14.11.2012, Miroslav Fuks

Torzo jihlavského kádru chce uspět proti Dynamu!

Torzo jihlavského kádru chce uspět proti Dynamu!Fotbalisté FC Vysočina v pátek na stadiónu v Jiráskově ulici v Jihlavě uzavřou bilanci první poloviny Gambrinus ligy v ročníku 2012/13. Případná výhra nad Českými Budějovicemi by podzimní sezóně dala přívlastek „úspěšná“ a zároveň by týmu vytvořila dobrou pozici pro jarní odvety. Boj o tři body však pro Vysočinu bude v pátek nesmírně těžký, neboť podle všeho jí bude scházet šest hráčů, z toho hned čtveřice základních opor ofenzívy!

 

Jak to vidí trenér?

Po posledních zápasech vše nasvědčuje tomu, že z úderné pětice „Masopust, Koloušek, Jungr, Vaculík – Tecl“, která se výrazně prosazovala v první polovině ligového podzimu, bude k dispozici jedině levý záložník Vaculík. Jak se na tyto absence dívá trenér František Komňacký a kým chce tyto výpadky nahradit, když čerstvě nemůže počítat ani s druhým útočníkem Mešanovićem? „Pohled na zdravotní stav našeho kádru skutečně nevypadá příliš nadějně. Nyní nejsme v jednoduché situaci, ovšem ve fotbale k takovým situacím občas dochází. Soustředíme se proto na to, abychom bez nosných hráčů naší ofenzívy dali dohromady 11 odhodlaných mužů, kteří se poperou o co nejlepší výsledek.“

Jihlavský tým odehrál podobně oslaben i duel proti Jablonci, ovšem svým výkonem, na rozdíl od představení na Slovácku, diváky potěšil. Co hře Vysočiny scházelo v posledním kole v Uherském Hradišti? „Na svém stadiónu jsme schopní hrát s větším dorazem, agresí a nasazením. Na těchto aspektech musí být naše hra postavená i v pátek proti Dynamu. Fotbalovou kvalitu tentokráte musíme nahradit jinými důležitými aspekty - morálkou, nasazením a zodpovědným přístupem celého mužstva k zápasu. Z hráčů se pokusíme vyždímat maximum a věříme, že nám k úspěchu pomohou i naši skvělí diváci na tribunách,“ zdůraznil Komňacký.

Jak vnímá kouč Vysočiny hru českobudějovického celku a jeho poslední výkony? „České Budějovice se po výměně trenéra výrazně zvedly a ze spodních pater tabulky se přiblížily jejímu středu. Nyní se v tabulce nachází v sousedství našeho mužstva. To, že v Dynamu došlo ke zlepšení, naznačují poslední dvě cenné výhry v Hradci a se Slavií. Soupeř má kádr pohromadě, věří si a do Jihlavy přijede s cílem uspět. Kvalitní je gólman Daněk, střed obrany drží zkušený Lengyel, nebezpečný je krajný záložník Sandro a velký pozor si musíme dát na protiútoky vedené Táborským a Řezníčkem. Určitě nás čeká velice těžký zápas!“

O nadcházejícím soupeři

Z Vysočiny je to na jih Čech docela blízko, ovšem oba celky se v posledních letech v ligových zápasech míjely. Dynamo stabilně působilo v Gambrinus lize, a když pro ročník 2005/06 sestoupilo do II. ligy, tak zrovna Jihlava prožívala premiérovou sezónu mezi českou elitou. Měření sil obou týmů se tak často odehrávalo na úrovni přípravných zápasů – v létě na Hluboké po penaltovém rozstřelu uspěla Vysočina a v zimě vyhrála Jihlava 0:1. Poslední ostrý duel se tak odehrál v rámci národního poháru na podzim 2006, kdy České Budějovice slavily v Jihlavě postup díky výhře 1:2. Vzájemné ligové duely jsou už hodně letité a došlo k nim pouze v druholigovém ročníku 2001/02. Ten premiérový na jihlavské půdě se stal zároveň nezapomenutelným, neboť měl strhující průběh, padlo 8 branek a zrodila se v něm remíza 4:4! Zajímavá byla i jarní odveta na Střeleckém ostrově. Tehdy Vysočina díky trefě Vaculíka ještě v 87. minutě vedla 0:1, nakonec však odešla poražena 3:1.

Dynamo dlouhé roky náleží k týmům, které v rámci Gambrinus ligy (úspěšně) bojují o záchranu. Bylo tak tomu v loňském ročníku a nasvědčuje tomu i dosavadní průběh nejvyšší soutěže. Českobudějovičtí sice do soutěže výborně vstoupili domácí výhrou nad Sigmou, ovšem poté během pěti utkání nezískali ani bod, ztratili odvolaného trenéra Františka Cipra a navíc vypadli v poháru na půdě Domažlic. Nový trenér Miroslav Soukup tým převzal v nelehké situaci a uvedl se domácí remízou 1:1 s Duklou. Během následných sedmi zápasů pak s týmem dokázala vybojovat dalších 11 bodů, čímž se Dynamo posunulo do klidnějších vod tabulky. Velkou zásluhu na tom mají zejména poslední 2 kola, v nichž svěřenci kouče Soukupa naplno bodovali v Hradci Králové a v posledním kole přehráli 2:1 Slavii Praha.

Výhrami povzbuzený celek bude jistě chtít potvrdit dobrou formu i v Jihlavě. K důležitému souboji určitě nastoupí v brance s Daňkem. Ve stoperské dvojici s Lengyelem nastupoval velezkušený mazák Řepka, jehož karetní trest však místo v sestavě uvolnil Halamovi. Ten v Jihlavě jistě bude mít o motivaci postaráno, neboť v dresu Vysočiny nastoupil do 44 zápasů. Vrací se tak do známého prostředí a ze strany jihlavského publika lze očekávat vřelé přijetí. Jeho parťáky na kraji obrany pravděpodobně budou Machovec (vlevo) a Novák (vpravo). Exsokolovský krajní bek Hanzlík v posledních kolech jen střídá na závěrečné minuty zápasu.

Střed zálohy si v Dynamu neuměli v posledních letech představit bez Otepky, ovšem toho v posledních kolech nahradil navrátilec Benát. Z defenzivní pozice jej bude jistit Rýdel. Důležitým mužem českobudějovické zálohy je Javorek, který v posledních zápasech nastupuje na pravém okraji, ovšem jeho herní rádius je mnohem větší. Pokud by byl fit pravý záložník Klesa, tak by se pravděpodobně přesunul do středu pole. Nalevo kouzlí Brazilec Sandro, jenž se soustředí na své křídlo a má hlavně ofenzivní úkoly. Místo nezbývá na jeho krajana Hudsona.

V českobudějovickém útoku toho na podzim nejvíce odehrála dvojice Řezníček (4 góly) – Marković (3 góly), jenže druhého jmenovaného ze základní jedenáctky v posledních zápasech odsunul mladoboleslavský host Táborský, který v pátek vstřelil rozhodující braku do sítě Slavie.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O SOUPEŘI

Vedení klubu: předseda představenstva: Karel Poborský, místopředseda představenstva: Mgr. Jiří Kotrba, členka představenstva: Ing. Daniela Marková, generální manažer: Mgr. Jiří Kotrba, sportovní sekretář: Mgr. Milan Čadek, generální sekretář: Tomáš Bárta.
Adresa: Střelecký ostrov 3, České Budějovice
Telefon: 387 312 502
Fax: 387 312 503
Internet: www.dynamocb.cz
Email: klub@dynamocb.cz
Klubové barvy: černá, bílá, purpurová
Kapacita: cca 6681 krytých míst k sezení
Počet mládežnických týmů: 15 vč. juniorky
Farma: SK Strakonice 1908 (ČFL)

POHLED DO HISTORIE

Názvy klubu:

1903 – SK Slavia České Budějovice, 1905 - SK České Budějovice, 1949 – Sokol JČE České Budějovice, 1951 – Slavia České Budějovice, 1953 – DSO Dynamo České Budějovice, 1958 – TJ Dynamo České Budějovice, 1991 – SK Dynamo JČE České Budějovice, 1992 – SK JČE České Budějovice, 1998 – SK České Budějovice, 2004 – SK Dynamo České Budějovice

Úspěchy:

- 1985 a 1991 - účast ve finále Českého poháru
- 1994 - účast v INTERTOTO CUPu (za 2. místo po podzimní části)

VZÁJEMNÁ BILANCE

Bilance v lize: 2 utkání  0 – 1 – 1  5 : 7

Ze vzájemných zápasů:

Pohár ČMFS – pod. 06: FC Vysočina Jihlava – České Budějovice  1:2 (1:1)
Góly: 13. Veselý - 18. Mrkvička, 57. Adam
VYS: Tulis - Bartoš, Kadlec (55. Šourek), Heide, Vojtíšek - Lovětínský, Pacholík, Koukal, Veselý - Peteřík (77. Cihlář), Vácha (61. Faldyna). Č.B.: Křížek - Kladrubský, Skála, Žižka, Bureš - Adamec, Adam, Dvořák, Hrbáč (46. Baláž) - Mrkvička (90. Horejš), Gruber.

II. liga – jaro 02: České Budějovice - FC Vysočina Jihlava  3:1 (0:0)
Góly: 87. Latka, 88. Káník, 90. Vácha – 60. Vaculík
Č.B.: Seman – S. Marek, Wozniak, Penner – Plocek (65. Vácha), Vozábal, Sivok, Povišer (81. Latka), I.Svoboda – Klinka (71. Káník), Lafata. VYS: J. Bartoš – Hekerle, Večeřa, Jirásek (75. Boušek), Bratršovský – Bartoš (54. Malínek), Veselý, Černoch (62. Šourek), Vaculík – Šebek, Kaplan.

II. liga – pod. 01: FC Vysočina Jihlava – České Budějovice  4:4 (0:1)
Góly: 55. Kufa z pen., 62. Sláma, 64. Ryška, 90. Bratršovský – 34. a 54. z pen. Vácha, 50. Palát, 66. Pecka
VYS: Bartoš – Kadlec – Tržil (38. Bratršovský), Večeřa – Sláma, Kufa (76. Koníř), Slavík, Ryška, Vaculík - Šebek, Hošťálek (56. Kaplan). Č.B.: Seman – Palát, Horejš, Wozniak, Penner – Plocek, Pospíšil, Povišer, Pecka (90. Opravil) – Vácha (81. Klinka), Janda.

Pravděpodobná sestava: Daněk - Novák  Halama  Lengyel  Machovec - Javorek  Rýdel  Benát  Sandro - Táborský  Řezníček

Trenér: Miroslav Soukup

Střelci: 3 - Marković, 2 – Táborský, Machovec, Řezníček, Otepka, 1 – Řepka, Sandro, Klesa.

ZMĚNY V KÁDRU

Příchody: Halama (konec host. FC Vysočina Jihlava), Benát (konec host. Arka Gdyňa/POL), Marković (host. FK Dukla Praha), Hanzlík (přestup FK Baník Sokolov), Táborský (host. FK Mladá Boleslav), Zeba (přestup FK Slavija Sarajevo/BOS).

Odchody: Delač (konec host. Chelsea FC/ANG), Brezinský (konec host. FC Viktoria Plzeň), Krajčík (konec host. FK Baumit Jablonec).

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Ve středu na Žižkov s Wilsonem a Peřinou

Tým kouče Aleše Křečka zítra čeká třetí duel letní přípravy. Od 11:00 hodin nastoupí proti ambiciózní Viktorii Žižkov, kam před několika dny přestoupil ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. Duel bude sehrán v novém azylu Viktorky na Proseku a FC Vysočina do něj nastoupí s dvěma novými tvářemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 11:00
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu