V srpnu 2018 vyšly tyto články:

Další stránky
123>>
1.8.Vysočinu v pátek čeká prestižní souboj ve Znojmě ZNO - JIH 0:3, 3.kolo | Miroslav FuksNěco málo přes 75 kilometrů dělí Jihlavu od Znojma. Pro hráče a fanoušky FC Vysočina je tak znojemský stadión tím nejbližším v rámci FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Navíc souboje proti znojemským fotbalistům vždy byly velmi prestižní a nechyběl jim nádech regionálního derby. Zajímavý zápas 3. kola je na programu už v pátek 3. srpna od 19:00 hodin.
2.8.Stanislav Klobása: Chci být připraven se ve správný čas vrátit do ligyMiroslav FuksHned od prvního startu v dresu FC Vysočina bylo jasné, že bude posilou. Přínos pro jihlavskou ofenzívu pak zdůraznil ve druhém kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, když jeho parádní trefa rozhodla o důležité výhře nad Pardubicemi. Dovolte, abychom vám blíže představili hosta z Mladé Boleslavi a bývalého svěřence kouče Martina Svědíka - čtyřiadvacetiletého útočníka Stanislava Klobásu (nar. 7. března 1994).
2.8.Hráčem FCV za měsíc červenec jste zvolili Jirku KlímuMiroslav FuksÚtočník Jiří Klíma se po jedenácti měsících znovu stal hráčem měsíce FC Vysočina. Podobně, jako za srpen 2017, byly klíčem jeho úspěchy vstřelené branky. Nyní zvítězil s výrazným náskokem před středním záložníkem Jozefem Urblíkem a pomyslný bronz bere třetí střelec dosavadních jihlavských branek ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE – Stanislav Klobása. Hráče měsíce jsme tradičně oslovili s žádostí o rozhovor.
3.8.Na hostování přichází Hykel, Matulka do Velkého MeziříčíMiroslav FuksPohled do aktuálního kádru fotbalistů FC Vysočina nabízí dvě novinky. Na roční hostování z Baníku Ostrava přichází jednadvacetiletý hráč pro pravý kraj sestavy – Tomáš Hykel. Naopak Jihlavu minimálně na půl roku opouští devatenáctiletý křídelník Radek Matulka, jenž bude nastupovat za třetiligové Velké Meziříčí.
3.8.Vysočina svoji stoprocentní úspěšnost udržela i ve Znojmě! ZNO - JIH 0:3, 3.kolo | Miroslav FuksSkvělý vstup FC Vysočina do nového ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pokračuje! Jihlavští fotbalisté s přehledem zvládli náročné derby na půdě Znojma, když ovládli první půli, ve které skórovali kanonýři Jiří Klíma a Stanislav Klobása. Ve druhém dějství se koncentrovali na defenzivní práci, z níž však dokázali udeřit. Na konečných 0:3 (0:2) upravil Lukáš Zoubele!
3.8.Svědík: Těší mne výhra, ale mám výhrady k některým úsekům zápasuZNO - JIH 0:3, 3.kolo | Miroslav FuksVysočina je i po třetím kole FORTINA:NÁRODNÍ LIGY stoprocentní! Duel ve Znojmě, který byl hraný v nepříjemném dusnu a vedru, vyzněl výsledkově jednoznačně, ovšem tříbodový zisk se na půdě regionálního rivala nerodil vůbec lehce. Ostatně, i trenér Martin Svědík po utkání prezentoval jak radost z výhry, tak i nespokojenost s některými aspekty hry svého týmu.
4.8.Zoubele: Duel ve Znojmě byl v mnoha ohledech velmi náročný ZNO - JIH 0:3, 3.kolo | Miroslav FuksZkušený záložník Lukáš Zoubele toho měl po utkání ve Znojmě plné zuby. Fyzicky náročný ligový zápas umocnilo vedro a též nepříjemná srážka se spoluhráčem Filipem Novotným v závěru utkání. Náplastí pro něj nepochybně bylo cenné vítězství a též jeho první branka v sezóně, která stanovila konečné skóre na 0:3. Co po utkání sdělil do novinářských diktafonů?
4.8.Kamil Průša: Prvořadým cílem je udržení nejvyšší dorostenecké soutěžeMiroslav FuksStarší dorost FC Vysočina v květnu loňského roku po dlouhých čtrnácti letech sestoupil z nejvyšší dorostenecké soutěže. Rok se s rokem sešel, tým splnil úlohu favorita a nyní už se těší na start dalšího fotbalového ročníku mezi českou elitou. Trenéra Kamila Průšu jsme týden před úvodním duelem oslovili s žádostí o rozhovor.
4.8.U19: v generálce na ligu podlehli SeniciJI9 - SEN 0:2, 0.kolo | Miroslav FuksTýden před výkopem nejvyšší dorostenecké soutěže sehrál tým FC Vysočina U19 generálku na ligový start. Zatímco minulou sobotu si naši mladíci poradili s bratislavským Slovanem, tak nyní nestačili na dalšího špičkového slovenského soupeře. Senica si z Jihlavy odvezla výhru 0:2 (0:1).
5.8.Využijte předprodej vstupenek na Táborsko! Brzkým nákupem ušetříte!JIH - SEZ 2:1, 4.kolo | Miroslav FuksPřed fotbalisty FC Vysočina je jasný úkol – zvítězit v domácím utkání proti nevyzpytatelnému Táborsku! Přijďte svůj tým podpořit v jeho náročné cestě za návratem mezi českou elitu! Staňte se dvanáctým hráčem svého týmu tento pátek 10. srpna od 18 hodin! Vždyť společně jsme silnější! Jak a kde na tento duel zakoupit vstupenky?
5.8.Juniorka proti Olomouci sehrála málo vídaný duel a zvítězila!JIH - OLO 4:3, 3.kolo | Miroslav FuksJuniorka proti Sigmě odehrála málo vídaný zápas. Po první půli se díky trefám Filipa Novotného ujala vedení 2:0, a když v 51. minutě zvýšil Jan Javůrek na 3:0, tak se duel zdál být rozhodnutý. Jenže Sigma během osmi minut snížila na rozdíl jedné branky, v 70. minutě byl vyloučen střelec Novotný a o osm minut později Olomouc tříbrankové manko vyrovnala! Jenže nakonec měli poslední slovo oslabení domácí – skóre dal konečnou podobu debutant v dresu FCV Tomáš Hykel!!!
7.8.Jak to vidí ředitel?Jan StaněkTak máme za sebou 14 dní od mého posledního úvodníku a zatím stále zůstáváme neporaženi. Nutno však říct, že to byla pěkná fuška. Pardubice nás hodně trápily, a i když vyložené šance neměly, byl to zápas do poslední chvíle otevřený a museli jsme být velmi ostražití až do konce.
8.8.Vysočina touží po výhře nad Táborskem a protažení sérieJIH - SEZ 2:1, 4.kolo | Miroslav FuksÚkol zní jasně! Fotbalisté FC Vysočina v pátečním domácím duelu touží po vítězství nad FC MAS Táborsko a zároveň tak po prodloužení série výher na startu ligového ročníku už na čtyři duely v řadě. Netřeba snad zdůrazňovat, jak těžký duel proti velmi odhodlanému a kvalitnímu soupeři Jihlavu čeká. Zápas 4. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY vypukne v 18:00 hodin.
8.8.Sportovní manažer Josef Jinoch míří do Mladé BoleslaviMiroslav FuksSportovní ředitel Josef Jinoch z Jihlavy podruhé „přestupuje“ do předního českého prvoligového klubu. Po svém zatím posledním působení ve Slavii Praha nyní neodolal dlouholetému vábení Mladé Boleslavi. Před nový tým poprvé předstoupil dnes.
10.8.Vysočina musela o čtvrtou výhru v řadě hodně zabojovatJIH - SEZ 2:1, 4.kolo | Miroslav FuksZase to na domácí půdě byly pořádné nervy! Zatímco v úvodu FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY Vysočina venku vítězí se třemi góly na kontě, tak na svém stadiónu fanouškům připravuje hodně dramatická představení s nervozitou až do konce duelu. Přitom Stanislav Klobása splnil svoji gólovou normu a Jihlava šla do vedení. Jenže hosté ještě do půle z ojedinělé akce vyrovnali. V úvodu druhé půle Vysočina zúročila rohový kop a Petr Tlustý jí vrátil vedení. Nikoli však klid, protože hráči v modrém se o body museli strachovat až do konce utkání.
10.8.Martin Svědík: Doma jsme si to zase museli vydřítJIH - SEZ 2:1, 4.kolo | Miroslav FuksTáborsko v minulém kole 4:2 porazilo Vítkovice, ovšem tento ostravský celek v kole aktuálním vybojoval překvapivý bod na půdě favorizovaného a dosud 100% bodujícího Hradce Králové. Nejen tyto výsledky dokumentují, jak těžká a těžko předvídatelná je FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA. Vysočina musela o domácí výhru nad Táborskem a tím o udržení plné bodové bilance hodně zabojovat.
12.8.U19: Do ligy vstoupili porážkou s Mladou BoleslavíJIH - MBA 0:2, 1.kolo | Miroslav FuksStarší dorost U19 v sobotu po roce znovu otevřel brány nejvyšší soutěže. V domácím duelu s Mladou Boleslaví doplatil na svojí nízkou produktivitu a inkasované branky, které orámovaly závěr obou poločasů. Hosté si z Jihlavy odvezli výhru 0:2 (0:1).
12.8.Juniorka veze z Třince přesvědčivé vítězstvíTRI - JIH 1:4, 4.kolo | Miroslav FuksJuniorský tým navázal na domácí cennou výhru s Olomoucí a veze tři body z Třince. Dosáhl jej přesvědčivým způsobem 1:4 (1:3), když jihlavské branky stříleli Adam Průša, Amir Mašić, Roman Čáp a jeden gól byl vlastní. Nic na tom nezměnilo ani vyloučení stopera Ivana Dujmoviće v 69. minutě.
13.8.FCV vstupuje do MOL Cupu. Odčiní rok 2010?VRC - JIH 1:3, 1.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina v úterý 14. srpna vstoupí do druhé paralelní soutěže – MOL Cupu. Jak tomu často bývá, tak putování širokým pavoukem zahájí v 1. kole duelem proti regionálnímu klubu, který působí v nižší soutěži. Aktuální los dává vzpomenout na rok 2010, kdy druholigová Jihlava z národního poháru vypadla na půdě SFK Vrchovina. Po osmi letech se FCV do Nového Města na Moravě vrátí, aby od 17:00 hodin dali zapomenout na varující zkušenost.
13.8.Pohled do historických statistik FC Vysočina JihlavaMiroslav FuksPohled do ligové a pohárové historie FC Vysočina Jihlava přináší řadu zajímavých údajů a přehledů. Nahlédněme tedy do hráčských statistik těch nejúspěšnějších fotbalistů v historii klubu. Milovníkům statistik a historických přehledů nabízíme skutečnou „lahůdku“ – kompletní bilanci všech hráčů, kteří nastoupili v prvním týmu FC Vysočina od vstupu tohoto klubu do II. ligy, tedy od ročníku 2000/01, a to včetně startů v národním poháru. Data jsou aktuální k 30.6.2018.