20.07.2009, MF DNES - Vysočina - Jan Salichov

Fotbal je o kvalitě, ne o kvantitě, říká kouč Jihlavy

Fotbal je o kvalitě, ne o kvantitě, říká kouč JihlavyPoslední dva týdny letní přípravy před dalším ročníkem druhé ligy čekají na fotbalisty FC Vysočina. Trenér Luboš Urban, jehož svěřenci včera v dalším přípravném utkání podlehli na hřišti prvoligové Mladé Boleslavi vysoko 0:4, by před startem soutěže jihlavský A-tým posílil o několik hráčů.

 
 Přijít by měli dva tři hráči z nejvyšší soutěže

"Soustředění v Německu nám ukázalo, že – při vší úctě – máme čtrnáct hráčů, kteří jsou schopni kvalitně hrát druhou ligu," připomíná jihlavský kouč čtyřdenní pobyt v německém Hetzdorf, jenž FC Vysočina absolvoval na začátku minulého týdne. "Pak je tu řada hráčů, kteří mě zatím nepřesvědčili.

A s těmi budu mít pohovor," pokračoval v hodnocení týmu Urban. Nové tváře jihlavský kouč vyhlíží v první lize. "Některé věci jsou v jednání, ale víc zatím prozradit nemůžu," omlouval se kouč.

Později však přeci jen další informace přidal. "Jednám s hráči z první ligy. Dva tři musí přijít, aby se nám zvedla kvalita," uvedl Urban, který počítá s tím, že týmy z nejvyšší soutěže budou v tomto týdnu uzavírat své kádry.

"Fotbal je o kvalitě, ne o kvantitě," razí jasné heslo. "Raději budu hrát s osmnácti lidmi, když budu vědět, že kdokoliv tam může jít, než mít dvacet čtyři hráčů a zjistit, že pět z nich využít nemůžu."

Vrací se Peška, s tréninkem by měli začít i marodi

Už dnes by se do tréninku jihlavského týmu znovu měl zapojit forvard Vladimír Peška (23), který se vrací z půlročního angažmá v německém celku FC Grün-WeißWolfen. V útoku by měl nahradit zkušeného Tomáše Kaplana (31), jenž zamíří do nižší soutěže v Rakousku.

Alespoň do individuální přípravy by se měli zapojit dva lehce zranění, obránce Gabriel a útočník Pavel Simr. Brazilský krajní bek si při minisoustředění v Německu pochroumal kolenní vazy.

"Trénovali jsme na podmáčeném hřišti a při jednom šlápnutí se mu zvrtlo koleno," vrací se k nepříjemné situaci Urban. "Víc ukáže až další vyšetření, doufejme, že to bude třeba jen něco malého."

Drobné potíže trápily také Simra, kterého v týdnu před odjezdem do Německa začalo píchat ve svalu. "Bylo mu doporučeno deset dní individuální přípravy, chodil na elektriku, laser," popisuje Urban, podle nějž dnes čeká Simra vyšetření sonem. "Když jsem s ním byl v kontaktu, Pavelmi říkal, že už je to podstatně lepší a nic necítí. Uvidíme, co na to lékař, jestli ho do tréninku pustí, nebo ne."

S jistotou naopak jihlavští trenéři nemohou počítat s dlouhodobě zraněným brankářem Petrem Tulisem. "U něj je to běh na dlouhou trať, měl přetržený úpon a tříslo. A znovu se mu tam objevila trhlinka," přibližuje vážné problémy svého svěřence Urban. "Takže měl zákaz tréninku a počkáme, co ukáží další vyšetření," dodává kouč.

Bez potíží není ani obránce Jan Penc, kterého si Urban vyhlédl jako možnou posilu defenzivních řad. "Jsem s ním stále v kontaktu, přišla mi od něj SMS, že se cítí dobře," pochvaluje si trenér.

Přesto natržený sval Pence ještě nějakou dobu do normálního tréninku určitě nepustí. "Ještě pár dní ho čekají elektrické proudy, šlapání na kole, plavání," je si vědom kouč. "Náš zájem o něj trvá, on by do Jihlavy také rád přišel. Musíme ale počkat, až se dá zcela do pořádku."

Kouče těší výkony "mladých pušek"

Během soustředění v okolí Drážďan, kde Jihlava sehrála dva přípravné duely (Hohenstein-Ernstthal 6:0, Dynamo Drážďany 2:1), kouče potěšil výkon mladých hráčů.

"Ať je to Vydra, nebo Tecl, oba mají velkou perspektivu. Je tam začínající kvalita a my ji musíme rozvíjet," tvrdí kouč, jehož potěšili i dva noví hráči.

"Krutý? To je pro mě pan fotbalista, s výbornou kopací technikou, který dá naší hře řád. A vepředu Korčian: snaživej, běhavej kluk, navíc gólovej," pochvaluje si Urban.

 
Aktuálně

Juniorka na úvod přípravy podlehla třetiligové Vrchovině

Celý podzim neporažené divizní „béčko“ dnes sehrálo úvodní duel zimní přípravy. A hned na úvod bez doplnění z kádru „áčka“ nestačilo na třetiligový SFK Vrchovina Nové Město na Moravě. Hosté zvítězili 3:5 (1:4), když za Jihlavu z penalty skóroval David Sargsyan, jednou se trefil Alen Kurtalić a třetí branka byla vlastní. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu