05.01.2017, Miroslav Fuks

Juniorka vstoupila do zimní přípravy pod vedením dua Kadlec - Procházka

Juniorka vstoupila do zimní přípravy pod vedením dua Kadlec - ProcházkaO den dříve, než prvoligové „áčko“, zahájili zimní tréninkový dril fotbalisté v juniorce FC Vysočina. S ohledem na posun hlavního kouče Jana Kameníka k prvnímu mužstvu bylo nutné stanovit nové trenérské vedení týmu. Vedení klubu se nakonec rozhodlo celek svěřit Michalu Kadlecovi, kterého bude v úloze asistenta doplňovat zkušený Pavel Procházka.

 

Josef Matoušek, jenž plnil úlohu asistenta v juniorce v podzimní části, rozšíří realizační tým staršího dorostu. Ten na jaře čekají náročné boje o udržení elitní dorostenecké soutěže, tudíž jsme se rozhodli jmenovat po bok trenéra Kamila Průši dalšího asistenta. Spolu s ním předpokládáme, že tým U19 bude na jaře výrazněji využívat trojici fotbalistů, kteří se dosud připravovali s juniorkou – Martina Svatíka, Ivana Dujmoviće a Amira Mašiće,“ informoval ředitel klubu Zdeněk Tulis.

Čtyřicetiletý Michal Kadlec na postu stopera oblékal jihlavský dres nepřetržitě od roku 1998 do konce roku 2009. Pamatuje časy dva ročníky v MSFL, nastoupil do 221 zápasů ve II. lize a též odehrál 29 duelů v nejvyšší soutěži. Po skončení profesionální hráčské kariéry se intenzivně začal věnovat trenérské dráze. Vedl mládežnické týmy, byl asistentem v juniorce, na podzim 2014 působil jako asistent Romana Kučery u prvoligového „áčka“ a trenérské zkušenosti získával i během hráčského působení v divizní Staré Říši. Nyní přebírá otěže druhého týmu v hierarchii klubu – juniorky.

Pavel Procházka má za sebou dlouholetou zkušenost u juniorky a dorosteneckých týmů FC Vysočina. Svoji trenérskou dráhu zahájil v Bystřici nad Pernštejnem, ovšem už v roce 2003 se přesunul k jihlavskému výběru U15. V dalších letech postupně vedl oba týmy mladšího dorostu a následně řadu let působil u staršího dorostu U19. Roky 2012 – 2015 strávil u juniorského týmu, s nímž v ročníku 2014/15 dosáhl na velice lichotivou konečnou 6. příčku. Od léta 2015 krátce trénoval mladší dorost U17, protože se od září přesunul k prvnímu celku dospělých. Zde prakticky až do konce loňského roku působil nejprve jako asistent trenéra Milana Bokši, později jako pozorovatel a scout.

Bylo pro Michala Kadlece složité rozhodování, zda přijmout nabídku vést jihlavskou juniorku? Vítá obnovení spolupráce s Pavlem Procházkou?
Nabídkou jsem byl mile potěšen. Chci vedení klubu za tuto šanci poděkovat. Na novou práci se moc těším a chci uspět. Jde o mé první angažmá v pozici hlavního trenéra u dospělého týmu, což beru jako velkou výzvu a příležitost k trenérskému rozvoji. S Pavlem Procházkou se dobře známe a jistě se budeme dobře doplňovat.

Kolik hráčů se od úterý pod vedením trenérské dvojice Kadlec – Procházka připravuje?
V tomto týdnu trénujeme s šestnácti hráči. Nechybí mezi nimi ani Mašić, který po podzimní operaci menisku ještě netrénuje naplno. Samozřejmě nelze vyloučit, že v průběhu zimního bloku některý z hráčů odejde na hostování do třetiligového celku.

Jaký je tréninkový program týmu? Kdy nastoupíte k prvnímu přípravnému utkání?
Připravujeme se v domácích podmínkách, přičemž úvodní blok je samozřejmě zaměřen na kondiční složku. Snažíme se, abychom ji v maximální míře nabírali s míčem u nohy. O fyzické připravenosti týmu a kvalitě tréninku nám hodně řeknou kondiční testy, které proběhnout na počátku února na Fakultě tělesné výchovy a sportu v Praze. Celkem sehrajeme osm přípravných duelů, většinou proti třetiligovým týmům. První prověrka nás čeká ve středu 11. ledna ve Vyškově, kdy nastoupíme proti druholigovému Prostějovu.

 
Aktuálně

Kamil Průša: Zásadní vliv na sestup měl nezvládnutý podzim

Radost staršího dorostu ze záchrany v elitní soutěži trochu kalí fakt, že dorostenecké „béčko“ druhou nejvyšší soutěž neudrželo. Celek U18 vybojoval 35 bodů a umístil se na 14. příčce tabulky, ovšem při sestupu 2 moravských klubů z I. ligy to na záchranu nestačilo. Tradiční hodnotící rozhovor nám poskytl trenér týmu Kamil Průša. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu