22.08.2015, Miroslav Fuks

Klusáček: Pokud budeme v takové hře pokračovat, tak body přijdou

Klusáček: Pokud budeme v takové hře pokračovat, tak body přijdouFotbalisté FC Vysočina před nástupem reprezentační pauzy mocně toužili po domácím vítězství nad Slováckem a na hřišti svoji snahu potvrdili i výkonem. Nebylo jim to však nic platné, v oboustranně ofenzivní partii doplatili na špatnou koncovku a svému soupeři podlehli 1:2. Nabízíme vám pozápasové názory hlavních aktérů duelu.

„Diváci dnes viděli velmi kvalitní a dramatický zápas nahoru dolů, snad si jej užili. Jeho úroveň byla o něco vyšší v prvním poločase, protože ve druhém dějství už bylo ve hře více hekticky. Oba celky hrály na vítězství a bylo to o tom, kdo dokáže vstřelit první branku. Bohužel, to se díky krásné trefě povedlo Slovácku. Soupeři samozřejmě příznivý stav vyhovoval, neboť se mohl více stáhnout a vyrážet do brejků. Navíc před přestávkou z jednoho z nich zvýšil na 0:2. Pro nás to proti takto kvalitnímu týmu byla velmi těžká situace. Nevypadlo to s námi dobře, nicméně jsme brzy dokázali snížit a ve zbytku duelu jsme se snažili alespoň o vyrovnání. Mrzí mne, že to nezvládli. Rád bych ale řekl, že pokud budeme pokračovat v takovém stylu hry, tak body přijdou. Za výkon kluky musím pochválit. Ano, chybí tomu větší produktivita, ovšem to nejsou věci, za které bych je měl kárat. Na koncovce musíme dál usilovně pracovat, branky časem přijdou,“ uvedl ve svém úvodním komentáři kouč Luděk Klusáček.

Jihlavský lodivod poté mimo jiného uvedl: „Dvě porážky v řadě jsou velmi nepříjemné. Zvlášť, když je před námi dlouhá reprezentační pauza. V naší situaci bychom raději za týden hráli ligový zápas a zabojovali o body. Na druhou stranu přestávku využijeme k intenzivní práci a k uzdravení trojice hráčů – Jánoše, Tlustého a Přeučila.“

Klusáček okomentoval i složení základní sestavy, konkrétně ofenzivní vozby: „Do utkání jsme šli s určitým taktickým záměrem, tudíž Mešanović zůstal na lavičce. Místo něj na hrotu útoku nastoupil Dvořák, který v minulosti mnohokrát dokázal, že jde o gólového hráče. Neodehrál špatné utkání, ale bohužel neproměnil velkou šanci. Jeho nasazení bych rozhodně nehodnotil jako špatný tah. Do druhé půle jsme šli se dvěma útočníky a Meši oživení jednoznačně přinesl. Otázkou je, jak by to vypadalo, kdybychom se dvěma hroty hráli od začátku utkání, kdy týmy jdou do utkání s trochu jinými taktickými záměry.“

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentářů trenérů Luďka Klusáčka a Svatopluka Habance z tiskové konference přinášíme i slova střelce naší jediné branky Vladimíra Kukoľa a smutného útočníka Pavla Dvořáka.