02.10.2012, Miroslav Fuks

Vybojují si ve Zlíně pohárový souboj se Spartou?

Vybojují si ve Zlíně pohárový souboj se Spartou?Zatím trochu stranou pozornosti fanoušků FC Vysočina probíhají boje v národním fotbalovém poháru, tedy Poháru České pošty. Jihlavští hráči měli v I. kole volno, ve II. kole si poradili se Svitavami a duel III. kola je ve středu 3. října před nimi. Od 17:00 hodin se představí na zlínské Letné, která je jim velmi dobře známá z mnoha druholigových soubojů. Motivaci obou celků zdůrazňuje jejich potenciální soupeř v pohárovém osmifinále – Sparta Praha! Ten by proběhl jako klasický pohárový dvojzápas doma – venku.

 

Nutno dodat, že ve Zlíně nyní řeší hlavně druholigové starosti. Tým třebíčského trenéra Aleše Křečka, který v minulosti vedl dorostenecké týmy Vysočiny, do sezóny vstoupil tradičně jako jeden z favoritů na postup, jenže jeho dosavadní výsledky tomu vůbec nenasvědčují. Mančaft kolem zkušených Polácha, Dobeše či Kroči se po 9. kole II. ligy nachází až na 14. příčce tabulky se ziskem pouhých 8 bodů. Přitom ligu začal domácí výhrou se silným Sokolovem a ve 3. kole vydoloval tři body z Karviné. Jenže mezi 4. a 9. kolem „ševci“ získali pouhé 2 body za remízy s Opavou a na půdě Táborska.

Doplňme, že Fastav Zlín v tomto ročníku Poháru České pošty vyřadil nejdříve Mutěnice a poté Frýdek-Místek nejtěsněji 0:1 díky brance Hájka.

Trenér František Komňacký ve Zlíně nehodlá vůbec nic podcenit. „V utkání chceme uspět a postoupit mezi nejlepších šestnáct celků. Pohár skutečně bereme velmi vážně, tudíž ve Zlíně v naší sestavě nedojde k nějakým improvizacím či velkým změnám. Vyrazíme tam s nejsilnější možnou osmnáctkou hráčů, přičemž je pravděpodobné, že tentokráte dostanou větší herní příležitost ti, kteří jsou na hraně základní sestavy. Naše motivace je o to větší, že bychom se rádi v dalším kole střetli s pražskou Spartou. Takový dvojzápas by nesporně představoval svátek pro hráče, fanoušky a vůbec celý klub,“ uvedl jihlavský kouč, který však zároveň zdůraznil: „Zápas bude od hráčů vyžadovat stejný přístup, jako k ligovému utkání. Zlín sice nyní neprožívá ideální start do II. ligy, ale pořád představuje velmi solidní klub. Disponuje kvalitním kádrem a dobrým zázemím.“

Vzájemná historická bilance soubojů Vysočiny a Zlína hovoří pro "ševce" (11 utkání, 2 – 4 – 5, skóre 14 : 19), ovšem v posledních sezónách je výrazně úspěšnější Vysočina. Zlínskou Letnou vyloupila na podzim 2010 i 2011, když poté na jaře vždy body ztratila za remízy. Poslední duel je ještě v čerstvé v paměti - 20. dubna 2012 oba celky v Jihlavě předvedly zajímavou přestřelku 3:3 (2:1).

 
Související
Aktuálně

Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu