22.11.2013, Miroslav Fuks

Koloušek: Venku musíme hrát úplně jinak

Koloušek: Venku musíme hrát úplně jinakVelezkušený středopolař Václav Koloušek v posledním domácím utkání proti Baníku Ostrava držel prapor svého celku a táhl velkou část ofenzivních akcí. Nyní by na jeho bedrech měla stát hra Vysočiny v sobotním vypjatém utkání na půdě Příbrami.

 

Na stadiónu U Litavky jsi strávil podzimní sezónu v roce 2005. Jak na toto působení vzpomínáš?
Do Příbrami jsem zamířil poté, co jsem se nedohodl ve Slavii. Toto angažmá rozhodně splnilo svůj účel, protože se týmu se dařilo a já se zde rozehrál před odchodem do rakouského Tirolu Innsbruck. V Příbrami jsem byl opravdu spokojený.

Proti Ostravě jsi náležel k nejaktivnějším hráčům ve žlutém dresu. V čem s dostupem času spatřuješ příčiny toho, že jste pouze remizovali 0:0?
Rozhodně se nemůžeme vymlouvat na to, že by nám v koncovce či při standardních situacích chybělo štěstí. Do takového důležitého zápasu prostě všichni musíme dát ještě více nasazení, odhodlání a agresivity a gól prostě do branky dotlačit. Na hřišti mi u našeho týmu scházelo ještě více aktivity a odvahy vzít zodpovědnost na sebe.

Dal se tým během reprezentační pauzy po psychické i fyzické stránce dohromady?
Jak jsme na to z pohledu psychiky, tak to uvidíme až v sobotu na hřišti. Zdravotní stav týmu už je výrazně lepší a z pohledu herní jsme se celý týden na něco připravovali. Bude na nás hráčích, zda tyto záměry přeneseme i do vlastního utkání. Hrozně bychom potřebovali zlomit naší šílenou situaci v zápasech venku a konečně vyhrát!

Čím si vysvětluješ poslední nepřesvědčivé výkony a výsledky na stadiónech soupeřů?
Snad s výjimkou ligového a pohárového utkání v Olomouci nám venku schází aktivita, střelba, nabíhání do volných prostorů a chuť prostě hrát fotbal. Toto musíme změnit a hrát úplně jinak. V Brně jsme se přesvědčili, že pouze zodpovědná defenzíva sama od sebe body nezajistí. Když inkasujeme čtvrt hodiny před koncem branku, tak už se s výsledkem těžko něco dělá. Pokud už máme utkání prohrát, tak bychom v něm měli předvést něco fotbalového. Jsem toho názoru, že tým bývá za svojí herní aktivitu většinou odměněný, tudíž bychom měli především myslet na ohrožení branky soupeře a stále se nabízet do ofenzívy. Takto budeme soupeře nutit k tomu, aby myslel na zadní kolečka, a ulevíme i naší obraně. Záleží jenom na nás, zda budeme aktivní hry schopní.

 
Související
Aktuálně

Vítaný dárek? Permice na jarní bitvy o postup nebo klubové suvenýry!

Lámete si hlavu nad vhodným vánočním dárkem pro své blízké? Chcete podpořit klub svého srdce? Máme pro vás řešení! Každého jistě potěší permanentní vstupenky na jarní fotbalové bitvy o postup do nejvyšší soutěže! Permice na sedm veledůležitých domácích duelů a též na případnou baráž zakoupíte za 600 Kč! Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2019 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu