20.11.2014, David Zeman

Vlastimil Savi: Hodně mě ovlivnil Roman Kučera

Vlastimil Savi: Hodně mě ovlivnil Roman KučeraDalším trenérem, kterého jsme požádali o rozhovor je trenér žáků U13 Vlastimil Savi. I jeho jsme se zeptali, na jaké úrovni sám hrál fotbal, kde začínal jako trenér a jak například vidí svoji trenérskou budoucnost.

 

Fotbal jsem hrával na regionální úrovni v Humpolci krajskou soutěž a poté ve Speřicích I.A třídu

Jaké byly vaše trenérské začátky? Kdy jste s tímto řemeslem začal?
Trénovat jsem začal v roce 2007 u nejmenších dětí v Humpolci, kdy jsme s Václavem Zástěrou dávali dohromady děti pro předpřípravku FK Humpolec.

Jakého trenérského vzdělání jste dosud dosáhl? Snažíte se dále vzdělávat?
Zatím jsem dosáhl trenérského vzdělání UEFA A. Při trénování na této úrovni je další průběžné vzdělávání nutností nebo spíše povinností každého trenéra.

Jak byste se charakterizoval jako trenér? Co říci k Vaší trenérské filozofii?
Je těžké charakterizovat sám sebe, ale snad takto - přísný, náročný, emotivní, empatický. Z této charakteristiky vychází i moje trenérská filozofie.

A co Vaše cíle jakožto trenéra? Kam směřujete?
Moje trenérské cíle jsou krátkodobé v horizontu jednoho roku a to připravit kluky, které nyní trénuji, jak nejlépe umím, pro další nejen fotbalový život.

Máte nějaký trenérský vzor?
Trenérský vzor nemám, ale komunikuji s různými trenéry, kteří by vzorem mohli být. Ze zkušeností těchto trenérů skládám můj trenérský profil. Každopádně musím zmínit člověka, který mě nejvíce ovlivnil v mém trenérském životě a to je Roman Kučera dlouholetý trenér FC Vysočina.

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezóny z pohledu Vašeho týmu?
Dosavadní průběh sezóny hodnotím velice dobře. S hráči jsme navázali ve všech směrech na předchozí ročník a kluci pokračují ve stejném nasazení a zdokonalování se, jak to bylo nastaveno na začátku naší spolupráce. V létě byl tým doplněn o další dva talentované hráče, kteří jako předchozí nově příchozí hráči perfektně zapadli, jak herně tak sociálně, do fungujícího týmu.

Figuruje ve Vašem týmu nadějný fotbalista, který by mohl jít ve stopách například Matěje Vydry?
Dle mého názoru ANO, ale samozřejmě nemám tolik zkušeností, abych toto tvrdil, že tomu tak opravdu bude. V nadcházejících letech nastanou rozhodující roky, kdy se rozhodne, zda někteří hráči využijí svůj potenciál a hlavně v jaké míře.

 
Aktuálně

Ve středu na Žižkov s Wilsonem a Peřinou

Tým kouče Aleše Křečka zítra čeká třetí duel letní přípravy. Od 11:00 hodin nastoupí proti ambiciózní Viktorii Žižkov, kam před několika dny přestoupil ofenzivní záložník Lukáš Zoubele. Duel bude sehrán v novém azylu Viktorky na Proseku a FC Vysočina do něj nastoupí s dvěma novými tvářemi. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2020 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.

 
 
×
Dnes v 11:00
FK Viktoria Žižkov
FC Vysočina Jihlava
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu