22.10.2008, Miroslav Fuks

Marko: „Diváci v Ďolíčku mají můj obdiv“

Marko: „Diváci v Ďolíčku mají můj obdiv“Nadcházející nedělní zápas FC Vysočina na půdě Bohemians 1905 se bezesporu řadí k těm výjimečným. Důvodů k tomuto tvrzení je hned několik. Narazí na sebe dva aktuálně nejvýše postavené celky druholigové tabulky, které spolu svedou přímý duel o 1. místo, očekává se výborná úroveň zápasu, vynikající návštěva a vše umocní bohemácká akce „Cesta za titulem“ připomínající 25 let starý mistrovský titul klubu. Jak se na tento duel těší jihlavský kouč Karol Marko?

 
Nejen já, ale i celý náš tým se velmi těší na atmosféru celého utkání. Diváci jsou v Ďolíčku skutečně úžasní a mají můj obdiv. Dokáží výrazně přispět nejen kulise zápasu, ale i jeho sportovní úrovni. A tak to má být, protože fotbal hrajeme pro lidi! Věřím, že mé hráče skvělá atmosféra utkání pohltí a donutí vydat ze sebe to nejlepší.

Co říci k nedělnímu exligovému soupeři?

Bohemka disponuje velice silným a vyváženým týmem. Prezentuje se „anglickým“ stylem hry s celoplošným presinkem a zdravou agresivitou a tvrdostí. Mužstvo se opírá o výborného gólmana Sňozíka a kvalitní defenzívu na čele s Niklem bohatě využívajícím své bundesligové zkušenosti. Speciálně bych upozornil na mladíka Morávka, který roste ve výjimečného hráče a na hřišti občas předvádí geniální věci.

Domácí tým nedávno ze Slovenska posílili Janek a Ibragimov...

O těchto hráčích mám samozřejmě dostatek informací, navíc jsem Janka trénoval ve Slovanu Bratislava. Jedná se o kvalitní ofenzivně laděného pravého beka. Uzbecký útočník Ibragimov přišel též ze Slovanu a je díky své rychlosti a přímočarosti velmi nebezpečný.

Po posledních dobrých výkonech asi máte příjemné starosti se sestavou. Už víte, jak základní jedenáctku poskládáte?

Naši sestavu už mám v hlavě po shlédnutí posledního zápasu Bohemians na Slovácku. Těší mne, že se do sestavy nyní tlačí více hráče a že v týmu panuje slušná konkurence. Ta je totiž na hráče lepším bičem než křik trenéra nebo finanční motivace. I díky boji o místo v sestavě zaznamenala výkonnost některých našich hráčů vzestupnou tendenci.

V neděli musíme mít respekt ke hře soupeře, zároveň se však chceme prosadit vlastním fotbalem. Diváci se mohou těšit na zajímavou konfrontaci dvou stylů hry a dvou kvalitních celků, jejichž střetnutí bude mít prvoligové parametry.

 

Vzájemná bilance ve II. lize ČMFS: 5 utkání 1 – 2 – 2 6 : 6

Poslední zápasy:

Jaro 07: FC Vysočina Jihlava - FC Bohemians 1:0 (0:0)
Gól: 70. Bálek
BOH: Sňozík - Marek, Lukáš, Rada, Růžička – Kotyza (58. Hašek), Adam, Matůš (62. Bartek), Rychlík – Bálek (87. Kulvajt), Škoda. VYS: Tulis - Gebreselassie, Kadlec, Šourek, Drga – Baláž (78. Rabušic), Lovětínský, Vít, Cihlář (54. Vladyka) - Svoboda, Faldyna.

Pod. 06: FC Vysočina Jihlava - Bohemians 1905 3:0 (1:0)
Góly: 12., 53. a 85. Faldyna
VYS: Rzeszoto - Demeter, Šourek, Kadlec, Dujka - Veselý (43. Malínek), Vladyka, Pacholík, Svoboda (86. Vácha) - Peteřík (68. Cihlář), Faldyna. BOH: Sňozík - Marek, Škoda, Lukáš, Uchytil - Kotyza (61. Růžička), Vágner, Dian, Held (28. Bartek) - Divecký, Slezák (66. Kulvajt).

Pod. 05 FC Vysočina Jihlava – Bohemians 1905 1:1 (0:0)
Góly: 90. R.Sionko - 80. Lesák
VYS: Vorel - Bartoš, Šourek, Vojtíšek, Sedlák - Štohanzl (80. Liška), Baštař (60. R.Sionko), Vladyka, Vaculík (60. Malínek) - Hošťálek, Simr. BOH: Kolář - Žáček, Matuszny, Obermajer, Třasák - Hanus, Lesák, Vaňous (78. Prošek), Janák (68. Kubec) - Zelinka (75. Vyskočil, Klesa.

 
Související
Aktuálně

Ani v generálce Vysočina neztratila zimní neporazitelnost

Generálka na jarní start FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY mezi Líšní a FC Vysočina vítěze nepoznala. Brněnský tým šel do vedení po rohu už v 7. minutě. Vysočina, která po celé utkání více držela míč a lépe kombinovala, se zaslouženého vyrovnání dočkala po půlhodině hry z kopačky Jakuba Selnara. Další branky už nepadly, takže Jihlava i v osmém duelu udržela... Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu