29.05.2019, Miroslav Fuks

Klíma: Děkujeme těm, co nás ve všední den přijeli povzbudit

Klíma: Děkujeme těm, co nás ve všední den přijeli povzbuditÚtočník Jiří Klíma včera možná vstřelil jeden z nejdůležitějších gólů své fotbalové kariéry. Poté, co svoji příležitost v prvním poločase neproměnil, dokázal udeřit v dějství druhém. Jeho krásná branka na 2:1 svým provedením připomněla jeho první ligovou trefu ze stadiónu Teplic. Jak svůj gól po utkání popsal?

Chtěli jsme hrát rychlé balóny za obranu a věřili jsme, že domácím stoperům budu schopen utýct. Přesně taková akce se povedla ve druhém poločase, kdy mne šajtlí hezky do běhu vysunul Šulcík. Zasekl jsem si obránce a pak už jsem šel jeden na jednoho do vápna. Věřil jsem si, kličkou jsem se uvolnil do vápna a na přední tyč jsem gólmana z úhlu prostřelil.

Panuje po utkání spokojenost s dosaženým výsledkem?
Se spoluhráči můžeme být spokojení s hrou, kterou jsme na půdě favorizované Karviné předvedli. Myslím si, že jsme byli lepším celkem, než Karviná. Rozhodně jsme si vypracovali více šancí na vstřelení gólu. Jsem rád, že jsme dokázali vstřelit alespoň ten jeden důležitý gól a odvety vezeme zajímavý výsledek. Věřím, že když v neděli navážeme na dnešní výkon, tak do I. ligy postoupíme.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům FC Vysočina před nedělní veledůležitou bitvou?
Předně bych chtěl poděkovat těm, kteří nás do daleké Karviné ve všední den v hojném počtu přijeli povzbudit. Byli slyšet po celý zápas a já doufám, že dosažený výsledek je hezkou pozvánkou na nedělní barážovou odvetu. Věřím, že nám udělají super kulisu i doma a oslavíme společně postup!