V říjnu 2021 vyšly tyto články:

31.10.Na Žižkově branka nepadlaZIZ - JIH 0:0, 13.kolo | Zuzana MichalkováVysočina po sparťanském béčku remizovala 0:0 i s dalším soupeřem z hlavního města a v tabulce tak stále zůstává na dvanáctém místě. V utkání 13. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY se oba celky rozešli smírně, každý bere bod. Největší šanci zápasu na straně Jihlavy měl hned v 7. minutě jihlavský dlouhán Vedral, jehož hlavičku po trestném kopu vyškraboval Milan Švenger. Největší šanci, kterou měl žižkovský soupeř, spálil v 89. minutě úplně volný Zeman, kterému na konci hezké domácí kombinace sjela střela z kopačky.
30.10.Další venkovní utkání odehrajeme na ŽižkověZIZ - JIH 0:0, 13.kolo | Zuzana MichalkováJihlavský tým se do hlavního města během tohoto týdne vydává již podruhé, v rámci pražské série po domácí bezbrankové remíze se Spartou B prohrál v pohárovém osmifinále po nevýrazném výkonu na hřišti Bohemians 0:1 gólem z penalty. Jak si svěřenci trenéra Kameníka povedou proti Viktorce Žižkov, se dozvíme již zítra. Zápas začíná v 10.15 hodin.
26.10.Z Ďolíčku odjíždíme poraženiBOH - JIH 1:0, 4.kolo | Zuzana MichalkováFotbalisté Bohemians 1905 potvrdili roli favorita a Jihlavští se tak vracejí domů bez vidiny čtvrtfinále tuzemského poháru. K výhře Klokanům stačilo proměnit jeden ze dvou pokutových kopů – ve 31. minutě ten první zahodil Novák, ale po přestávce z další penalty rozhodl Květ. Jihlavští byli dnes bohužel téměř bezzubí a nedokázali tak nad Bohemkou zvítězit ani ve třináctém vzájemném utkání.
25.10.Osmifinále poháru už v úterý v ĎolíčkuBOH - JIH 1:0, 4.kolo | Zuzana MichalkováPo pátečním domácím utkání se Spartou B, které skončilo remízou, se svěřenci trenéra Jana Kameníka chystají na další duel, a to pohárový, který je čeká již v úterý 26.10. od 17.30 hodin. Dalším soupeřem Jihlavy je prvoligový tým Bohemians Praha 1905, který je po dvanácti kolech na desáté příčce Fortuna ligy.
22.10.Luděk Vejmola proti Spartě čarovalJIH - SPB 0:0, 12.kolo | Zuzana MichalkováV páteční předehrávce 12. kola Fortuna:Národní ligy Vysočina remizovala se Spartou Praha B 0:0. Cenný bod pro domácí zařídil zejména brankář Luděk Vejmola svými zákroky z počátku druhého poločasu.
21.10.Na Vysočinu zavítá B-tým SpartyJIH - SPB 0:0, 12.kolo | Zuzana MichalkováV pátek 22. října zavítá na Vysočinu B-tým pražské Sparty, který se aktuálně pohybuje s jednadvaceti body na 2. místě tabulky F:NL. Jihlava bude béčko Sparty hostit v netradičním čase - utkání startuje již v 16.30 hodin. Odčiní jihlavský tým poslední venkovní porážku z Prostějova a připíše si další domácí výhru?
20.10.Postup do republikového finále Poháru mládežeZuzana MichalkováV úterý 19. října odehráli svěřenci Jonatana Hány (U12) kvalifikační turnaj a ze třetího místa postoupili do republikového finále Poháru mládeže (dříve Ondrášovka Cup). V areálu brněnských Ivanovic odehráli sedm zápasů se soupeři, se kterými se potkávají v soutěži. Republikového finále se zúčastní 24 týmů z celé republiky a odehraje se v termínu 14.5. - 15.5. 2022, místo zatím není určeno.
19.10.Pojezný: Tvrdá práce a disciplina se vždy vyplácíZuzana MichalkováReprezentanty a potenciální hvězdy českého fotbalu nabízí i současný kádr FC Vysočina. Jednou z nich je dvacetiletý stoper Karel Pojezný (nar. 23.9.2001), jenž nastupuje pravidelně do každého zápasu F:NL a objevuje se na soupisce reprezentace do 20 let. V současné době je tento levonohý stoper v hledáčku hned několika týmů naší nejvyšší soutěže.
16.10.Z Prostějova se vracíme s prázdnouPRO - JIH 2:1, 11.kolo | Zuzana MichalkováI když kromě úvodu duelu Vysočinu Prostějovští nijak zásadněji nepřehrávali, v druhé půli se jim podařilo otočit zápas a berou tři body. O vítězi utkání 11. kola Fortuna:Národní ligy rozhodl v 56. minutě po standartní situaci prostějovský Jan Koudelka.
15.10.V sobotu hrajeme v ProstějověPRO - JIH 2:1, 11.kolo | Zuzana MichalkováPo reprezentační pauze čeká jihlavské hráče další ligový zápas, soupeřem jim tentokrát bude 1. SK Prostějov. Tým, který je v tabulce Fortuna:Národní ligy se šestnácti body o příčku výš než svěřenci trenéra Kameníka. Vysočina má aktuálně bodů čtrnáct. Zápas v Prostějově se odehraje v sobotu 16. října od 15.30 hodin.
1.10.Táborsko odjíždí z Vysočiny s prázdnouJIH - SEZ 3:1, 10.kolo | Zuzana Michalková10. kolo FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je v Jihlavě minulostí. Domácí vedli po 1. poločase 2:0 díky trefám Filipa Vedrala a Karla Pojezného. Drama vnesl do hry v 52. minutě proměněnou penaltou Muhamed Tijani. Hosté se hnali za vyrovnáním, ale nebylo jim přáno. Právě naopak - doplatili na svou špatnou disciplínu, duel dohrávali v devíti hráčích. Skóre na konečných 3:1 uzavřel ve 4. minutě nastavení Lukáš Fila.