04.07.2019, Miroslav Fuks

Úspěch fotbalové Vysočiny na Olympiádě dětí a mládeže

Úspěch fotbalové Vysočiny na Olympiádě dětí a mládežeVe dnech od 23. do 28. června proběhl již devátý ročník Olympiády dětí a mládeže. V Libereckém kraji se utkalo celkem 3.400 mladých sportovců ze 14 českých krajů o 1.163 medailí. Chlapecký i dívčí fotbalový turnaj, který odehrály kategorie U14 s výrazným zapojením hráčů FCV, vyústil v příjemné úspěchy pro Kraj Vysočina.

 

Turnaj  starších žáků byl vlastně neoficiálním měřením krajských fotbalových akademií. V tomto ohledu konečné 5. místo Vysočiny znamená, že reprezentanti našeho kraje byli 3. nejlepší zúčastněnou akademií a stali se vůbec nejlepším regionem na Moravě. Ještě lépe si však vedly dívky, které vybojovaly velmi cenný bronz za reprezentantkami jižní Moravy a středních Čech.

Kádr týmu Kraje Vysočina starších žákyň U14: Simona Krejčová (FC Hamry), Nela Juřičková (TJ Jiskra Měřín), Andrea Ležáková (1.FC Jemnicko), Aneta Brychtová (TJ Sokol Brtnice), Barbora Jarošová (SK Pernštejn Nedvědice), Petra Chalupníková (SK Věžnice), Johanka Pauzarová (Sapeli Polná), Lucie Mladá (FC Velké Meziříčí), Lucie Bendová (SK Slavie Praha), Barbora Plevová, Nikola Ledvinková, Markéta Zikmundová, Veronika Hlaváčová a Martina Mandelíková (všechny FK Pardubice).

Kádr týmu Kraje Vysočina starších žáků U14: Bouchner Daniel, Haala Jan, Holan Filip, Kasal Adam, Klouček Mikuláš, Krahula Matěj, Musil Bohuslav, Pivnička Matěj, Procházka Jakub, Šabach Ondřej, Šancl Filip, Záruba Tadeáš a Zimmermann Tomáš (všichni FC Vysočina), Dlouhý Vojtěch a Raitmajer David (oba FŠ Třebíč), Hájek David a Udržal Tomáš (oba Slovan Havlíčkův Brod).

Doplňme, že Kraj Vysočina na letošní Letní olympiádě dětí a mládeže získal deset zlatých, šest stříbrných a sedm bronzových medailí. V celkovém pořadí krajů tak skončil na třináctém místě. Domácí sportovní svátek mladých nadějí potvrdil ve výběru Kraje Vysočina jasné sportovní talenty a umožnil více než dvěma stovkám vysočinských sportovců poměřit síly v prostředí světa vrcholového sportu.

  • výsledky turnaje ZDE
  • fotografie z turnaje ZDE

 
Aktuálně

Ohlasy po utkání se Zbrojovkou Brno

Nabízíme ohlasy po skončení sobotního přípravného duelu proti Zbrojovce Brno. Krom pozápasového komentáře trenéra Aleše Křečka přinášíme slova nového středního záložníka Miroslava Turečka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu