15.09.2010, Miroslav Fuks

Urban: Přehnaný optimismus v kabině nepanuje

Urban: Přehnaný optimismus v kabině nepanujeHodně zrádný druholigový soupeř je nyní před FC Vysočina. Duel proti juniorce pražské Sparty na první pohled svádí k podcenění, ovšem na ten druhý pohled jasně varuje dosavadní bodová bilance sparťanských mladíků. Ti dosud získali 14 bodů, tedy jen o 1 méně než Jihlava. Co na dosavadní výsledky Sparty B říká kouč Luboš Urban?

 

Spartu B jsem na podzim viděl už asi pětkrát. Na její domácí zápasy jezdím rád, neboť hrají na Xaverově, kde jsem v minulosti působil jako hráč či jako trenér Bohemians Praha. Bodový zisk tohoto mužstva je pro mne velkým překvapením, neboť do zápasů nastupuje převážně jen se svými talentovanými juniory. Z „áčka“ chodí jen minimum hráčů, v posledních duelech to byl levý bek či záložník Krob a slovenský útočník Lačný. Tým do podzimu vstoupil výborným bodovým ziskem, klobouk dolů před ním. Musím však říci, sparťanské body zcela neodpovídají jejich hře předvedené v jednotlivých zápasech. Těžké zápasy na toto mužstvo teprve čekají. Myslím si, že Sparta B na špičku tabulky výkonnostně nepatří.

Chtěl byste na některé sparťanské talenty upozornit?
Nelze říci, že by z týmu někdo výrazně vyčníval. Mužstvo Zdeňka Svobody se opírá o týmový duch, výbornou organizaci hry a bojovnost. Kvalitní jsou oba brankáři Zich a Mokrohajský. Sparta umí využívat brejkových situací, přičemž nebezpeční jsou zejména rychlostní hráči Podaný a Skalák. Opakuji však, tento tým není o individualitách.

Co bude na sobotního soupeře platit?
Zlín na Spartě prohrál po dvou hrubých chybách 2:0, ale svojí hrou nám naznačil, co by na domácí celek mohlo platit. Ještě markantněji to bylo vidět v posledním duelu, v němž Sparta B podlehla Dukle Praha. V zápase je třeba hrát velmi koncentrovaně, trpělivě a nezmatkovat. Zvláště důležité bude, zda se nám podaří vstřelit první gól, který by mohl více otevřít sparťanskou obranu.

Jaká v kabině panuje nálada? Nemusíte po debaklu do branky Čáslavi krotit euforii?
Přehnaný optimismus v kabině rozhodně nepanuje. Pokud by byl, tak by ho jistě zkušenější hráči rychle zkrotili. Na hráčích ale vidím, že z nich spadla nervozita a jsou uvolnění, v pohodě. Na tréninku ukazují fotbalovost a větší sebevědomí v koncovce. Kéž by nám to vydrželo co nejdéle. Zápas na Spartě je pro nás velice důležitý, neboť případné vítězství by nás udrželo na špici tabulky a vytvořilo by slušnou výchozí pozici do dvou po sobě jdoucích domácích zápasů. Nebude to však vůbec jednoduché. Nechceme nic ponechat náhodě a proto do Prahy vyrazíme o den dříve.

Narušuje vaše plány marodka?
Jsme kompletní a já doufám, že tomu tak bude i po dnešním zápase juniorky, za kterou nastoupí Zelinka, Kosak a Demeter. Nadále samozřejmě není plně k dispozici gólman Matiášek.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a AC Sparta Praha B

- 10 utkání   6 – 3 – 1   21 : 9
- poslední vzájemný duel na jaře 2010 byl poměrně jasnou záležitostí Vysočiny. Ta na Strahově zvítězila 0:3 (0:3), když se dvakrát trefil Mešanović a jednou Dort.

 
Související
Aktuálně

Kombinované celky juniorky a dorostu sehrály první přípravy

Dorostenci U19, U18 a junioři FC Vysočina se dočkali prvního přípravného fotbalového utkání po koronavirové pauze. V silně kombinovaném namíchaném složení dnes nastoupili na půdě regionálních celků - přeborového FK Pelhřimov a divizního Tatran Ždírec nad Doubravou. V obou zápasech okusili jihlavští mladíci hořkost porážky. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu