14.03.2007, Miroslav Fuks

Představujeme domácího soupeře - FC Hlučín

Představujeme domácího soupeře - FC HlučínNa Vysočině po startu klimatického jara konečně začíná i to fotbalové! Úvod tradičně obstará ligové utkání FC Vysočina, které je na programu tento pátek 16. března od 18:00 hodin. Jihlavským soupeřem bude FC Hlučín, který je pro naše publikum velkou neznámou. Pojďme si tedy tento slezský klub blíže představit.

 
Hlučín v současné době prožívá nejlepší časy své fotbalové historii. Klub v posledních letech doslova prolétl soutěžemi. V ročníku 2002/03 zvítězil v přeboru, o sezónu později triumfoval v Divize E a rok později bez problémů obsadil 2. příčku v MSFL a postoupil do II. ligy. Premiérové sezóna ve 2. nejvyšší soutěži pro Hlučín skončila velmi dobrým 10. místem a velmi dobře se mu daří i v aktuálním druholigovém ročníku. Před pátečním duelem mu se ziskem 20ti bodů patří 9. příčka. Se startem do jara však v Hlučíně spokojeni nejsou, neboť svěřenci trenéra Ericha Cviertny v něm na domácí půdě ztratili v posledních deseti minutách utkání vedení 1:0 nad Bohemians a nakonec museli strávit nepříjemnou porážku 1:2.

Právě domácí půda je největší devizou Hlučína, který zde vybojoval 13 bodů. Jednu ze dvou porážek museli hlučínští na podzim strávit od FC Vysočina, která zde zvítězila 0:2 po brankách Vladyky z penalty a přesné hlavičce Šourka po rohovém kopu.

Základní informace:

právní forma: akciová společnost
vedení klubu: předseda představenstva a sportovní ředitel: Lumír Kot, prezident: Ing. Josef Trejtnar, technický ředitel: Jan Moravčík
adresa: U stadionu 1798, 748 01 Hlučín
tel.: 596 018 079 - 81
fax: 596 018 082
e-mail: koss-lumirkot@volny.cz
internet: www.fc-hlucin.cz
klubové barvy: zelená a žlutá
kapacita stadiónu: 2.380 (1.280 k sezení)
B-tým: -
mládežnické celky: 7

Pohled do historie:

zal. 1923 jako Sportovní klub Hlučín
1949 – Sokol Hlučín
1953 – DSO Slavoj Hlučín
1991 – FC Hlučín

Účast v soutěžích: II. liga: 2005 – 2007, MSFL: 2004/05

Vzájemná bilance ve II. lize ČMFS: 1 utkání 1 – 0 – 0 2 : 0

Předchozí zápasy:

pod. 06: FC Hlučín - FC Vysočina Jihlava 0:2 (0:1)
Góly: 30. Vladyka z pen., 64. Šourek
HLU: Valach - Veselý, Bogdaň, Švrček, Tomáš - Žižka (59. Skotnica), Melecký, Prokeš, Mišinský (71. Chlebek) - Dombi, Langer (46. Hanus).
VYS: Rzeszoto - Bartoš, Šourek, Kadlec, Drga - Demeter, Vladyka, Lovětínský, Cihlář (81. Malínek) - Peteřík (66. Vácha), Faldyna.

Pravděpodobná sestava: Kosmál - Volek Sáblík Švrček Hornyak - Žižka Prokeš Melecký Tóth - Hanus Dombi

Trenér: Erich Cviertna

Střelci: 4 – Hanus, 2 - Dombi, 1 – Bogdaň, Langer, Melecký, Mišinský, Sáblík, Skotnica, Veselý, Žižka.

Změny v kádru:

Příchody: Tóth a Tirer (přestup Michalovce/SVK), Havlíček (hostování Boskovice), Volek (hostování Hulín)
Odchody: Langer (FC Vítkovice), Ondráček (přestup Karviná), Novosad (Rakousko), Mišinský (konec hostování Baník Ostrava), Vaculík (hostování Mokré Lazce)

 
Související
Média
Aktuálně

U19 má za sebou první týden přípravy

Starší dorost U19 se na jarní část sezóny začal připravovat jako jeden z prvních mládežnických týmů FC Vysočina. Už více než týden hráči polykají tréninkové dávky, které jim trenér Luboš Prokopec se svým realizačním týmem přichystal. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
 
M-soft
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu