06.02.2016, Miroslav Fuks

Michal Hipp: Zápas ukázal mnohé, na čem musíme zapracovat

Michal Hipp: Zápas ukázal mnohé, na čem musíme zapracovatZimní příprava FC Vysočina je definitivně u konce. Tečku za ní učinila generálka na jarní boje v SYNOT lize, kterou obstaral duel proti druholigovým Pardubicím. Jihlavě zápas vyšel výsledkově, méně už herně. Jak s jeho průběhem byli spokojeni aktéři utkání?

Kouč Michal Hipp mohl být poměrně spokojen: „Chtěli jsme navázat na vydařené zápasy z herního soustředění v Turecku. Naše plány trochu narušila včerejší náhlá onemocnění Vaculíka a Šuleka, tudíž jsme trochu museli měnit základní sestavu. Nejde však o nic vážného, oba by měli být na start ligy připravení. Zápas splnil to, co jsem očekával a svůj účel. Soupeř byl velmi kompaktní, fotbalový a s dobrou organizací hry, což můžeme očekávat i v úvodních jarních zápasech. Jsme rád, že jsme proti takto kvalitnímu soupeři mohli nastoupit na velmi dobře upraveném terénu. Těší mne defenzivní práce celého mužstva, kdy jsme hosty prakticky nepustili do vyložené gólové šance. Nutno ale říci, že jsme byli mimořádně efektivní, když jsme ze čtyř nebo pěti velkých příležitostí proměnili v rychlém sledu hned dvě. Samotný zápas samozřejmě ukázal mnoho věcí, na kterých musíme zapracovat,“ uvedl ve svém pozápasovém komentáři slovenský lodivod.

Pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně nabízí Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenéra Michala Hippa přinášíme i slova střelců branek Radka Voltra a Petra Hronka.