21.07.2010, Fanklub

Honza Kosak sní o španělské lize

Honza Kosak sní o španělské lizeJak jsme se zmínili v rozhovoru s Arnoldem Šimonkem, tak na právě uplynulém soustředění v Blšanech vzniklo několik dalších rozhovorů a jeden z nich nám poskytl i další talent z jihlavské fotbalové líhně Jan Kosak. Druhou ligu poprvé okusil v minulé sezóně tři kola před koncem ročníku a to v domácím utkání s Třincem. Od té doby naskočil ještě do dalších dvou zápasů a v „áčku“ má celkově odehráno 80 minut. Přičemž v minulých sezónách patřil k oporám ligového staršího dorostu.

 

V týmu jsi v týmu nováčkem, nejmladším členem, určitě to nese nějaké povinnosti...
Tak určitě nosím věci, je to v každým týmu, ale jinak je to všechno v pohodě, možná ještě nosím víc branky. (usmívá se)

Ve druhém poločase proti Chomutovu jsi zahrával standardní situace, věříš, že dostaneš šanci je kopat i v lize?
Proti Chomutovu jsem standardky kopal poprvé, jestli se to líbilo trenérovi a myslí si, že je kopu dobře, tak doufám, že třeba ještě dostanu šanci.

Dostával jsi pokyn před zápasem, že budeš kopat standardky?
Ne, to mi řekli až na hřišti, Standa (Tecl) je ve druhém poločase zahrával jako první, pak jsem na jednu šel já a poté už jsem kopal všechno.

Proti Chomutovu jsi dal svůj premiérový gól za áčko, jaký jsi měl pocit?
Lepší by bylo kdyby to bylo v soutěži, už jsem mohl přímo v prvním startu dát gól proti Hradci v posledním kole. Ten by byl asi cennější, než tenhle v přípravě, ale i tak jsem za něj rád.

V čem vnímáš rozdíl oproti fotbalu v dorostu?
Tak určitě v rychlosti a v kontaktu, jakoby důraz ve hře. V dorostu to není tak do těla, jako v chlapech. Ale já nikdy nebyl takový ten hračička, ze soubojů neuhýbám a taky si sem tam nějaký najdu. Rozdíl je také v tom, že v dorostu nás učili hrát v tréninku na jeden dotek. Teď tady v chlapech mě trenér nutí hrát na víc doteků a hrát víc na sebe, ten balon podržet, třeba víc jak na dva doteky, to mě poměrně překvapilo.

Po jaké budoucnosti sníš, jaký je tvůj vzor?
Cíle asi vysoko, chtěl bych určitě do zahraničí, líbí se mi hodně španělská liga, hraje se tam hodně technický fotbal, třeba jak to hraje Barcelona, to je radost se na to dívat.

Jak si zapadl do kolektivu mezi starší kluky, když jsi přešel z dorostu v osmnácti?
Naprosto v pohodě, přišel jsem, začali jsme si s klukama tykat, některým jsem teda zezačátku vykal, těm starším, ale teď už je to vážně perfektní.

Co třeba zájem fanoušků, nebo fanynek?
Zatím to nějak nevnímám, ani fanynky se zatím moc nehrnou (smích). V zápasech to beru tak, že čím víc lidí, tím lepší, ten adrenalin mi pomáhá k větší výkonnosti.

Byl jsi členem mládežnických reprezentačních výběrů..
Byl jsem na Slovakia cupu na Slovensku, skončili jsme 3. a byla to obrovská zkušenost, za kterou jsem rád. Zahrál jsem si s Dánskem, Ukrajinou a Slovenskem.

Vnímal jsi rozdíl v reprezentaci oproti stejné věkové kategorii v Jihlavě?
Ani ne, jihlavská mládež je hodně dobrá, byli jsme tam dva z Jihlavy, což si myslím, že je velký úspěch pro Vysočinu

Je to turnaj na kterém Tě sledují agenti nepřišel nějaký kontakt?
Zatím nikdo, ale tyhle nabídky většinou řeší rodiče a agent, hráč se to většinou nedozví. Nechávají si to pro sebe, aby nebyl hráč nervózní.

Ke konci ligy jsi měl taky nějaké starty za B-tým?
Ano, se Znojmem jsem hrál poločas a zranil jsem si kotník, minulou středu jsem nastoupil, hrál jsem 30 minut a pak jsem musel odjet na šití s horním rtem.

Do béčka bylo přeřazeno hodně mladých hráčů, se kterýma jsi hrával v dorostu a teď jsi s nimi nastoupil v přátelském utkání proti Pardubicím...
Určitě, je jich asi 4-5 se kterýma jsem hrál teď na jaře dorosteneckou ligu.

Když nastupuješ třeba v tréninku proti našim stoperům jako je Šimáček, Tlustý a teď třeba i Halama není to složité, přecejen jsou fyzicky jinde, než hráči v dorostu?
V tréninku to není takové tempo jako v zápase, ale třeba Chomutov byl hodně nepříjemný, ale naštěstí jsem já žádný ostrý kontakt neměl, ale třeba Gavrić jich pár měl. Když si dáte balón od nohy, tak se do toho kontaktu moc nedostanete, ale když si tam hrajete s míčem tak trochu přibrousili a s narůstajícím skóre to asi nesli ještě o něco hůř.

Takže jsi v týmu spokojený a chceš pomoci se společným cílem?
To by bylo nejlepší, určitě by to chtělo postoupit, pro všechny to bude lepší, pro Jihlavu, celou Vysočinu, pro fanoušky, pro nás, pro trenéry, pro vedení. Chci tomu pomoci.

Teď je v týmu velká konkurence, jsou zde starší hráči, co mají hodně zkušeností, pomáhají Ti nějak nebo Tě berou jako konkurenci?
Určitě mi pomáhají, třeba když se vracím na svůj post, tak na mě pořád řvou, komunikují, což si myslím, že je dobré. To je taky jeden ze zásadních rozdílů oproti dorostu, tam to bylo zamlklé, nervózní, tam jsme moc nemluvili. Tady v chlapech se stále komunikuje. Jinak já se k téhle konkurenci zatím nepočítám, že bych hrál od začátku to chce čas a doufám, že se prosadím, ale musím ještě hodně makat.

 
Aktuálně

Zvolte dva stopery pro Jedenáctku dvacetiletí FCV!

Třetím dílem pokračuje anketa fanoušků a návštěvníků klubového webu, z níž vzejde vskutku exkluzivní a reprezentativní „Jedenáctka dvacetiletí“! Děje se tak u příležitosti 20. výročí vzniku akciové společnosti FC Vysočina Jihlava a dvaceti let působení klubu v českých ligových soutěžích. Na řadě je důležitý post dvojice stoperů, tudíž máte možnost... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu