11.08.2017, Miroslav Fuks

Ivan Kopecký: Nemůžeme si dovolit zahazovat takové šance

Ivan Kopecký: Nemůžeme si dovolit zahazovat takové šanceFotbalisté FC Vysočina se po půl roce vrátili do Edenu. V srpnu se však po obdobném průběhu zrodil stejný výsledek, jako v únoru – 2:0. Jihlava však zápas rozhodně zvládla se vztyčenou hlavou. Jak duel na tiskové konferenci okomentoval kouč Ivan Kopecký?

„Slavii, jako favorita utkání, jsme chtěli potrápit. Zápas v Edenu pro nás byl svátkem a hráče jsme nabádali, aby z utkání neměli obavu a hráli bez strachu. Bohužel se nám nevydařil vstup do duelu, kdy jsme inkasovali z hloupé penalty po naší nešikovnosti. Tím domácí získali klid a potvrzovali svoji fotbalovou kvalitu. Padla na nás nervozita, po zisku balónu nám chyběl klid při rozehrávce a vázla nám přechodová fáze. Pak jsme inkasovali druhou branku po našem rohu, kdy jsme nedokázali dostatečně navázat pohyb hráčů soupeře. To by se nemělo stávat. V tu chvíli se Slavia dostala do pohody a na hřišti dominovala. V poločase jsme si řekli, že duel zkusíme zdramatizovat a vstřelit kontaktní gól. Myslím, že aktivita z naší strany byla vidět. Škoda, že se nám  nepodařilo snížit. Velké šance Klímy a poté Hronka po tom volaly. Soupeř poté hru dokázal kontrolovat a byl nebezpečný z brejků a ze standardních situací,“ zhodnotil Kopecký duel v Edenu.

K výkonu svého celku dále dodal: „Utkání jsme rozhodně neprohráli na celé čáře. Pro každý duel, v němž chceme bodovat, platí, že se musíme vyvarovat chyb. A musíme proměňovat velké šance. Ty jsme si dokázali vytvořit v každém z dosavadních utkání. Nemáme jich ale tolik, abychom si mohli dovolit je zahazovat. Je jasné, že takové momenty pak ovlivní celé utkání a nahlodají sebevědomí týmu. Na vstřelený gól čekáme už třetí zápas. Určitě by se nám poté ulevilo a soupeř by znervózněl. Budeme na tom pracovat a určitě se nám brzy skórovat podaří.“

Nabízíme pozápasové ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Ivana Kopeckého z tiskové konference přinášíme i slova záložníka Lukáše Zoubeleho a levého beka Miroslava Keresteše.