22.11.2013, Miroslav Fuks

Koloušek: Venku musíme hrát úplně jinak

Koloušek: Venku musíme hrát úplně jinakVelezkušený středopolař Václav Koloušek v posledním domácím utkání proti Baníku Ostrava držel prapor svého celku a táhl velkou část ofenzivních akcí. Nyní by na jeho bedrech měla stát hra Vysočiny v sobotním vypjatém utkání na půdě Příbrami.

 

Na stadiónu U Litavky jsi strávil podzimní sezónu v roce 2005. Jak na toto působení vzpomínáš?
Do Příbrami jsem zamířil poté, co jsem se nedohodl ve Slavii. Toto angažmá rozhodně splnilo svůj účel, protože se týmu se dařilo a já se zde rozehrál před odchodem do rakouského Tirolu Innsbruck. V Příbrami jsem byl opravdu spokojený.

Proti Ostravě jsi náležel k nejaktivnějším hráčům ve žlutém dresu. V čem s dostupem času spatřuješ příčiny toho, že jste pouze remizovali 0:0?
Rozhodně se nemůžeme vymlouvat na to, že by nám v koncovce či při standardních situacích chybělo štěstí. Do takového důležitého zápasu prostě všichni musíme dát ještě více nasazení, odhodlání a agresivity a gól prostě do branky dotlačit. Na hřišti mi u našeho týmu scházelo ještě více aktivity a odvahy vzít zodpovědnost na sebe.

Dal se tým během reprezentační pauzy po psychické i fyzické stránce dohromady?
Jak jsme na to z pohledu psychiky, tak to uvidíme až v sobotu na hřišti. Zdravotní stav týmu už je výrazně lepší a z pohledu herní jsme se celý týden na něco připravovali. Bude na nás hráčích, zda tyto záměry přeneseme i do vlastního utkání. Hrozně bychom potřebovali zlomit naší šílenou situaci v zápasech venku a konečně vyhrát!

Čím si vysvětluješ poslední nepřesvědčivé výkony a výsledky na stadiónech soupeřů?
Snad s výjimkou ligového a pohárového utkání v Olomouci nám venku schází aktivita, střelba, nabíhání do volných prostorů a chuť prostě hrát fotbal. Toto musíme změnit a hrát úplně jinak. V Brně jsme se přesvědčili, že pouze zodpovědná defenzíva sama od sebe body nezajistí. Když inkasujeme čtvrt hodiny před koncem branku, tak už se s výsledkem těžko něco dělá. Pokud už máme utkání prohrát, tak bychom v něm měli předvést něco fotbalového. Jsem toho názoru, že tým bývá za svojí herní aktivitu většinou odměněný, tudíž bychom měli především myslet na ohrožení branky soupeře a stále se nabízet do ofenzívy. Takto budeme soupeře nutit k tomu, aby myslel na zadní kolečka, a ulevíme i naší obraně. Záleží jenom na nás, zda budeme aktivní hry schopní.

 
Související
Aktuálně

Vysočina zvláštní „koronavirovou“ sezónu uzavře duelem s Ústí nad Labem

Dvacátý ročník FC Vysočina v českých ligových soutěžích 14. července dospěje ke svému konci. Se zpožděním půldruhého měsíce se uzavře prazvláštní sezóna, kterou výrazně ovlivnila celosvětová epidemie. Jihlavský tým v úterý od 18:00 hodin přivítá Ústí nad Labem a rozhodně se bude chtít loučit vítězně. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu