19.10.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Ztracené body jsou hlavně o našem výkonu

Radim Kučera: Ztracené body jsou hlavně o našem výkonuJako den a noc. Tak lze popsat výkony a bodové zisky FC Vysočina na svém stadiónu a na hřištích soupeřů. Zatímco v Jihlavě je Kučerův tým 100%, tak venku tápe. Roli favorita nepotvrdil ani na Strahově proti houževnatému nováčkovi FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Vyšehrad vybojoval cenný bod.

 

Lodivod Radim Kučera měl po utkání ke spokojenosti daleko: „Po slušném začátku, kdy jsme si po křídlech vypracovali dvě nebezpečné situace a díky nedostačenému důrazu jsme je nevyužili, jsme se zhruba od 15. minuty přizpůsobili hře domácích. Najednou nebyl vidět rozdíl v postavení v tabulce. Během poločasové přestávky jsem musel hodně zvýšit hlas, jenže i tak byl náš vstup do druhého dějství vlažný. Doplatili jsme na to brzkou brankou z penalty. Inkasovaný gól nás probudil, dostali jsme facku a začali jsme hrát. Dokázali jsme vyrovnat, ale na vítěznou branku už jsme nedosáhli. Ve hře mi chyběla schopnost podržet míč a zklidnit hru. Chtěli jsme hrát více balónů za obranu, do tahu. Chtěli jsme hrát kombinační fotbal, ale z této snahy pramenily naše časté ztráty míče. Trávník nebyl ideálně rovný, byl však stejný pro oba celky. Ztratili jsme tak dva body,“ řekl úvodem hostující kouč.

Ten se vyjádřil i k nepřehlédnutelnému rozdílu v domácích a venkovních představeních FC Vysočina: „Soupeři, kteří jsou v tabulce kolem nás, vyhrávají a my tápeme. Nevím, čím to je, hráčům do hlav nevidím, ten rozdíl doma a venku je velký. Hráče motivujeme, tlučeme jim to do hlavy, ale zatím neúspěšně. Zápasy navíc mají podobný scénář ve Varnsdorfu, na Žižkově, teď s Vyšehradem. I dnes vstup vypadal nadějně a pak jsme se přizpůsobili hře soupeře. Jako aspirant předních příček tabulky to z naší strany bylo velice málo. Měli jsme předvést daleko lepší a dominantnější výkon.“

Co Radim Kučera uvedl k výkonu sudích? „Některé výroky byly opravdu prapodivné... Na nařízenou penaltu ať se každý sám podívá... Co jsem ze své pozice na lavičce viděl, tak její odpískání bylo směšné. Červené kartě pro Javůrka předcházela první zbytečná žlutá, která vyplynula z jeho protestů poté, co asistent rozhodčího dal Vyšehradu aut, přestože domácí Šandera přiznal teč. Pravdou je, že Javůrek by si tento komentář k sudímu neměl dovolit. Nechápu, proč toto rozhodčí mají zapotřebí a dělají z utkání takový teátr. Nic to ale nemění na tom, že dnešní remíza byla hlavně o nás. To my jsme zápas nezvládli.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Radima Kučery z tiskové konference přinášíme slova mladého pravého obránce Tomáše Svobody, jenž v minulém týdnu debutoval v reprezentaci U20.

 
Související
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu