07.07.2017, Miroslav Fuks

Poslední duel před soustředěním: v Praze proti Teplicím

Poslední duel před soustředěním: v Praze proti TeplicímPřed jihlavskými fotbalisty je poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Horního Rakouska. Sobotní kvalitní duel proti FK Teplice, který se uskuteční v Královicích u Prahy od 11:00 hodin, bude zároveň závěrečnou prověrkou před zúžením stávajícího početného kádru FC Vysočina.

 

„Před námi je vítaná prověrka proti kvalitnímu soupeři, jenž v uplynulém ročníku ligy hrál do posledního kola o pohárovou Evropu. Předpokládám, že i v sobotu zátěž devadesáti minut rozložíme na dvě jedenáctky, přičemž někteří hráči absolvují zápas juniorského týmu proti Českým Budějovicím. Nadále budeme postrádat zraněného Vaculíka, z Perleťového poháru pochroumané Mišůna a Rabušice, a samozřejmě též rekonvalescenta Urblíka. Naopak budou k dispozici ve středu absentující Nový, Pecháček a Ikaunieks,“ informoval kouč Ivan Kopecký.

Ten proti severočeskému soupeři nasadí testovaného ofenzivního záložníka Nikolase Daníčka: „Jde o hráče, který už má něco odkopáno ve II. lize a patřil k oporám Varnsdorfu. Naskytla se nám příležitost jej získat. Do Jihlavy zatím přichází ve formě testu a s touhou porvat se o prvoligový dres. Mohl by zvětšit konkurenci v našem kádru, neboť jde o hráče s velmi dobrou kopací technikou, je slušný na balónu a dokáže se dostat do střeleckých příležitostí,“ řekl o nové tváři v přípravě FC Vysočina trenér Kopecký.

Teplický tým má za sebou skvělé jaro, v němž do posledního kola bojoval o postup do Evropské ligy a nakonec obsadil výbornou 5. příčku tabulky. Kádr exjihlavského trenéra Daniela Šmejkala v létě opustili pouze Vachoušek a Nivaldo, naopak mančaft přivítal tři navrátilce z hostování a tři nové tváře včetně velezkušeného teplického odchovance Rezka. V dosavadním průběhu letní přípravy Teplice porazily druholigové týmy Táborska (3:1) a Ústí nad Labem (3:2).

Sobotní duel bude sehrán na hřišti Sokola Královice na adrese Pod hradem, 104 00 Praha 10 - Královice.

Doplňme, že již v neděli 9. července nabere FC Vysočina směr Horní Rakousko, kde stejně jako v loňském roce proběhne v rámci herního soustředění ladění formy na start HET ligy. Potrvá do neděle 15. července a prvoligový kádr jej stráví v krásném prostředí Hotelu Miraverde v městečku Bad Hall jižně nedaleko Linze. Součástí soustředění budou i dvě náročné prověrky proti dvěma celkům 2. Bundesligy – SV Darmstadt 98, jenž aktuálně sestoupil z 1. Bundesligy, a 1. FC Heidenheim, který v uplynulém ročníku druhé nejvyšší německé soutěže obsadil 6. pozici a zároveň je partnerským městem Jihlavy.


 
Související
Aktuálně

Los F:NL – začínáme v Chrudimi, poté hostíme Hradec

FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA zná svůj rozpis pro nadcházející ročník 2020/21. Sezóna se bude hrát netradičně se čtrnácti účastníky a do nejvyšší soutěže se podívá pouze její vítěz. FC Vysočina se na úvod představí v sobotu 22. srpna v Chrudimi a v dalším kole bude na svém stadiónu hostit jednoho z aspirantů postupu - Hradec Králové. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu