28.05.2019, Miroslav Fuks

Vysočina veze z Karviné nadějný výsledek!

Vysočina veze z Karviné nadějný výsledek!Na vítězství v první barážové bitvě o FORTUNA:LIGU dosáhla Karviná. Favorizovaný domácí celek v utkání rozhodně nebyl lepším celkem, přesto šel v prvním dějství do vedení 2:0 po brankách Guby a Lingra. Vysočina však hrála velmi dobrý zápas a dokázala vzdorovat nejen tlaku publika, tak i prapodivným výrokům trojice sudích. A za svůj výkon byla odměněna důležitou brankou Jirky Klímy, jenž snížil na konečných a do odvety nadějných 2:1.

Diváci: 3456
Karviná: Pastornický – Čolić, Krivák, Rundić, Záhumenský – Smrž, Budínský (90+1. Faško) – Ba Loua, Lingr, Guba (71. Bukata) – Wágner.
FC Vysočina: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Novotný – Vaculík, Šulc – Petr (90. Šefčík), Zoubele, Javůrek (79. Preisler) – Klíma (86. Klobása). Náhradníci: Veselý – Tlustý, Vedral, Machuča.

Kouč Radim Kučera oproti utkání s Brnem učinil hned sedm změn. Do sestavy se vrátili Vejmola, Chlumecký, Tijani, Vaculík, Petr, Zoubele a Javůrek.

Vysočina začala aktivně, ovšem z první chyby a první vážnější karvinské akce inkasovala. Domácí využili jihlavské ztráty míče a šli v 8. minutě do rychlého kontru. Wágner posunul míč na Budínského, ten do levé strany vyslal Gubu, který se z úhlu trefil přesně k zadní tyči Vejmolovy branky – 1:0. V 15. minutě mohlo být vyrovnáno, když Javůrek vlevo potáhl míč a na vápně našel Zoubeleho, jenž střílel pohotově, ale Pastornický jeho přízemní pokus dokázal vykopnout. Tentýž hráč nezužitkoval další svoji velkou příležitost o tři minuty později, když jej mezi obránce uvolnil Javůrek a vypálil k bližší tyči. Jenže karvinský gólman byl u tyče včas a kulatý nesmysl vyrazil na roh. Na druhé straně se ve 26. minutě Guba probil do šestnáctky, ale z úhlu trefil jen boční síť. Do šance se dostal jihlavský útočník Klíma, který z první prodlužoval Novotného centr z levé strany. Bohužel, mimo tři tyče. Karviná v 36. minutě zaútočila ve dvojici Budínský – Ba Loua, druhý jmenovaný se dostal ke střele, kterou však Vejmola bez potíží kryl. Vyrovnat mohl v 37. minutě i talent Šulc, který prošel přes čtyři karvinské hráče a z vápna vyslal technickou střelu, která jen těsně minula levou tyč. Hrál se vyrovnaný zápas, ovšem Karviné byla do poločasu přána i druhá branka. Ba Loua vlevo dostal příliš volného prostoru, poslal míč na malé vápno, kde Guba přihrál volnému Lingrovi, který uklidil míč do sítě na poločasových 2:0.

Z nervózního a opatrného úvodu druhé půle všechny přítomné probrala branka Vysočiny! V 53. minutě Šulc vyslal do levého křídla Klímu, jenž se skvěle individuálně prosadil přes dva karvinského hráče až do vápna, kde z úhlu vstřelil velice důležitý gól – 1:2! Vysočina se poté nadechla k územnímu tlaku, ovšem dostala se pouze k závarům a centrům před karvinskou brankou. Netrvalo to však dlouho a iniciativu převzali domácí. Hrozili však zejména z nákopů a rohových kopů, s nimiž si modrá defenzíva dokázala poradit. Vysočina však hrozila i z brejků. V 76. minutě jeden z nich skvěle potáhli Šulc s Klímou a zakončil technickou střelou nad břevno Breda. A Jihlava nadále hrozila! V 78. minutě do otevřené obrany naběhl Javůrek, podržel balón, našel Petr a ten odcentroval na Klímu, jenž balón zpracoval a vypálil. Pastornický však byl na místě. V 84. minutě se již fans FCV radovali z vyrovnání. Pastornický chyboval, Klíma jej překvapil střelou z třiceti metrů, kterou domácí gólman vyrazil jen před zakončujícího Zoubeleho. Ten však stál v ofsajdu. Na druhé straně z přímáku hezky vypálil Ba Loua, ale těsně minul. Navíc Vejmola jeho pokus kontroloval. Poslední šanci utkání měl v nastaveném čase Faško, který pálil uvnitř šestnáctky, ale neprostřelil skluzujícího Chlumeckého.

Baráž | Karviná - FC Vysočina | 2:1
Baráž | FC Vysočina - Karviná | 1:1