23.01.2019, Miroslav Fuks

Radim Kučera: Zažili jsme fotbalové školení

Radim Kučera: Zažili jsme fotbalové školeníDuo exolomouckých hráčů a nyní trenérů ve službách FC Vysočina – kouč Radim Kučera a jeho asistent Josef Mucha – dnes nezažilo příjemný návrat do známého prostředí v areálu Androva stadiónu. Jihlava totiž na prvoligovou Sigmu nestačila a z Hané si odvezla vysokou porážku. Jak ji Radim Kučera okomentoval?

„Dnes jsme zažili fotbalové školení. Hlavně v prvním poločase v situacích, kdy Sigma měla míč, a my byli v obranném postavení. To jsme byli všude pozdě, špatně jsme se zajišťovali a málo jsme zahušťovali prostory. Navíc jsme v zápase působili nervózním dojmem. Mrzí mne góly, které jsme inkasovali ze situací, které jsem hráčům avizoval. Například druhá branka je pro mne těžko pochopitelná. Pochopím góly, které si Olomouc vyprodukovala svojí kvalitou, má na to fotbalisty. Špatná byla i naše hra po zisku míče, kdy jsme nedokázali pracovat v rychlosti a měli jsme problémy s dorážením domácích hráčů. Druhý poločas se trochu zlepšil, ale stejně jsme trochu paradoxně inkasovali dva góly. Naopak jsme neproměnili tři nebo čtyři dobré příležitosti. Konečný výsledek tak představuje facku. Snad prospěšnou a ve správnou chvíli. Duel si rozhodně ukážeme a zhodnotíme,“ řekl po prospěšném utkání kouč Radim Kučera.

A jak si v jeho očích vedl dorostenec Adam Ritter, jenž odehrál první poločas zápasu proti Olomouci? „Zanechal na mne dobrý dojem jak dnes, tak i na včerejším tréninku. Na svůj věk působí ve hře velice inteligentně. Byl aktivní, dost toho naběhal a bylo vidět, že ovládá práci s míčem. Určitě nezklamal a jsem rád, že jsem ho měl možnost vidět v utkání. Má potenciál a v brzké době může nastat i to, že bude mít otevřené dveře i do „A“ týmu. Určitě ho budeme využívat v trénincích.“

Nabízíme ohlasy na Ježour TV: krom komentáře trenéra Radima Kučery přinášíme slova debutujícího dorostence FCV a mládežnického reprezentanta Adama Rittera.