22.07.2022, Redakce

Morkus: Po tříletém půstu opět začneme bojovat na nejvyšších úrovních

Morkus: Po tříletém půstu opět začneme bojovat na nejvyšších úrovníchČeká nás těžká sezona, ale máme silný kádr a zkušené trenéry. To jsou slova odchovance Modety a dlouholetého manažera FKM Vysočina Josefa Morkuse. S manažerem mládeže jsme si popovídali o postupu dorosteneckých kategoriích, nadcházející sezoně a také o realizačním týmu.

 

Jak hodnotíte uplynulou sezonu mládeže? 
V uplynulé sezoně jsme si pro každou věkovou kategorii stanovili sportovní cíle a po celou probíhající sezonu jsme se je snažili naplnit. Pro dorostenecké týmy U19 a U18 nemohlo být cílem nic jiného než postupy do 1. celostátní dorostenecké ligy (U19), resp. do MSDL (U18). Obě družstva šla za splněním těchto kritérií cílevědomě a od počátku sezony si budovala dostatečný náskok. Postupy se staly skutečností a my po tříletém půstu opět začneme bojovat na těch nejvyšších úrovních dorosteneckých kategoriích. Mladší dorostenci se poctivě připravovali na přechod do vyšší kategorie nebo na účast v dorostenecké lize. Naše týmy U18 a U16 své soutěže vyhrály. U žákovského týmu U15 jsme chtěli postoupit do elitní fáze mezi prvních šest týmů na Moravě. Bohužel se nám to nepodařilo. U ostatních družstev U14,U13 a U12 jsme se zaměřili na progresivní růst jednotlivých hráčů a doplnění již zmíněných kategorií o nejlepší hráče z našeho regionu. V kategorii přípravek probíhal standardní tréninkový proces na zlepšení herních činnostech jednotlivce. U těchto kategorií nesledujeme výsledky, ale progres jednotlivých hráčů.


Jaké jsou Vaše cíle pro sezonu nadcházející?
Čeká nás nesmírně těžká sezona. Budeme bojovat o uchování prvoligové příslušnosti v celostátní dorostenecké lize. Jsem přesvědčen, že na to máme dostatečně silný kádr a zkušené trenéry. V žákovské kategorii budeme usilovat o účast v TOP skupině. Jinak prioritou zůstává příprava mladých hráčů na přechod do dospělé kategorie. Z hráčů, kteří v loňské sezoně ještě hráli v kategorii dorostu, se do přípravy s A týmem zapojili tři hráči - Jan Vítek, Daniel Jiřík a Miroslav Křehlík.
 

Jaké je složení realizačního týmu? Mění se nebo zůstává stejné? 
Realizační týmy v jednotlivých kategoriích nedoznaly výraznějších změn. Všechny týmy mají již jasno o tom, kdo je povede do nadcházející sezony. U strategických ročníků budou působit - U21 - pan Průša a U19 - pan Vrzáček. Všechny ostatní jména u jednotlivých kategorií budou zveřejněna v závěru července na našich webových stránkách.


Jaké je doplnění kádru extraligového U19?
Hráči ročníku 2003, kteří vybojovali postup, se přesunuli do dospělé kopané. Novými tvářemi v U19 jsou hráči ročníku 2004, 2005 a dokonce čtveřice hráčů ročníku 2006. Dále se do přípravy zapojili - Šmíd, Leška (oba Pelhřimov) a Švanda, Jícha (oba Nové Město).


Jak se mládež připravuje na novou sezony, od kdy probíhají tréninky a kdy budou první zápasy?
Přípravu jako první zahájila U19 a to již 4.7., ostatní dorostenecké týmy začaly trénovat od 11.7. Žákovské týmy zahajují postupně od 18.7. do 25.7. Pro tréninkový proces využijeme všechna dostupná hřiště - na Jiráskové, Na Stoupách, v Antonínově Dole a ve Vyskytné. Do mistrovských zápasů vstoupí jako první starší dorostenci, a to 6.8. proti Slovácku. Ostatní začnou o týden později.

 
Aktuálně

FC Vysočina proti Prostějovu potřebuje zvítězit

Čtyři dny po pohárovém svátku se mohou fanoušci FC Vysočina těšit na další domácí duel. Zatímco proti prvoligovému Hradci Králové mohli jihlavští fotbalisté hrát uvolněně, tak v neděli 1. října je od 17:00 hodin čeká o poznání větší tlak. Proti Prostějovu by potřebovali zvítězit a po dlouhých pěti kolech konečně bodovat naplno. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu