26.05.2013, Miroslav Fuks

Komňacký: Měli jsme dostatek šancí, abychom vyhráli

Komňacký: Měli jsme dostatek šancí, abychom vyhráliJihlavský tým i v Českých Budějovicích předvedl obraz hry z posledních jarních zápasů. Velká snaha, dobré kombinace i pohyb, řada nadějných situací a šancí, ovšem velmi nízká efektivita. Minimálně remízový zápas proti Dynamu tak skončil zbytečnou prohrou.

V tomto duchu po utkání hovořil i trenér František Komňacký: „Naše prohra v Českých Budějovicích byla zbytečná. Myslím si, že v tento okamžik nemáme horší mužstvo, než domácí, a že jsme zejména ve druhé půli měli dostatek šancí k tomu, abychom vyhráli. Šli jsme do vedení po úseku hry, kdy jsme měli převahu, ale už po několikáté se nám stalo, že soupeř srovnal. Ve druhé půli jsme měli dost příležitostí, abychom se znovu ujali vedení. Bohužel, nepodařilo se nám to buď díky velmi dobrým zákrokům brankáře Daňka, nebo vinou špatného řešení gólových situací ze strany našich střelců. A jak už to ve fotbale bývá, tak jsme nakonec v závěru utkání inkasovali rozhodující gól. Hráče za dnešní výkon nepochválím. Na druhou stranu už jsme zachránění a na hráčích byla vidět určitá uvolněnost a možná i menší nasazení,“ řekl k utkání jihlavský lodivod.

A jak duel viděl domácí kouč Pavol Švantner? „Jihlavě musím pogratulovat k záchraně, což jí závidíme. Nám se udržení mezi elitou nepovedlo. Do utkání jsme chtěli vstoupit co nejlépe a dobře se rozloučit s domácím prostředí. V úvodu se nám to skutečně dařilo, ovšem později se do naší hry vložilo mnoho nepřesností a nervozity. Zlepšení nepřišlo ani ve druhé půli. Na druhou stranu hráčům nelze upřít bojovnost a snahu zvítězit, což se nám nakonec i podařilo. Musím však uznat, že utkání by asi nejlépe slušela remíza.“

• pozápasové ohlasy v sestřihu tradičně přináší i Youtube kanál Ježour TV. Krom komentáře trenérů Františka Komňackého a Pavola Švantnera z tiskové konference zde najdete i názory střelců Marka Jungra a českobudějovického Jana Halamy.