23.01.2014, Miroslav Fuks

Tipsport liga: vítězství, semifinále a co letos?

Tipsport liga: vítězství, semifinále a co letos?Který celek je nejúspěšnějším účastníkem Tipsport ligy v posledních třech letech? Je to FC Vysočina! Jihlavští fotbalisté totiž třikrát v řadě dokázali zvítězit ve své skupině a postoupit mezi čtyři nejlepší celky této zimní ligy. V roce 2012 v soutěži překvapivě triumfovali, vloni ztroskotali v semifinále a letos je čeká velmi pikantní semifinálový duel.

 

V pátek 24. ledna nastoupí od 14:30 hodin na umělé trávě v Berouně proti Baníku Ostrava. V přímém přenosu ČT Sport se schyluje k zajímavému duelu dvou klubů, které v tomto ročníku Gambrinus ligy vedl stejný kouč – František Komňacký. Na jihlavské lavičce seděl půldruhého roku do listopadu 2013, aby ještě před koncem roku přijal nabídku z Bazalů. Do klubu, v němž Komňacký ve slavném ročníku 2003/04 získal mistrovský titul, se vrátil po devíti letech. Bude se v pátek radovat z postupu do finále bývalý kouč Vysočiny nebo ten současný – Petr Rada? Rada už pocit vítěze Tipsport ligy zažil před rokem se Slavií, tedy ve stejném ročníku, v němž Komňacký s Jihlavou v semifinále nestačila na Olomouc.

Je pro Petra Radu duel proti Komňackého Baníku nějak prestižnější? Očekává, že hráči budou mít zvýšenou motivaci? „Nevím, jak hráči, ale z mého pohledu je před námi jen další ze série kvalitních prověrek. Vlastnímu zápasu skutečně nepřikládáme přehnaný význam. Skutečně nijak neřeším, jaký trenér vede našeho soupeře. Důležitější pro nás je kvalitní příprava na ligovou soutěž a fakt, aby se žádný hráč nezranil. Z toho mám trochu obavy, neboť umělá tráva v Berouně nepatří k nejlepší.“

V úterý jste hráli v Myjavě, v pátek nastoupíte proti Ostravě a v sobotu vás možná čeká finále. Jak tomuto sledu utkání přizpůsobíte sestavu? „Podobně jako v předchozích duelech budeme mít snahu celé utkání odehrát s jedenácti hráči. Druhou polovinu kádru bude čekat zápas o den později v sobotu 25. ledna, neboť v případě nepostupu do finále hodláme sehrát přípravný zápas. Dost možná proti druhému neúspěšnému finalistovi Tipsport ligy,“ informoval kouč Rada.

Změnil se nějak kádr hráčů, z nichž budete jedenáctku vybírat? „Mezi zraněný je stále mladý krajní záložník Kliment, který by měl začít trénovat až v pondělí. Zkušený Koloušek se už s námi připravuje bez větších omezení, ovšem na umělé trávě v Berouně ho nasazovat nehodlám. Naopak by poprvé měl být k dispozici další středopolař Tomáš Kučera,“ uvedl jihlavský lodivod.

 
Související
Aktuálně

Využijte předprodej vstupenek na Prostějov! Brzkým nákupem ušetříte!

Doma je potřeba vyhrávat! A fotbalisté FC Vysočina to moc dobře vědí! Přijďte jim v jejich touze po třech bodech pomoci! Tento pátek od 18 hodin hostíme Prostějov! Dokažme, že společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky? Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu