Radim Kučera: V prvním poločase jsme špatně působili jako celek
Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Facka ve správný čas. Nejen tato úsloví by se snad mohla hodit na dnešní přípravný duel prvního týmu FC Vysočina, jenž učinil tečku za náročným zimním blokem. Tým kouče Radima Kučery v něm překvapivě podlehl 3. celku II. slovenské ligy – MFK Skalica.
Jihlavský lodivod rozhodně nemohl být spokojen s výkonem svého týmu v prvním poločase: „Do zápasu jsme opravdu vstoupili špatně. Skalica působila daleko lepším dojmem, byla fotbalovější, její hráči byli u všeho dříve a lépe kombinovali. Těžko takto bezprostředně po utkání říci, čím to vlastně bylo. Svoji roli mohl sehrát fakt, že jsme nastoupili k prvnímu utkání na přírodní trávě. Na to se však rozhodně nechci vymlouvat. Hosté měli po celý zápas výbornou kvalitu vepředu, kdy jejich útočníci dokázali výborně podržet balón. Často jsme si s tím neuměli poradit. Druhý poločas jsme začali konečně hrát. Náš herní projev byl daleko lepší, jenže jsme neproměňovali šance. Měli jsme jich dost na to, abychom zápas ještě dokázali otočit. Naopak soupeř se dvakrát nebo třikrát dostal ve druhém dějství do našeho vápna a zase nás potrestal. To by se nemělo stávat. V generálce, kdy už jsme se chystali na ligový start, to mrzí. Na druhou stranu nám v některých ohledech otevřelo oči, tudíž si k utkání něco řekneme a na chyby si ukážeme. Musíme věřit, že v úvodním jarním kole dojem z generálky napravíme,“ zhodnotil duel Radim Kučera.
Domácí kouč ve svém hodnocení dále dodal: „Některým klukům utkání vyšlo lépe, jiným hůře. My jsme ale v prvním poločase špatně působili jako celek. Nedokázali jsme se zajišťovat, zahušťovat prostor. Proti dobře bránící a poctivě připravené Skalici jsme pomalu pracovali s míčem. Kvalitní soupeř nám dnes ukázal, že to doma proti brejkovým soupeřům budeme mít těžké.“
Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova střelce jediné jihlavské branky záložníka Pavla Šulce.
Marek Jarolím: Pocit vítězství je skvělý s vědomím, že jsme schopní hrát lépe
Nesmírně vyrovnaná Chance Národní Liga vstoupila do své poslední třetiny, v níž může každá domácí ztráta velmi bolet. Jasné vítězství FC Vysočina nad Prostějovem v poměru 3:0 proto nese punc důležitosti. Navíc bylo zcela zasloužené. Jak zápas na tiskovce zhodnotil kouč Marek Jarolím? Celý článek
- Vysočina Hanákům znovu nadělila tři branky! (04.04.2025)
- U16: Gólová smršť se Žďárem (02.04.2025)
- U18: Domácí výhra nad Žďárem (02.04.2025)
- Z páteční bitvy proti Prostějovu potřebujeme vydolovat tři body! (01.04.2025)
- 2019:
- Vysočina byla za výborný výkon odměněna výhrou!
- Kučera: Hra měla potřebné parametry a udrželi jsme ji 90 minut
- 2018:
- Vysočina bude v sobotu bojovat o body v Olomouci
- U16 zvítězila v Líšni
- Vydřené vítězství U17
- Těsná prohra U18
- 2016:
- Anna Petřivá: Pocházím z fotbalové rodiny
- Víkend otců v Jihlavě nabídne zábavu pro celou rodinu!
- Magazín FCV: před FK Teplice
- 2013:
- Další off-line rozhovor - s Lukášem Vaculíkem
- Koloušek: Chci být na straně vítězného týmu!
- Starší dorost na Baník nestačil
Vytisknout