19.05.2024, Miroslav Fuks

David Oulehla: Naše situace je na velké zamyšlení a důkladné vyhodnocení

David Oulehla: Naše situace je na velké zamyšlení a důkladné vyhodnoceníKouč David Oulehla chtěl domácí výhrou nad svým bývalým týmem – Viktorií Žižkov – ztvrdit záchranu FC Vysočina ve II. lize. Po nevydařeném výkonu musel za setrvání v soutěži děkovat jinému klubu, v němž v minulosti působil – Varnsdorfu. Co z jeho úst zaznělo na pozápasové tiskovce?

 

„Dnešní duel je pro mne a náš realizační tým velké zklamání. Doufal jsem, že se s ročníkem v domácím prostředí rozloučíme vítězně. Už kvůli věrným fanouškům, kteří nás podporovali a byli nám po celou sezónu 12. hráčem. Nepodařilo se to a je mi to líto,“ řekl David Oulehla úvodem.

Následně přešel k vlastnímu hodnocení utkání: „Sledovali jsme klasické vyrovnané záchranářské utkání, kdy nikdo nechtěl udělat chybu. My jsme v prvním poločase jednu udělali, ale při této tutovce nás podržel Soukup. Ale i my jsme dokázali být nebezpeční. Franěk trefil v nastaveném čase tyč a měli jsme tam další dvě situace, které zaváněly brankou, a scházel nám při nich kousek. Ve druhém poločasu se mi vůbec nelíbil náš vstup do něj. Brzy jsme dostali první branku a než jsme na to dokázali zareagovat a vystřídat, tak jsme inkasovali druhou. Pak naši střídající hráči úroveň hry zvedli, dokázali jsme snížit a za vyrovnáním jsme šli. Velká škoda, že Selnar z přímého kopu trefil jen břevno, scházelo strašně málo. Bohužel, srovnání se nám nepodařilo.“

Po odehrání kompletního 29. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY máte díky lepší bilanci vzájemných zápasů jistotu záchrany. Zároveň však máte za sebou hrubě nevydařené jaro, v němž jste ze 14 utkání získali jen 11 bodů. „Je to tak. Naše jarní výsledky a celková situace jsou na velké zamyšlení a důkladné vyhodnocení, abychom se posunuli dále. Navíc se tento tým zachraňuje v posledních kolech ve druhém ročníku po sobě. Pro mne to je samozřejmě velké zklamání. Realita je taková, že náležíme k nejslabším týmům jarní částí. Vstřelili jsme během nich jen 14 branek, z toho 7 nebo 8 ze standardních situací. Bez nich bychom měli obrovské problémy. To, že prakticky každý duel byl vyrovnaný a většinu z nich jsme bodově ztratili o jeden gól, nás utěšovat nemůže. Ta hranice úspěchu a neúspěchu je ve fotbale strašně tenká. Něco tomu prostě chybí, možná i zkušenost, protože mančaft na jaře prošel dalším omlazením. Každopádně, já jsem trenér, takže odpovědnost jde za mnou, za nic se nechci schovávat,“ řekl lodivod FCV.

Jak složitá byla tvorba defenzívy pro dnešní duel při zranění Tonbula a karetním trestu Piška? Byly ve hře i jiné varianty, než duo na pravé straně Svoboda – Chytrý? „Možností bylo určitě více. Na druhou stranu vždy vycházíte z toho, jak tým a hráče znáte, co vidíte na tréninku. Proto jsme se rozhodli pro tuto variantu. A nutno dodat, že to Honza Chytrý na stoperu zvládl,“ objasnil Oulehla.

JEŽOUR TV: Nebylo to vydařené domácí loučení se soutěžním ročníkem. Z pozápasového hodnocení obránce Tomáše Svobody a kouče Davida Oulehly je to jasně patrné. 

 
Související
Aktuálně

Vojtěch Lampíř: Proti Chrudimi nasadíme dvě odlišné jedenáctky

Po úvodním letním tréninku a rozlosování nového ročníku je před námi další neklamný signál, že se ligový start neúprosně blíží – první letní přípravný duel. Fotbalisté FC Vysočina v něm na domácí půdě nastoupí proti druholigovému sokovi – MFK Chrudim. Duel proběhne na stadiónu v Jiráskově ulici v sobotu 22. června od 11:00 hodin. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu