11.08.2017, Miroslav Fuks

Vysočina v Edenu nepřekvapila a Slavii podlehla 2:0

Vysočina v Edenu nepřekvapila a Slavii podlehla 2:0Vysočina se ve 3. kole HET ligy představila v roli jasného outsidera na půdě úřadujícího mistra – Slavie Praha. Hvězdami nabitý domácí celek potvrdil úlohu favorita a s podporou více než deseti tisíc diváků zvítězil zaslouženě 2:0 (2:0), když skórovali Hušbauer z penalty a Danny. Jihlava si ve druhém dějství vypracovala několik nadějných příležitostí, ovšem vstřelení branky jí nebylo dopřáno. Na radost z gólu tak čeká už tři ligová kola.

Diváci: 10112
Slavia: Laštůvka – Bořil (46. Frydrych), Jugas, Deli (60. Souček), Sobol – Rotaň, Ngadeu - Van Buren (86. Švento), Hušbauer, Danny - Škoda. Náhradníci: Kovář – Altintop, Zmrhal, Mešanović.
FC Vysočina: Rakovan – Nový, Kryštůfek, Krejčí, Keresteš – Zoubele (80. Štěpánek), Daníček (46. Klíma) – Fulnek, Hronek, Popović (56. Dvořák) – Ikaunieks. Náhradníci: Soukup – Rosa, Tlustý, Novotný.

Kouč Ivan Kopecký oproti duelu se Slováckem učinil hned tři změny v sestavě. Místo Tlustého, Štěpánka a Klímy nastoupili Daníček, Hronek a nová posila Keresteš.

Slavia do utkání vstoupila aktivně a kombinací se snažila rozleptat jihlavskou defenzívu. V prvních pěti minutách získala dva rohy, z nichž ten druhý k souboji a vzájemnému držení Škody se Zoubelem uvnitř pokutového území. Sudí Nenadál jej vyhodnotil jako pokutový kop pro domácí, který v 6. minutě podél padajícího Rakovana proměnil Hušbauer – 1:0. V 10. minutě se uvnitř vápna dostal k odraženému míči Van Buren, ovšem pálil vysoko nad břevno. V 18. minutě Vysočina kopala rohový kop, ovšem jeho výsledkem byl rychlý kontr domácích a milimetrová přihrávka Hušbauera na nabíhajícího Škodu. Jeho střelu Rakovan dokázal pouze vyrazit před zcela volného Dannyho, jenž měl se svojí gólovou premiérou v české lize snadnou práci – 2:0. Ve 28. minutě Slavia rychle rozehrála standardní situaci a Van Buren se ze strany řítil na Rakovana. Z úhlu jej však prostřelit nedokázal. První šanci Vysočiny měl ve 32. minutě Ikaunieks, kterého za obranu vysunul Hronek. Jeho střelu však Jugas stačil skluzem tečovat na roh. Ve 44. minutě se z hranice vápna pokoušel technickou střelou skórovat Danny, ale těsně minul. Chvíli poté se prudký centr snažil usměrnit do sítě Škoda, od jehož nohy se však míč odrazil nad bránu. V poslední minutě mohl snížit Ikaunieks, kterého volného našel centr z pravé strany od Nového. Jeho hlavička však našla pouze Laštůvkovy rukavice.

První střelu druhého dějství si po přihrávce Dannyho připsal Van Buren, ovšem jeho pokus z vápna letěl vedle. V 52. minutě po rohu hlavičkoval mimo tři tyče Ngadeu. V 53. minutě Ikaunieks výborně vysunul Klímu, jenž se ve vápně zbavil Deliho, ovšem Laštůvka jeho umístěnou střelu vytěsnil na roh. Z něj velmi dobře hlavičkoval Krejčí, Laštůvka na míč nedosáhl, ale Jugas jeho pokus zastavil na brankové čáře před Hronka, jenž ze dvou metrů trestuhodně minul branku! V 67. minutě krásně vystřelil z dvaceti metrů Dvořák, ale těsně minul branku. Chvíli poté se na levém křídle prosadil Ikaunieks a Laštůvka jeho střílený centr jen vyrazil před sebe. Hronek se však k dorážce neprotlačil. V 69. minutě se neujala ani dalekonosná střela Nového. V 71. minutě po přiťuknutí Škody pálil Danny, ale našel jen připravenou hruď Rakovana. V 78. minutě Škoda hlavičkoval Rotaňův centr nad břevno. Vysočina se až do konce utkání snažila o korekci stavu a zdramatizování utkání, ovšem své akce do gólové tečky nedokázala dovézt.

3.kolo | Slavia - FC Vysočina | 2:0
17.kolo | FC Vysočina - Slavia | 1:0