25.11.2014, Redakce

Podzimní hodnocení a bilance žákovských týmů

Podzimní hodnocení a bilance žákovských týmůPřinášíme vám statistiky jednotlivých žákovských mužstev, která působí v žákovských kategoriích Moravskoslezské ligy. A jak vidí působení svých týmů jednotlivý trenéři?

 

U12 – Svatopoluk Veroněk

Tabulka: 6. Místo – skóre 151:145 – 22 bodů

Hodnocení podzimní části: S hodnocením podzimní části jsme spokojeni, protože kluci se poctivým přístupem k tréninkům a zápasům dokázali dobře vypořádat s přechodem z přípravkové kategorie do kategorie mladších žáků, hrajících soutěž SpSM. Tento přechod pro ně nebyl jednoduchý, protože  se museli v létě rychle vyrovnat s tvrdou realitou přípravných utkání, ve kterých se silnými týmy nevyhráli ani jeden zápas. Zlom nastal až ve druhém mistrovském utkání ve Zlíně, kde kluci vyhráli jedenáctigólovým rozdílem. Tento zápas jim pomohl zvednout sebevědomí a naše výkony se pomalu začali zvedat. Po sedmi vítězstvích a jedné remíze jsme nakonec skončili po podzimu na šestém místě, což jsme před sezónou ani nečekali.

Splnil tým očekávání ve vazbě na jeho výsledky z předchozích sezón? Nevím, jestli jsme splnili očekávání vedení FKM, ale myslím, že jsme se prezentovali jako příjemné překvapení, i když máme samozřejmě ještě značné rezervy.

Nejvydařenější zápas podzimu: Za nejvydařenější zápas podzimu považuji již zmíněný zápas ve Zlíně, který klukům zvedl jejich sebevědomí, které se projevilo i v dalších zápasech, a to zejména střelecky.

Ne​jhorší zápas podzimu: Za vyloženě nejhorší nepovažuji žádný zápas, protože kluci ani jeden nevypustili a v každém odevzdali své maximum.

Nejlepší hráči podzimu: Lukáš Fila, Dominik Homola, Tadeáš Smejkal a Vojtěch Wiederlechner.

Přehled střelců branek za podzim: 33 - Fila, 14 - Homolka, 13 - Berky, 12 - Valenta, 11 – Folejtar, 9 - Vítek, 9 - Wiederlechner, 7 - Smejkal, 6 - Přidal, 5 - Homola, 5 - Barták, 4 - Farka, 3 - Sekan, 3 - Pekárek, 2 – Dohnal, 2 - Habermann, 2 - Ždimera, 1 - Fukal, Pochylý, Novický, Fuks, Mizler.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 13 - Fila, Homola, Homolka, Přidal, Smejkal, Tůma, Wiederlechner, Ždimera, 12 - Pospíchal, Farka, Pekárek, Sekan, Pochylý, 11 - Valenta, Vítek, Fuks, Folejtar, Berky, 10 - Habermann, Barták, Vovčko, 8 - Fukal, Dohnal, Novický, 1 - Mizler.

U13 – Vlastimil Savi

Tabulka: 2.místo – skóre 259:57 – 36 bodů

Hodnocení podzimní části: Do nové sezóny jsme vstoupili s minimálními změnami, vše zůstalo jako v předchozí sezóně, pouze jsme tým doplnili o dva šikovné hráče Jirku Švomu a Adama Jiránka.  To znamená, že s kluky jsme navázali na naši spolupráci z předchozí sezóny. V podzimní části sezóny se nám podařilo potvrdit výkonností status z předcházejícího období a potvrdilo nám to, že jdeme správným směrem. I když v této věkové kategorii nejsou výsledky směrodatné, ale většinou alespoň nastíní výkonnost týmu, tzn. pár faktů. S jednou prohrou jsme skončili za Zbrojovkou Brno na druhém místě, před FC FASTAVEM Zlín a 1. FC Slováckem. Zajímavé je také uvést počet 259 vstřelených gólů a 57 obdržených.

Splnil tým očekávání ve vazbě na jeho výsledky z předchozích sezón? Tým v podzimní části sezóny jednoznačně splnil mé očekávání ve všech fázích. Je to pro mě velká motivace, ale současně i závazek do druhé části sezóny.

Nejvydařenější zápas podzimu: Vydařených utkání byla většina, kluci fotbalem bavili nejen sebe, ale i rodiče, diváky a samozřejmě trenéry. Zajímavá utkání byla proti soupeřům výkonnostně na naší úrovni, což jsou FC FASTAV Zlín a 1. FC Slovácko. Ve Zlíně jsem do utkání nevstoupili úplně koncentrovaní (již při pohledu na rozcvičku jsem tušil průšvih), začátek utkání byl v režii domácího celku a my jsme se pomalu zjišťovali, že se hraje a hlavně, že se hraje rychle a silově. Poločas byl nerozhodný 5:5 a nebylo vůbec jasné, jak kluci přistoupí k druhému poločasu. Co bylo jasné, tak to bylo nabuzení a odhodlání hráčů ze Zlína poprvé pokořit Vysočinu, samozřejmě za podpory domácích diváků. Konečný výsledek 7:14 v náš prospěch úplně nevypovídá skutečnosti, jelikož kluci zlomili houževnatého soupeře až v posledních osmi minutách, kdy mu nasázeli pět gólů. Se Slováckem jsem hráli doma, do utkání jsem vstoupili naopak plně koncentrovaně a kluci soupeři předvedli co umí. Poločas byl opět vyrovnaný, stav 3:2 v náš prospěch a opět zde byl druhý poločas, ve kterém kluci jednoznačně dominovali a konečné skóre se zastavilo na 15:2.

Nejhorší zápas podzimu: Některé zápasy se samozřejmě nevyvýjeli úplně dle mých představ, ale žádné utkání kluci nevypustili a předvedli minimálně bojovný výkon. V podzimní části jsme pouze jedno utkání nedotáhli do vítězného konce a to utkání se Zbrojovkou Brno. S tímto soupeřem se nám dlouhodobě nedaří. Hráči, kteří by tým měli táhnout hráli pod své možnosti a nepředvedli klukům z Brna vše, co umí a čeho jsou schopni. Na druhou stranu je to výzva do jarní části sezóny a motivace do každého tréninku.

Nejlepší hráči podzimu: Nerad bych v této věkové kategorii jmenoval některé hráče, spíše bych to vystihl jinak. Od každého hráče očekávám něco jiného a téměř všichni hráči naplnili mé očekávání a někteří dokonce předčili.

Přehled střelců branek za podzim: 52 – Savi, 49 – Hlaváč, 21 – Luňáček, 21 – Jiránek, 20 – Pavlík, 14 – Skalický, 12 – Šimon, 11- Vacek, 9 – Maršík, 9 – Nehyba, 7 – Smejkal, 7 – Zástěra, 6 – Švoma, 6 – Hruška, 5 – Fila, 4 – Doležal, 2 – Došek, 1 – Homola, Pátek, Böhm, Žáček.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 13 – Homola, Skalický, Vacek, Pavlík, Fila, Maršík, Pátek, Smejkal, Savi, Doležal, Böhm, Šimon, Hlaváč, Prchal, 12 – Doček, Luňáček, Zástěra, Jiránek, 11 – Švoma 10 – Hruška, Nehyba 9 – Duben 8 – Žáček.

U14 – Lukáš Staněk

Tabulka: 9. Místo – skóre 26:46 – 12 bodů

Hodnocení podzimní části: Pro chlapce byl v létě nejzásadnější přechod od malého na klasické velké hřiště. Zde byl z počátku znát deficit v orientaci na hrací ploše a též rozvržení vlastních sil. Přípravné období do nás trenérů nalilo trochu optimismu. Výsledky v této části roku byly dobré. Samotná soutěž však potvrdila její vysokou úroveň. Během několika utkání družstvo našlo svou tvář, avšak zejména nižší fyzická vyspělost jedinců zapříčinila menší bodový zisk po ukončení podzimní části.

Splnil tým očekávání ve vazbě na jeho výsledky z předchozích sezón? Výkonnostní strop tohoto kádru vidím na nějaké 6.místo v tabulce. V tom jsme zůstali za očekáváním. Nutno však podotknout, že podzimní los jsme měli těžší oproti tomu jarnímu. Věřím tedy, že po skončení soutěže budeme zmíněné 6. místo atakovat.

Nejvydařenější zápas podzimu: Zcela určitě do této kategorie patří utkání na Sigmě Olomouc, kdy jsme v hektickém závěru strhli vítězství na naší stranu, navíc individuální výkony všech hráčů v tomto utkání snesly přísná měřítka. Domácí střetnutí se Slováckem též patřilo k tomu lepšímu.

Nejhorší zápas podzimu: Při utkání ve Frýdku-Místku jsme se prezentovali příliš zakřiknutě a laxně, zde se nám nepovedlo téměř nic. To samé se dá říci i o utkání ve Zlíně.

Nejlepší hráči podzimu: Zůstanu věrný své tradici a konkrétní jména uvádět nebudu. Jde o kolektivní sport a výkon jednotlivce je závislý na výkonech ostatních.

Přehled střelců branek za podzim: 7 - Havel, 4 - Pojezný, 3 - Havlín, 2 - Trnka L. a Šrámek, 1 - Diviš, Novák, Nováček, Ritter, Vrtal, Švanda.

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 15 - Juříček, Novák, Nováček, Pojezný, Trnka L., Šrámek, 14 - Havlín, Ritter, Vácha, 13 - Diviš, Vrtal, Švanda, 12 - Doležal, Wendl, 11 - Havel, Časta, 9 - Trnka M., 4 - Geist, 1 - Fousek.

U15 – Ivan Čermák

Tabulka: 6.místo – skóre 23:29 – 20 bodů

Hodnocení podzimní části: V TOP skupině SpSM na Moravě jsme odehráli 15 těžkých, ale troufám si říct, až na 2-3 zápasy, vyrovnaných utkání. V první polovině jsme se bohužel museli obejít bez několika hráčů z důvodu zranění, proto náš herní projev nebyl úplně optimální a výsledkově nevýrazný. V druhé polovině došlo k výraznému zlepšení. Chtěl bych kluky pochválit za přístup a poděkovat jim za odvedenou práci. Věřím, že je to povzbudí do další práce a v zimní přestávce budeme pracovat na odstranění nedostatků, kterých je pořád hodně.

Splnil tým očekávání ve vazbě na jeho výsledky z předchozích sezón? Co se týká výsledků jako takových, tak nejsou pro nás nejpodstatnější. Důležité jsou pro nás výsledky zlepšujících se individuálních výkonů a zde k návaznosti na minulou sezonu určitě došlo. Projevilo se to i v týmových výkonech. Jedním z důvodů proč došlo ke zlepšení je odehrání 15 kvalitních utkání v TOP skupině.

Nejvydařenější zápas podzimu: Mezi nejvydařenější zápasy patří určitě domácí zápas se Slováckem (2:0) a dvě vítězství nad Baníkem Ostrava (2:1 venku a 7:3 doma).

Nejhorší zápas podzimu: Horší zápas jsme odehráli na Sigmě Olomouc (0:7) a z hlediska předvedené hry se nám nevydařil poslední zápas na Zbrojovce Brno (0:1).

Nejlepší hráči podzimu: Janoušek Jiří, Lokvenc Marek, Pavlas Jakub, Jágrik Adam.

Přehled střelců branek za podzim: 8 – Lokvenc, 4 – Hladký, 3 – Svoboda Tomáš, Točík, 1 – Crha, Janoušek, Kejval, Pavlas

Přehled počtu odehraných zápasů za podzim: 15 – Pavlas, Procházka, Honzl, Svoboda Adam, 14 – Jágrik, Janoušek, Lokvenc, 13 – Hladký, Svoboda Tomáš, Šmíd, 12 – Točík, 11 – Kejval, Lát, 10 – Nápravník, 9 – Crha, 7 – Mlejnek, 4 – Vrba, 3 – Růžička, 2 – Dubec, Doležal, 1 – Lancman.

 
Aktuálně

Podzimní žákovské hodnocení: U13 – Jonatan Hána

V rámci série materiálů, které se ohlíží za podzimními výkony a výsledky mládežnických týmů FC Vysočina, nyní nabízíme pohled na mladší žáky U13, kteří působili v nejvyšší soutěži své kategorie SpSM-JIH. Z 15ti utkání získali 25 bodů a umístili se na 6. příčce. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu