24.05.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Chceme tři body a udržení 9. příčky

Komňacký: Chceme tři body a udržení 9. příčkyV červnu loňského roku, když byl znám los nového ročníku Gambrinus ligy, asi mnohé příznivce FC Vysočina napadlo, že předposlední kolo v Českých Budějovicích může být z pohledu záchranářských bojů nesmírně důležité. Kvalitní výkony a trpělivé bodové zisky jihlavského celku naštěstí zapříčinily, že fotbalová Vysočina je dvě kola před koncem bezpečně zachráněná a Dynamo je hodně blízko nepříjemnému sestupu. Co lze od nedělního utkání očekávat?

 

Z pohledu výkonu českobudějovického týmu bude bezesporu patrná enormní snaha pokusit se vykřesat jiskřičku záchranářské naděje a rozloučit se s domácím publikem vítězně. Mnozí hráči si navíc budou chtít říct o místo v kádru Dynama pro příští sezónu. A s jakým očekáváním do utkání půjde jihlavský trenér František Komňacký? „Do zápasu můžeme jít v relativním klidu, protože už jsme zachránění. Chtěl bych, aby se tento fakt odrazil do uvolněného, plynulého a fotbalového výkonu našich hráčů. Čeká nás soupeř, který na tom v tabulce není dobře a bojuje o poslední šanci k záchraně. Českobudějovické mužstvo dobře znám a vím, že zejména do ofenzívy dokáže být nebezpečné. Pozor si musíme dát zejména na Táborského, Sandra a rychlého mladíka Linharta. Ze standardních situací umí zahrozit nejen kapitán a duše týmu Lengyel. Dynamo disponuje řadou fotbalistů s prvoligovými parametry, kteří budou chtít své kvality a schopnosti potvrdit,“ upozornil kouč Komňacký.

Nabízí se otázka, zda absence sestupového strašáka povede k uvolněnému a kvalitnímu výkonu hráčů Vysočiny? Nebo naopak hrozí ztráta koncentrace a motivace, která by mohla zapříčinit porážku? „Sám jsem zvědavý, jak hráči zápas pojmou a s dosud neznámou situací se vyrovnají. Náš realizační tým rozhodně nedopustí jakékoli podcenění zápasu a důrazně na jeho význam upozorníme. Hráči si v neděli mohou svým výkonem říci, že si zaslouží pravidelně hrát v příští sezóně. Motivace celého mančaftu rozhodně bude dostatečná,“ zdůraznil Komňacký.

Jste zachráněni. Znamená to tedy, že v  sestavě dostanou příležitost hráči, kteří toho na jaře moc neodehráli? „S ohledem na karetní tresty budou scházet Karlík a nově i Josl. Krom těchto vynucených změn ještě se sestavou může zamíchat zdravotní stav týmu. Každopádně k utkání přistoupíme se vší vážností a nelze čekat, že bychom v základní jedenáctce učinili nějaké výrazné zásahy. Náš cíl je jasný – po delší době se dočkat tříbodového zisku a udržet se na velmi lichotivé 9. příčce tabulky, uvedl jihlavský lodivod.

Vzájemná ligová bilance FC Vysočina a Českých Budějovic: 3 utkání  1 – 1 – 1  6 : 7

Poslední vzájemné utkání: Vysočina 16. listopadu 2012 slavila velice důležitou výhru v "zápase podzimu" proti Českým Budějovicím. Oslabený kádr jihlavského celku podal soustředěný a především bojovný výkon a nakonec se za své nasazení dočkal závěrečné gólové a bodové odměny. Gejzír radosti na stadiónu FC Vysočina spustila 89. minuta, v níž Tomáš Kučera svým premiérovým prvoligovým gólem rozhodl o nejtěsnější výhře 1:0 (1:0). Třešničkou na dortu byla první podzimní vychytaná nula pro Jaromíra Blažka.

FC Vysočina Jihlava

Střelci: 10 – Tecl, 4 - Karlík, 3 – Koloušek, 2 - Šourek, Vaculík, vlastní, Jungr, Šimonek, 1 - Obert, Kučera, Rada, Masopust.

Inkasované karty: 9 – Rada, 8 - Karlík, Josl, 6 - Šourek, Jungr, 5 - Vaculík, 3 - Kučera, Tlustý, Koloušek, Šimonek, 2 - Masopust, Obert, Čvirik, Marek, Blažek, 1 – Tecl, Sedláček, Kryštůfek, Hanuš.

Absence: Kopic (zranění), Karlík (trest za 8 ŽK a ČK), Josl (trest za 8 ŽK)

SK Dynamo České Budějovice

Trenér: Pavol Švantner

Sestava v posledním ligovém utkání: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Javorek (46. Wermke), Rýdel (83. Novák), Sandro - Linhart (34. Benát), Táborský.

Zimní změny v kádru:

Příchody: Černý (hostování FK Senica), Hora a Malakjan (hostování FC Viktoria Plzeň), Ježdík (přestup FK Teplice), Mkojan (přestup Širak Gjumri/ARM).

Odchody: Rakovan (hostování FK Bohemians Praha), Němec (hostování FK Baník Most), Marković (konec hostování FK Dukla Praha), Hudson (přestup Paulista Futebol Clube/BRA), Bakala (přestup MFK Dolný Kubín/SK), Řezníček (konec hostování FK Mladá Boleslav), Otepka, Riegel a Černý (přeřazeni do juniorky), Řepka (konec smlouvy), Javorek (konec hostování FC MAS Táborsko).

Web soupeře: ZDE

Stadión soupeře: ZDE

 
Související
Aktuálně

Kameník: Jsme přesvědčení, že kádr je konkurenceschopný

Už třetí týden probíhá letní dril fotbalistů FC Vysočina. Na její průběh, hodnocení odehraných duelů, odchovance v přípravě či nové tváře v kádru jsme se zeptali osoby nejpovolanější – kouče Jana Kameníka. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2022 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Generální partner klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu