21.07.2022, Miroslav Fuks

Jozef Pavlík: Chceme být proti Brnu konkurenceschopní

Jozef Pavlík: Chceme být proti Brnu konkurenceschopníPřed FC Vysočina je poslední sedmé přípravné utkání letního bloku. Přestože se nový pažit v Jiráskově ulici krásně zelená, tak ještě není připraven na tréninkovou či zápasovou zátěž, tudíž i tento duel proběhne na stadiónu soupeře. V sobotu 23. července se jihlavští fotbalisté od 17:00 hodin představí na půdě Zbrojovky Brno.

 

Vysočinu čeká herní konfrontace proti tradičnímu sokovi, který je aktuálně nováčkem nejvyšší soutěže. Jaká nálada před utkáním panuje v jihlavském táboře? Nejen na to jsme se zeptali asistenta trenéra Jozefa Pavlíka: „Před našim mužstvem je další zajímavý zápas proti účastníkovi nejvyšší soutěže. A rozhodně se na něj těšíme bez ohledu na fakt, že nám předchozí přípravné duely výsledkově nesedly. Měly však pro nás velký přínos z hlediska herního, z hlediska poznání hráčů a získání cenných zkušeností. Věříme, že i v sobotu budeme schopní převést kvalitní hru a snad i slušnou formu před startem ligy. Chceme být proti Brnu konkurenceschopní.“

Sledovali jste letní změny v brněnském kádru? Jaké jsou Vaše poznatky hry našeho nadcházejícího soupeře? „Vnímáme, že brněnský kádr doznal změn, ovšem nikoli velkých. Skončili zkušení Štěpanovský, Bariš a Moravec, naopak přišli neméně ostřílení obránci Divíšek, Falta, Matejov a gólman Hrubý. Zcela novou tváří je nigerijský záložník Wale Musa Alli. Zbrojovka měla už vloni silný celek, který byl budovaný s jednoznačnými postupovými ambicemi. My se v generálce primárně hodláme soustředit na náš výkon a vyzkoušet některé taktické záměry před vstupem do sezóny na půdě Vlašimi. I naše sestava bude mít parametry mistrovského duelu,“ sdělil Pavlík.

Představuje pro vás komplikaci, že jste žádný z duelů letní přípravy nesehráli na jihlavském stadiónu? V jakém stavu je nyní pažit v Jiráskově ulici, který vám doslova roste před očima? „To vůbec neřešíme, cestování není nijak náročné. Jsme rádi, že náš trávník prošel nutnou obnovou a těšíme se, až jej vyzkoušíme. Díky práci našich trávníkářů vypadá skvěle,“ zdůraznil asistent kouč Kameníka. 

A v jakém stavu je před generálkou kádr FCV? Je reálné, aby to duelu proti Zbrojovce naskočili ti, kteří absentovali proti Hradci? „Mohu s radostí konstatovat, že jsme prakticky kompletní. Poprvé by měl v přípravě nastoupit křídelník Křivánek, menší zdravotní problémy Talla a Irodotise též pominuly,“ doplnil Josef Pavlík.

Oba celky na sebe narazily v uplynulém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Podzimní měření Na Srbské vyznělo jasně pro domácí 4:0 (2:0) a o mnoho lépe se Vysočině nevedlo ani doma v březnu – 0:3 (0:1). Věřme, že sobotní generálka přinese pro Jihlavu příznivější výsledek a s ním i cenné povzbuzení před startem ligových bojů.

 
Související
Aktuálně

Omluva

Teplé pivo, chybí klobásy, nepořádek na stadionu, zvýšené vstupné, fronty, nefunkční ozvučení. To je výčet chyb, které provázely první domácí utkání FC Vysočiny. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu