho hlavičku stačil přizvednout nad horní tyč. Poté krásně vystřelil hostující Havlík a míč se otřel o břevno. Ve 24. minutě tvrdě vypálil Diviš, ale trefil jen Hanuše, jenž jeho projektil vyrazil na roh. Jihlavští, kteří v předchozích čtyřech zápasech vstřelili jedinou branku, se dál trápili v koncovce. V největší šanci selhal v 31. minutě Dvořák, který dostal od Mišůna přesný míč za obranu, ale domácí útočník místo zakončení do odkryté branky selhal a míč špatně trefil. Trest pro Vysočinu přišel vzápětí. Ve 33. minutě se do odraženého balonu opřel za šestnáctkou Valenta a fantastickým volejem z pětadvaceti metrů zamířil přesně do horního rohu branky – 0:1. To byl aspirant na Gól roku! V 39. minutě domácí včasným vyběhnutím zachránil po zmatcích ve vápně před Divišem Hanuš. Ve 41. minutě mohl vyrovnat Kryštůfek po standardní situaci, ale na zadní tyči trefil v dobré pozici jen boční síť. Šok pro jihlavské publikum završil gól do šatny Hlúpik, který si naběhl na střílenou přihrávku Diviše a ve skluzu se šťastně trefil do protipohybu gólmana Hanuše - 0:2.

Domácí kouč Klusáček poslal do druhé půle na trávník Mešanoviće a Vysočina se znovu vrhla do dobývání slovácké branky. Právě bosenský útočník se už ve 48. minutě octil v dobré pozici, ale zužitkovat jí nedokázal. To velký závar ve 49. minutě už brankou skončil. Pravý bek Kukoľ si našel odražený balón, ve vápně se zbavil obránců a vyslal tvrdou ránu do pravé tyče, která se následně od Hečových odrazila do sítě – 1:2. Domácí se v dalších minutách všemožně snažili o vyrovnání – průniky, střelami z dálky či ze standardních situací. Na pozoru se však museli mít před nebezpečnými brejky hostujícímu celku. V 62. minutě natáhl ke střele znovu Valenta, ale jeho projektil letěl zhruba metr vedle branky. To v 65. minutě zavládla na stadiónu velká nevole publika. Sudí Paták odpískal pokutový kop za zákrok brankáře Hanuše, který v malém vápně chytil míč, ale při výskoku udeřil nohou Hlúpika. Kanonýr Došek však z pokutového kopu mířil do míst, kam skočil jihlavský gólman! V 69. minutě mohl vyrovnat Dvořák, ale ani tentokrát mu nebylo přáno a Heča jeho tečovaný pokus lapil. V 70. minutě byl před vápnem faulován kapitán Marek a domácí z výhodné pozice zahrávali přímý kop. Mešanović se však při střele nezaskvěl. Závěrečné minuty byly hektické a nervózní. Nabídly řadu ofenzivních akcí, ovšem žádná z nich nevedla ani k velké gólové příležitosti. Nepomohl ani závěrečný náběh gólmana Hanuše do šestnáctky při standardní situaci. Kolegu Zlámala nenapodobil. Slovácko si nakonec cennou výhru pohlídalo a potvrdilo, že proti Vysočině umí. Zvítězilo i ve třetím vzájemném utkání v řadě.

Hráč utkání za FC Vysočina: 1. Jan Hanuš 52%, 2. Vladimír Kukoľ 18%, 3. Muris Mešanović 8%, 4. Lukáš Kryštůfek 7%, 5. Pavel Dvořák 5%, 6. Peter Šulek 3%, 7. Jakub Fulnek 2%, 8. Marek Jungr 2%, 9. Augusto Batioja 2%, 10. Jiří Krejčí 2%.

5.kolo | FC Vysočina - Slovácko | 1:2
19.kolo | Slovácko - FC Vysočina | 3:1