02.06.2019, Miroslav Fuks

Kučera: Hráčům děkuji za 180 minut zbytečné práce proti Karviné

Kučera: Hráčům děkuji za 180 minut zbytečné práce proti KarvinéJihlavský kouč Radim Kučera po odvetném barážovém utkání proti Karviné dlouho hledal ta správná slova, jak své smutné pozápasové hodnocení nastartovat. Začal ho nečekanou otázkou směrem k novinářům a snadno se mu nehovořilo ani v dalších minutách tiskovky.

„Nebudu hodnotit výkon mužstva nebo jeho chyby. Hráčům musím poděkovat za to, co předvedli během celé jarní části a za 180 minut zbytečné práce proti Karviné. Když dva veledůležité barážové zápasy hrajete proti čtrnácti lidem, tak je to velice těžké. A my jsme se s tím rvali hodně solidně. Jako trenérský nýmand a jako normální člověk říkám, že jsem na kluky hrdý. Udělali mi radost a strašně si jich vážím. Herní výkon, který prokázali, svědčí o jejich vůli, charakteru a o všem, co k tomu patří. Nikdy nikomu nepřeju nic špatného, nejsem ten typ. Akorát bych ale některým lidem, aby potkali sami sebe. Přál bych třeba dnešním rozhodčím, aby si vyměnili role s hráči. Makali na hřišti devadesát minut a hráči by je v roli sudích pískali. Jsem teď zklamaný a cloumaní mnou emoce, protože my jsme v uplynulých dvou zápasech nebyli horším klubem. Beru to jako další zkušenost, pro mne špatnou,“ řekl na úvod zklamaný kouč Radim Kučera.

Přítomní novináři se nemohli nezeptat na některé z kontroverzních situací, které sudí vyhodnotil k nevoli domácího publika: „Hned v 1. minutě dlouhý balón dostal skluz a gólman Pastornický zahrál rukou mimo vápno. Z mého pohledu tak zabránil tomu, aby Klíma měl otevřenou cestu ke skórování do prázdné brány. Zatím jsem situaci neviděl na videu, ale myslím si, že toto měla být červená karta. Průnik Zoubeleho ze 49. minuty měl přinést další červenou kartu pro hosty. Tam už nebyl žádný další hráč, posouval si to dopředu, šel sám na gólmana, byl faulován. Smrž měl už v první dějství dostat žlutou kartu, jenže se jí dočkal až v závěru první půle... A to nemluvím o dalších faulech, ofsajdech... Ze strany sudích jsem řízení zápasu vnímal jako nerespektování slušných mravů. Možná jsme na lavičce působili někdy až podrážděně, ale to může adekvátně posoudit jen ten, kdo se vžije do naší situace. Je to o to těžší, když po zápase přijdete za hráči do šatny a vidíte, že ti kluci brečí, mají slzy v očích a dali do toho všechno. Do zápasů, v nichž se rozhodovalo o budoucnosti jejich, klubu a lidí kolem něj. Vážně jsem nevěděl, co jim po utkání říci, jak jim vlít energii do další práce. Snad jedině říct, že důležitější je zdraví,“ emotivně vysvětloval Kučera.

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenérů Radima Kučery a Františka Straky přinášíme slova zklamaného záložníka Lukáše Zoubeleho a velmi otevřenou výpověď kapitána Lukáše Vaculíka.