V dubnu 2023 vyšly tyto články:

Další stránky
12>>
2.4.Devatenáctka na Slavii padla brankou v posledních vteřináchSLA - JIH 2:1, 20.kolo | Miroslav FuksStarší dorost U19 zažívá výsledkově nevydařené období. Přes kvalitní výkony už tři kola čeká na bodový zisk, čímž se ve vyrovnané tabulce propadl na 10. příčku. Vysočina na Slavii vedla 0:1, když se trefil Tadeáš Záruba, ovšem sešívaní stihli do poločasu vyrovnat. V 70. minutě byl vyloučen jihlavský Raus a domácí nakonec přesnou trefou ze závěru utkání strhli výhru na svoji stranu.
4.4.Vysočinu čeká náročná bitva na stadiónu OpavyOPA - JIH 1:1, 21.kolo | Miroslav FuksJihlavský tým v sobotu 8. dubna vykročí do poslední třetiny zápasů FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY v ročníku 2022/23. Klíčovou část sezóny zahájí na tradičně horké půdě Slezského FC Opava. Bitva proti exligovému celku, který se těší ze silné divácké podpory, vypukne v 15:00 hodin.
4.4.Divizní juniorka doma podlehla BohunicímJIB - BHN 1:2, 16.kolo | Kamil PrůšaJuniorka se plného bodového zisku nedočkala ani v třetím jarním kole. Na svém stadiónu podlehla 1:2 (0:1) třetímu celku tabulky - Tatranu Bohunice. Lukáš Fila dokázal v 56. minutě snížit na rozdíl jediné branky, alespoň na bod však jihlavští mladíci nedosáhli.
8.4.Série nekončí – Opavu v posledních vteřinách rozesmutnil Tureček!OPA - JIH 1:1, 21.kolo | Miroslav FuksSérie stále nekončí! FC Vysočina v Opavě prodloužil sérii bez porážky na šest utkání a domácí na tříbodový zisk čekají už dlouhých 11 kol! Slezané byli po většinu utkání lepším celkem, v 32. minutě šli díky brance Rataje do zaslouženého vedení a dlouho jej bez větších obtíží kontrolovali. Jenže v posledních vteřinách jim radost z vítězství vzal Miroslav Tureček precizně zahraným přímým kopem – 1:1 (1:0)!
8.4.Starší dorost podlehl Dukle a už čtyři kola čeká na bodyJIH - DUK 1:4, 21.kolo | Josef VrzáčekStarší dorostenci doma hostili Duklu Praha a věřili, že se po třech porážkách dočkají bodového zisku. Přestože šli už v 6. minutě do vedení díky brance Jana Chytrého, tak hosté ještě do poločasu skóre otočili a ve druhém dějství přidali další dvě branky - 1:4 (1:2).
8.4.Další smolný duel juniorky - prohra 2:1 v BřeclaviBRE - JIB 2:1, 17.kolo | Kamil PrůšaJuniorský tým se prvního jarního vítězství nedočkal ani v jeho 4. kole. V Břeclavi, která měla v tabulce stejně bodů jako "béčko" Jihlavy, podal velmi dobrý výkon, byl aktivní, ale znovu platil daň za špatné pokrytí standardní situace - 2:1 (1:0), když vyrovnávací branku vstřelil Jiří Jiroušek.
8.4.Smetana: V Opavě jsme neodehráli kvalitní či dobrý zápasOPA - JIH 1:1, 21.kolo | Miroslav FuksVysočina nadále drží svoji jarní sérii neporazitelnosti, kterou až na vítězství proti juniorce Sparty tvoří jednobodové zisky. Čtvrtou jarní remízu Jihlava vybojovala na horké půdě v Opavě, kde rozhodně tahala za kratší konec provazu. V tomto duchu duel okomentoval i kouč Ondřej Smetana.
11.4.Vysočina na svém stadiónu touží po skalpu třetího celku tabulkyJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina v šesti odvetných duelech FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nepoznali hořkost porážky a svoji příjemnou sérii rozhodně hodlají prodloužit i tento pátek 14. dubna. V tradičních 18:00 hodin nastoupí proti jednomu z favoritů soutěže – 3. celku tabulky SK Líšeň. A budou chtít zvítězit!
14.4.Vysočina proti Líšni utrpěla první jarní porážkuJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksŠest odvetných zápasů byli fotbalisté FC Vysočina bez porážky, ovšem v tom sedmém už první jarní prohru okusili. Jihlavský tým s věkovým průměrem 21 let na svém promočeném trávníku nestačil na 3. celek FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY – SK Líšeň. Jedinou branku utkání vstřelil v 58. minutě Jeřábek – 0:1 (0:0).
14.4.Smetana: Zápas rozhodlo neproměnění našich šancí v první půliJIH - LIS 0:1, 22.kolo | Miroslav FuksVysočina utrpěla první jarní prohru a prakticky ztratila šanci protlačit se do špičky druholigové tabulky. Naopak hostující a velmi dobře hrající Líšeň slaví historicky první vítězství v Jihlavě. Jak těsnou porážku svého celku okomentoval kouč Ondřej Smetana?
16.4.U19: Do Karviné pro pátou porážku v řaděKAR - JIH 2:0, 22.kolo | Josef VrzáčekStarší dorost utrpěl už pátou jarní porážku v řadě, čímž se propadl až na 12. příčku nejvyšší soutěže. V Karviné přitom sehrál vyrovnaný duel, který rozhodla branka z brejku v 76. minutě. Domácí ještě při závěrečném tlaku Jihlavy navýšili na konečných 2:0 (0:0).
17.4.Vysočinu čeká už ve středu náročná bitva ve VarnsdorfuVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina v pátek přišli o šestizápasovou bodovou sérii. Už ve středu 19. dubna budou mít příležitost začít novou úspěšnou šňůru, ovšem soupeře proti sobě bude mít z těch nejméně oblíbených a nejtěžších. Od 17:00 hodin se totiž představí na stadiónu FK Varnsdorf.
19.4.Vysočina si z Varnsdorfu veze nejvyšší porážku klubové historieVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksOčekávaný velmi těžký duel FC Vysočina na stadiónu Varnsdorfu, který hraje ve velmi dobré formě a Jihlavě se zde dlouhodobě nedaří, se změnil v ostudu. Po relativně vyrovnané první půli, v níž vyrovnával Jakub Selnar, přišlo katastrofální rozmezí mezí 60. a 74. minutou, v němž domácí vstřelili pět (!!!) branek. Snížení z kopačky Justina Araujo-Wilsona nic nezměnilo na nejvyšší porážce klubové historie od roku 2000.
19.4.Smetana: Třetí branka kluky nalomila a ta čtvrtá zlomilaVAR - JIH 7:2, 23.kolo | Miroslav FuksKouč Ondřej Smetana po utkání ve Varnsdorfu jen těžko hledal slova. Jeho celek ve druhém dějství zcela propadl, hned pětkrát inkasoval a utrpěl potupnou a ojediněle vysokou porážku 7:2 (2:1). S jakým plánem do duelu nastoupil?
20.4.Dokáže FC Vysočina vzít body Radově Dukle Praha?JIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksFotbalová Vysočina není v jednoduché situaci. Po prohře s Líšní a debaklu ve Varnsdorfu se propadla do druhé poloviny tabulky s pouze pětibodovým náskokem na sestupové příčky. O to více potřebuje jihlavský tým naplno bodovat v nejbližším utkání na svém stadiónu. V neděli 23. dubna od 17:00 hodin to však proti Dukle Praha nebude vůbec jednoduché.
20.4.Vedení FC Vysočina odvolalo kouče Ondřeje SmetanuMiroslav FuksVčerejší ostudný výkon a debakl fotbalistů FC Vysočina na půdě Varnsdorfu nezůstal bez následků. Dnešní jednání představenstva FC Vysočina vyústilo v odvolání kouče Ondřeje Smetany. Tým v nedělním utkání proti Dukle Praha povedou stávající asistenti Michal Vávra a Tomáš Palinek.
23.4.Starší dorost se proti Příbrami dočkal výhryJIH - PRI 2:1, 23.kolo | Miroslav FuksDorost U19 se po nepříjemné sérii pěti porážek dočkal vítězné radosti. Důležité tři body si připsal proti beznadějné poslední a jistě sestupující Příbrami. Vítězství 2:1 (0:1) bylo zcela zasloužené, ale jak napovídá skóre, tak se nerodilo vůbec lehce. Branky Vysočiny zaznamenali v rychlém sledu Jan Chytrý a Tomáš Švanda.
23.4.Vysočina černý týden završila domácí porážkou s Duklou PrahaJIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksFotbalisté FC Vysočina utrpěli třetí porážku během devíti dní. Po Líšni a Varnsdorfu nestačili na nejlepší tým druholigového jara – Duklu Praha. Ta šla do vedení už v 10. minutě a své těsné vedení aktivní hrou kontrolovala po zbytek duelu – 0:1 (0:1). Vysočina hostující branku bohužel nedokázala pořádně ohrozit.
23.4.Michal Vávra: Naše dnešní porážka byla zaslouženáJIH - DUK 0:1, 24.kolo | Miroslav FuksZatímco Petr Rada, exjihlavský kouč Dukly Praha, mohl být po nedělním utkání spokojen jak s výsledkem, tak i s hrou svého celku, na jihlavské straně po zasloužené porážce panovaly opačné pocity. Před novináře předstoupil prozatímní hlavní trenér Michal Vávra.
24.4.Juniorka v Lanžhotě výsledkově nepřekvapilaLAN - JIB 1:0, 19.kolo | Kamil PrůšaJuniorský tým s několika dorostenci v sestavě do LanžhotU rozhodně nejel v roli favorita. A skutečně byl na půdě 5. týmu Divize D horším celkem, čelil šancím a tlaku zkušeného domácího celku. Za záda sedmnáctiletého gólmana Matyáše Trešla však nakonec propadl pouze jeden míč po nešťastné teči jednoho ze spoluhráčů - 1:0 (1:0).