27.02.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Nesehráli jsme špatný, ale smolný zápas

Michal Hipp: Nesehráli jsme špatný, ale smolný zápasVelké zklamání zavládlo v táboře FC Vysočina po skončení utkání na Slovácku. Tým v modrých dresech se prezentoval dobrým výkonem, šel do vedení, vytvořil si řadu šancí a sahal po výhře, ovšem nakonec potvrdil tristní jihlavskou bilanci v Uherském Hradišti, když nezískal ani bod.

Smutek bylo možné vyčíst i ze slov kouče Michala Hippa na pozápasové tiskové konferenci: „Tímto utkáním jsme zahájili sérii zápasů s našimi tabulkově blízkými soupeři, což pro obě strany zvyšovalo důležitost zápasu. Náš vstup do zápasu byl poměrně aktivní, vypracovali jsme si sérii rohových kopů či hlavičku Vaculíka. Tato dobrá pasáž vyvrcholila zdařilou akcí a pěknou brankou Hronka. Bohužel, přišel zkrat v koncentraci, chyba při bránění standardky a soupeř rychle vyrovnal. I poté jsme slušně kombinovali a vypracovali jsme si několik dobrých akcí. Jenže přišla nebezpečná hlavička Doška, což naši hru trochu rozdrobilo a dopouštěli jsme se řady nevynucených chyb a ztrát míče. Soupeř hrál jednoduché nakopávané míče a byl pohyblivý a agresivní v křídelních prostorech, což vyústilo v tlak. Vrcholem byl pokutový kop, kdy jsme prohráli lehký souboj a domácí hráč si svojí šikovností vykoledoval penaltu. Naštěstí ji Rakovan Doškovi chytil. V závěru první půle jsme mohli jít paradoxně do vedení, když Kučera hlavou netrefil centr Fulneka,“ řekl slovenský lodivod k prvnímu dějství.

Dále pokračoval v komentáři k druhé půli: „V půli jsem hráče nabádal, aby se vrátili k aktivnímu výkonu, vyvarovali se nepřesností, do hry vložili ještě více osobní statečnosti a více se tlačili do zakončení. První zlomový moment nastal po hodině hry, kdy velkou šanci neproměnil Kryštůfek. Předtím ale měli šanci i Došek a Chvátal. Už to vypadalo, že utkání dospěje do remízového konce, když Hronek v 82. minutě selhal v obrovské příležitosti. V tomto momentu se lámal chléb utkání. Přišel nešťastný závěr utkání, kdy jsme opět selhali při bránění dlouhého nákopu, a Kone strhl vedení na domácí stranu. Pozitivem je, že jsme nesložili zbraně a snažili jsme se o vyrovnání. Měli jsme obrovský tlak, ale gól nepřinesla vydařená střela Hronka ani velká šance Dvořáka. Třetí gól byl vyústěním hry vabank a hřebíkem do naší rakve. Pokud mám hodnotit, tak musím říct, že jsme nesehráli zápas špatný, ale smolný. Štěstí se dnes přiklonilo na stranu domácích. Vytknout musím to, že někteří hráči nepodali svůj optimální výkon. Když to nastane u třech či čtyřech fotbalistů, tak těžko můžete na takové horké půdě bodovat. Stále platí, že nás trápí koncovka,“ uzavřel Hipp svůj komentář.

„Drží se nás štěstí,“ konstatoval po zápase trenér Svatopluk Habanec. „Přežili jsme obrovské šance, bylo až k nevíře, jaké příležitosti nedokázali Jihlavští proměnit,“ vracel se k šťastnému průběhu zápasu. Pro Habance byl důležitým momentem zápasu gól Šumulikoského po standardní situaci. „Asi rozhodlo to, že jsme rychle srovnali na 1:1. Být devět bodů od Jihlavy je velký důvod k tomu, abychom mohli pracovat více v klidu. Každopádně musíme nastartovat větší výkonnost co se týče hry jako takové. Neustále mít takové štěstí není možné.“

Trenér modro-bílých nezvykle provedl v 57. minutě hned dvojí střídání. „Ve druhé půli jsem chtěl provést nějaké změny, protože nám nefungoval střed a prakticky i strany. Provedl jsem korekce, které se povedly a dokázali jsme vstřelit gól na 2:1. Jihlava však mohla i za stavu 2:1 několikrát srovnat, když Milan Heča pochytal neuvěřitelné šance. Fotbalový pánbůh snad nebyl doma. Hlava mi nebere, co Jihlavští nedali,“ divil se Habanec.