02.06.2019, Redakce

Vysočina byla blízko postupu, ale remíza její naděje ukončila

Vysočina byla blízko postupu, ale remíza její naděje ukončilaNejen v Karviné, ale i v domácí barážové odvetě fotbalisté FC Vysočina podali velmi dobrý výkon a opět čelili rozdílnému metru sudích. Přesto vstřelili rychlý gól díky přesné trefě Lukáše Zoubeleho, měli šance navýšit vedení a ještě v 70. minutě to byli oni, kdo si vybojoval nejvyšší soutěž. Jenže hosté dokázali vyrovnat a v enormně vypjatém závěru svoji příslušnost v nejvyšší soutěži udrželi. I po roce tak na Vysočině zavládl smutek po závěrečném duelu sezóny proti Karviné.

Baráž, neděle 2.6.2019, 18:30, sestřih
1:1
(1:0)
KarvináKarviná

Góly: 14. Zoubele (Klíma) – 70. Faško (Ba Loua).
ŽK: 55. Klíma, 60. Vejmola, 71. Šulc, 90+4. Breda, 90+4. Vaculík – 2. Pastornický, 28. Bukata, 49. Krivák, 82. Smrž, 90+1. Dramé, 90+2. Wágner.
Rozhodčí: Nenadál – Kubr, Flimmel.
Diváci: 3150
FC Vysočina: Vejmola – Breda, Chlumecký, Tijani, Novotný – Vaculík (78. Jawo), Šulc – Petr (73. Preisler), Zoubele, Javůrek (85. Vedral) – Klíma. Náhradníci: Veselý - Šefčík, Machuča, Tlustý.
Karviná: Pastornický – Putyera, Krivák, Rundić, Čolić – Bukata (60. Faško), Smrž – Lingr (87. Dramé), Budínský, Guba (65. Ba Loua) – Wágner

Kouč Radim Kučera oproti úterní bitvě neučinil žádnou změnu. Jen místo Klobásy figuroval mezi náhradníky jiný útočník - Jawo.

Zápas začal v obrovské průtrži mračen. Už v první minutě na mokrém terénu zahrál gólman Pastornický rukou mimo pokutové území, ale viděl za to jen žlutou kartu. Přímý kop ze 17 metrů zakroutil Vaculík nad. Jihlava si rychle vytvořila územní převahu a v šesté minutě hlavičkoval nebezpečně Klíma. Domácí zúročili svůj tlak ve 14. minutě, kdy po levé straně unikl agilní Klíma a poslal míč na střed hřiště, odkud po mokrém trávníku mířil po zemi přesně k pravé tyči Pastornického branky Zoubele – 1:0. Hosté se probrali až po 20. minutě, kdy liják ustal. Začali více kombinovat a dostávat se před gólmana Jihlavy, ale nedařila se jim koncovka jako v případě narážečky Wágnera s Budínským. Štěstí stálo při domácích po Bukatově střele, jejíž směr změnil tečí Lingr, ale míč skončil těsně vedle. Blízko k vyrovnání byli hosté v závěru půle, kdy nejprve Lingr mířil těsně vedle a pak Wágner trefil zblízka hlavou tyč.

Po pauze opět začali aktivně domácí. Ve 49. minutě šel Zoubele sám středem na gólmana, byl sražen, ovšem sudí Krivákovi udělil jen žlutou kartu. Z následného přímého kopu Javůrek z přímého kopu jen těsně minul karvinskou branku. V 60. minutě střílel nebezpečně hostující Budínský a vzápětí spálil vyloženou šanci na pojistku na opačné straně Zoubele. Naběhl si na centr Chlumeckého z levé strany, nikým neatakován ale trefil jen gólmanovy nohy a od nich se míč odrazil do břevna. A tak se v 70. minutě radovali hosté zásluhou střídajících hráčů. Ba Loua potáhl míč po pravé straně, na jeho zpětnou nahrávku si ve vápně naběhl Faško a prostřelil Vejmolu. Jihlava posílila útok, ale ve finální fázi postrádala přesnost. Naopak pojistku na udržení ligy měl na kopačce hostující Lingr, jehož střela jen těsně minula domácí branku. Slezany to však moc mrzet nemuselo, skóre už v emocemi nabitém závěru udrželi a mohli slavit záchranu.