29.11.2006, Miroslav Fuks

Trenér Kučera není zcela spokojen s podzimním účtem dorostu

Trenér Kučera není zcela spokojen s podzimním účtem dorostuPřezimování v nejvyšší dorostenecké soutěži bude tentokráte z pohledu FC Vysočina neporovnatelně klidnější než v předchozích sezónách. Tým se ziskem solidních 21 bodů přezimuje na 10. příčce s výrazným třináctibodovým náskokem před patnáctou Plzní. Přesto trenér Roman Kučera není s podzimem zcela spokojen.

 
Naše umístění a bodový zisk neodpovídá našim možnostem. Vždyť ještě po 11. kole nám patřila velmi lichotivá 2. příčka tabulky! V závěrečných čtyřech duelech jsme bohužel propadli herně a hlavně výsledkově. Zejména nás dvojnásob mrzí domácí porážky s Bohemians a Hradcem Králové.

Vaše mužstvo se zejména v první polovině podzimu prezentovalo pohlednou ofenzivní hrou…

Už zkušenosti z letní přípravy nám jasně říkali, že jsme velice silní dopředu, ale máme problémy v obranné linii. Vzhledem k nedostatku kvalitních defenzivních hráčů jsme proto byli nuceni do obrany stáhnout záložníky Niederleho, Dvořáka a Vystrčila. V zápasech jsme proto vsadili na taktiku kombinačního ofenzivního fotbalu s presingem už na útočné půli. Takto jsme si vytvářeli převahu a řadu šancí, které dokázali proměňovat naši kvalitní ofenzivní hráči Šamánek, Rabušic, Chmelík či Netrda. Do 11. kola jsme hráli atraktivně i efektivně a dokázali jsme porazit sedm soupeřů – Zlín, Teplice, Plzeň, Drnovice, Příbram, České Budějovice a Brno.

Čím si vysvětlujete výpadek v závěru sezóny?

Oslabilo nás zranění střelce Šamánka po vítězném zápase v Drnovicích. S ramenem musel na operaci a jeho nástupci Tlačbaba a Stoszek se neprosadili dle očekávání. Po stejném zápase nám ze sestavy vypadl i gólman Štěpanovský, který nás zaskočil svým přestupem do Jablonce. Přestože se jednalo o problémového hráče, tak tým svými zákroky dokázal podržet.
Za další nás trápila malá konkurence v týmu, která po dobrých výsledcích u řady hráčů přinesla pocit sebeuspokojení, podcenění soupeře a tím i ztráty formy.

Které hráče byste chtěl za podzimní část vyzdvihnout?

Dorost je především velmi důležitým článkem přípravy hráčů na vstup mezi dospělé. Jako velký příslib do budoucna se jeví útočníci Rabušic a Šamánek a dále ofenzivní záložník Chmelík. Perspektivou však prokazují i další hráči. Zejména v první polovině podzimu patřily mezi tahouny Hříbek, Niederle či Netrda. Věřím, že se na jaře výrazněji prosadí reprezentant do 17ti let Pikl.

K jakým změnám v kádru dojde během zimní přestávky?

S „A“ mužstvem budou trénovat Šamánek a Rabušic a do juniorky budou přeřazeni Netrda, Niederle a Chmelík. Naopak první dorostenecký tým chceme doplnit o některé hráče „béčka“ staršího dorostu. Na mysli mám L. Procházku, V. Černého, Pohanku, Horáka a Kratochvíla. Zároveň uvažujeme o zkoušce dalších 3 - 4 hráčů.

Jakou náplň bude mít vaše zimní příprava?

V současné době se nacházíme v přechodové fázi a trénujeme 3 x týdně. Vlastní přípravu naplno zahájíme 9. ledna. Vedle celé řady zápasů (muži Velkého Meziříčí, Brno, Sparta Praha, 2 x Mladá Boleslav, Bohemians, Slavia Praha a generálka proti Pardubicím) nás od 31.1. do 3.2. čeká kondiční soustředění v Pelhřimově a těsné před zahájením ligy absolvujeme herní soustředění v termínu od 1. do 5. března. Jarní část zahájíme 10. března domácím duelem se Spartou.

 
Aktuálně

Vysočina po zásluze porazila juniorku Slavie Praha

Fotbalová Vysočina drží v zimní přípravě nadále neporazitelnost. Proti druholigové juniorce Slavie Praha byla lepším celkem a zejména v první půli si vypracovala řadu příležitostí, které však zůstaly nevyužity. Pod vítězství 2:1 (1:1) se brankami podepsali oba útočníci Justin Araujo-Wilson a Mame Alassane Tall. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2023 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu