18.10.2006, Miroslav Fuks

ABECEDA s... Tomášem Dujkou

ABECEDA s... Tomášem DujkouProstřednictvím tradiční profilové ABECEDY představujeme nového levého beka našeho týmu Tomáše Dujku.

 
AUTO: Jezdím s Felicií. Samozřejmě, že bych si přál lepší vůz, jenže to je závislé na finančních možnostech.

BOLEST: V první prvoligové sezóně mne dost zabrzdilo zranění kotníku, se kterým jsem i díky nedoléčení a obnovení zranění promarodil půl roku.

CÍLE: Snažím se mít pouze postupní cíle. Prioritou pro mne nyní je prosazení se v prvoligové sestavě.

DIVÁCI: Atmosféra v Jihlavě se s tou ve Zlíně nedá vůbec srovnat. Na zlínské Letné se nikdy moc nefandilo, ale v poslední době je to stále horší. Možná i díky tomu se vytratila tradiční úspěšnost Zlína na domácí půdě, kde jsme dokázali porazit prakticky každý tým včetně Sparty.

EVROPA: Zahrál jsem si v poháru Intertoto a mám na to krásné vzpomínky. Hrál jsem proti finskému Myllykosken Pallo, poté jsme vyřadili belgické Westerlo a nakonec jsme jen díky pravidlu o gólech vstřelených venku vypadli proti Atleticu Madrid. Nejdříve jsme 2:4 prohráli doma a poté jsme senzačně zvítězili 0:2 v Madridu, což byl před 25 tisíci diváky obrovský úspěch a zážitek. V další sezóně 2005/06 jsem nastoupil v belgickém Gentu.

FILM: Do kina nechodím. Spíše si přítelkyní občas pustíme nějaký film na DVD.

GÓL: Nikdy jsem moc gólů nestřílel a nula na mém kontě ze zápasů I. a II. ligy o tom jasně vypovídá. Nějakou branku jsem občas dal za „béčko“ v MSFL.

HUDBA: Vyloženě oblíbený žánr nebo kapelu nemám. Spíše poslouchám rádio na cestách v autě.

JIHLAVA: Měl jsem nabídku i ze slovenského prvoligového Sence, jenže z testů nakonec sešlo. Po svém příchodu jsem byl příjemně překvapen tím, co se zde pro fotbal dělá. Ještě více mne samozřejmě těší, že se nám podařilo dostat se z výsledkové krize a že jsme nyní v boji o postup. V této hře a v tomto přístupu však musíme pokračovat i nadále.
V Jihlavě navíc bydlí strýc, u kterého jsem ubytován a mám zde zázemí.

KONÍČKY: Velmi mne baví práce se dřevem. Jsem takový domácí kutil.

LITERATURA: Někdy si přečtu knihu, kterou mi „vnutí“ přítelkyně. Někdy je dokonce i v angličtině, abych si procvičil své znalosti.

NÁPOJ & JÍDLO: Chutná mi cokoliv z kuřecího masa a k tomu džus. Z alkoholu si občas dám v létě pivo a v zimě víno.

OPAVA: Na jaře 2005 mne sem stáhl kouč Palička. Ligu jsme nakonec zejména díky korupčnímu trestu –6 bodů nezachránili. Jsem však přesvědčen, že nebýt tohoto odpočtu, tak se nám to podařilo.

PARDUBICE: Ve Zlíně jsem nedostával moc příležitostí a tak jsem zde na podzim 2003. Docela se nám dařilo a na toto působení vzpomínám v dobrém. V týmu jsem hrál i s Tomášem Peteříkem a Zdeňkem Koukalem. Pamatuji si, že jsem dokonce 2:1 vyhráli v Jihlavě.

RODINA: Celá rodina včetně mne bydlí ve vesnici Veselé, která se nachází 2 km od Slušovic. S fotbalem jsem ale začínal v nedaleké vesnici Březová, odkud jsem v roce 1993 zamířil právě do Slušovic.

ŠKOLA: Vystudoval jsem stavební průmyslovku. Navíc mám slušnou znalost angličtiny, kterou jsem měl už od 2. třídy. O vysokoškolském studiu jsem uvažoval ve Zlíně, ale nevyhovoval mi obor.

TELEVIZE: Sleduji hlavně fotbal a občas filmy.

ÚSPĚCH: Tím největším bylo určitě 2. místo na ME „18“, které proběhlo v roce 2001 ve Finsku a ve finále nás porazili Poláci. V týmu se mnou například byli Svěrkoš, Laštůvka, Trojan či Čoupek. Poté jsem občas nakoukl na soustředění „21“, ale do baráže jsem nezasáhl.

VZOR: Rozhodně Brazilec Roberto Carlos.

ZLÍN: Přivedl mne sem trenér Páník v roce 1997. Tehdy jsem ve Slušovicích věkem žák kopal už za mladší dorost a krom nabídky Zlína jsem mohl jít i do Olomouce. Ve Zlíně jsem se samozřejmě zařadil do týmu starších žáků a na toto období velmi rád vzpomínám. Byli jsme čeští haloví mistři, hodně jsme cestovali a dokonce jsme se podívali do JAR na světové finále Nike cupu. Nejdříve jsme zvítězili v českém finále, poté jsme skončili 3. v Evropě a to nám zajistilo exotické letenky. V týmu jsem například s Koubským, Lacigou, Janíčkem či Lejsalem.
Dorostenecké časy už tak úspěšné nebyly. Já jsem se většinou pohyboval v týmu o ročník výše. Do kádru „áčka“ jsem se dostal zároveň s ukončením dorosteneckého věku, kdy jsem podepsal první profesionální smlouvu. Druholigovou soutěž dospělých jsem poprvé okusil v závěru jara 2002, kdy mi dal šanci trenér Komňacký. Na konci sezóny jsem tak mohl slavit 2 postupy – s „áčkem“ do I. ligy a s juniorkou do MSFL. V ročníku 2002/03 jsem si za trenéra Marečka připsal i první zápas nejvyšší soutěže v Liberci, kde jsem při naší početné marodce dokonce nastoupil v útoku. V kádru zlínského „áčka“ jsem s přestávkami na hostováních v Pardubicích a Opavě neustále. Nikdy jsem se ale 100% nezabydlel v základu a více jsem toho odehrál na výpomoc v „béčku“. Mým největším konkurentem na postu levého beka byl Hubáček nebo Červenka a v záloze Lukaštík, Janíček či Jelínek. Nejvíce jsem toho odehrál na podzim 2004 za trenéra Paličky, po jeho konci jsem za Hapala vůbec nenastoupil a byl jsem rád, že jsem jaro 2005 strávil v Opavě. V loňské sezóně Zlín vedl Blaha a já si celkem připsal 13 startů. Hrál jsem hlavně na konci sezóny, cítil jsem formu a já doufal, že se v tomto ročníku v základu uchytím více. Jenže přišel nový trenér Uličný a já jsem v úvodu podzimu často nebyl ani na lavičce. Proto jsem uvítal nabídku z Jihlavy, což pro mě byla lepší varianta, než hrát ve Zlíně pouze za rezervu. Ve druhé lize je spousta nových mančaftů, které tuto soutěž zkvalitnily, a mně osobně to může jen prospět. V zimě mi skončí hostování, vrátím se do Zlína a pokusím se znovu probít do týmu. Uvidíme co bude za půl roku...

ŽENY: Čtyři roky chodím s přítelkyní Lenkou. Až svatba přijde, tak přijde.

 
Aktuálně

Chcete prodloužit permanentku? Permici uchovejte pro příští ročník!

Jeden fotbalový ročník se chýlí ke konci, ale druhý se pomalu začíná chystat! Pokud hodláte být nadále věrní FC Vysočina, tak se rozhodně nezbavujte stávajících plastových permanentních, VIP nebo volných karet! Permice na FORTUNA:NÁRODNÍ LIGU Vám rádi prodloužíme on-line nebo v kanceláři v sídle klubu. Další informace o prodeji permanentek pro... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu