19.08.2014, Miroslav Fuks

Rada: FC Vysočina takto nemůžeme reprezentovat

Rada: FC Vysočina takto nemůžeme reprezentovatPohárové účinkování FC Vysočina mělo v letošním fotbalové sezóně jepičí život. Zatímco předchozí ročník přinesl stopku ve čtvrtfinále proti Plzni a před dvěma lety jihlavský tým ve IV. kole zastavila Sparta, tak dnes přišel konec už ve 2. kole. Tým kouče Petra Rady nestačil na ambiciózní druholigovou Viktorii Žižkov. Jihlavský lodivod po páté soutěžní porážce v řadě těžko hledal slova.

 

„Utkání se mi těžko komentuje. Rád bych si zápas znovu nechal projít hlavou a poté jej chci vidět na videu. Následně jeho průběh důkladně prodiskutujeme a rozebereme s hráči. Zajímal by mne jejich názor, proč došlo ve druhé půli ke zhoršení výkonu, proč hráli hůře, než proti Slovácku, proč opakovali chyby a proč polevili v koncentraci. Není možné, aby tímto způsobem reprezentovali Jihlavu, FC Vysočina a jeho fanoušky. Před námi jsou dva velmi důležité duely v Jablonci a v Českých Budějovicích, pro které musíme zmobilizovat síly a maximálně se poučit z chyb. Snad i hráči si uvědomují, že jde o hodně,“ věří kouč Petr Rada.

Na Slovácku tým podal dobrý výkon, ovšem na Žižkově na něj nenavázal...
Na Viktorce měla naše hra nepochybně horší parametry. S prvním poločasem ještě mohla panovat spokojenost, vstřelili jsme pěknou branku. Jenže ve druhé půli jsme polevili. Nechápu to. Když to týmu nejde fotbalově, tak přeci musí přijít ke slovu bojovnost a nasazení. Tyto aspekty jsem však u všech hráčů neviděl.

Týmu se nedaří, navíc přibývá zdravotních problémů...
Situace v tomto směru skutečně není jednoduchá. Masopust je artroskopickém zákroku na kolenu, naštípnutý palec na noze má Kliment, Sourek má zlomenou ruku a vleklé Marcinovi problémy s kotníkem si vynutily operaci. Před utkáním navíc přišel Marek, že urgentně musí na trhání zubu. I proto jsme na lavičku pozvali z juniorky záložníka Demetera a chorvatského krajního beka Mlakiće.

Kryštůfek do utkání nastoupil až v 86. minutě, ovšem dle informací musel po třech minutách s bolestivou grimasou odstoupit. Co je s ním?
To je bohužel další problém a zásah do našeho kádru. Kryštůfka totiž čeká operace s ramenem.

 
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu