30.07.2020, Miroslav Fuks

Vysočina se na úvod přípravy utká s tradičním soupeřem - Pardubicemi

Vysočina se na úvod přípravy utká s tradičním soupeřem - PardubicemiFotbalová Vysočina v sobotu sehraje úvodní duel letní přípravy. Po roce se vrátí do Hlinska, aby zde od 17:00 hodin změřila síly s tradičním sokem v přípravných obdobích – Pardubicemi. Mladý tým kouče Aleše Křečka tedy čeká zajímavá prověrka proti nováčkovi nejvyšší soutěže.

 

Připomeňme, že před rokem utkání skončilo remízou 2:2, když jihlavské branky zaznamenali Klobása a Svoboda. Oba celky sehrály přípravu i v zimním bloku, kdy Východočeši v Jihlavě zvítězili 0:2. Vzájemné duely v uplynulém ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY jsou jistě v dobré paměti. Na podzim Vysočina v dramatickém utkání vyhrála 3:2 díky dvěma trefám Jawa a gólu Lacka. Jarní konfrontace vyzněla lépe pro domácí Pardubice v poměru 2:1, když za hosty snižoval z penalty Zoubele.

Nadcházející duel bude pro FCV první a pro Pardubice druhou (ve středu podlehly Chrudimi 3:2) prověrkou před novým soutěžním ročníkem a lze předpokládat, že do každého poločasu nastoupí odlišné sestavy. Ostatně to potvrzují i slova kouče Aleše Křečka: „Z 99% to tak bude. Nevylučuji však, že s ohledem na drobné zdravotní problémy budeme některé hráče šetřit, což by při karanténě části hráčů znamenalo, že nebudeme mít k dispozici dvě jedenáctky. Čeká nás důležitý test, zvlášť s ohledem na fakt, že nás čeká jen velmi málo přípravných utkání do startu ligy. Hráčům vždy zdůrazňuji, že do každého zápasu musí jít s jednoznačnou touhou zvítězit. V sobotu mne určitě bude zajímat i výkon jednotlivých fotbalistů a jejich porovnání s čerstvě prvoligovým celkem. U některých musíme rozhodnout, zda budeme mít zájem na jejich dalším působení v Jihlavě.

Jak jste spokojen s tréninky vašeho týmu v uplynulých dnech? „Po úvodních dnech přípravy mám z týmu veskrze pozitivní pocity. Vzájemně se poznáváme a nastavujeme si s hráči určitá interní pravidla. Jsem spokojen s tím, že jsme naplnili vše, co jsme si naplánovali,“ uvedl Křeček a vyjádřil se i k novým tvářím v týmu: „Všichni ukazují, že ani v jednom případě to nebylo šlápnutí vedle a potvrzují se informace, které jsme k těmto fotbalistům získali. Rozhodně nyní vytváří zajímavou konkurenci stávajícím hráčům. Zásadní jsou samozřejmě zápasy a já se těším, až je uvidím v sobotním utkání.“

Sobotní utkání bude možné sledovat živě na Youtube.

 
Související
Aktuálně

Hlasujte pro Hráče měsíce listopadu 2020

Na webu FC Vysočina se po měsíční covidové odmlce můžete zapojit do tradiční ankety „Hráč měsíce“, jež bude dílem k nalezení „Hráče FCV za rok 2020“! Nyní zvolte toho nejlepšího fotbalistu z jihlavského kádru za měsíc listopad. Hlasovat můžete prostřednictvím infoboxu v pravém sloupci titulní strany klubového webu. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu