20.04.2004, Redakce

Chovanec nám v semifinále přisoudil Baník Ostrava

PRAHA - Exreprezentační kouč Josef Chovanec fanoušky FC Vysočina nepotěšil. Jméno našeho klubu vytáhl z losovacího osudí jako druhé, což znamenalo, že se 12. května od 19:00 utkáme s ligovým lídrem Baníkem Ostrava. Ve druhé dvojici nastoupí na Letné domácí Sparta proti Liberci (od 16.25). Finále je na programu 18. května, vítěz jde přímo do Poháru UEFA.

 
"Jsme spokojeni. Chtěli jsme hrát doma a to se splnilo," usmíval se kouč František Komňacký, který si z osudí nepřál hlavně Spartu. S ní se totiž tým utká pár dnů po semifinále. "Asi by to nebylo úplně ideální, mít během tří dnů dvakrát Spartu."

A Netolička byl s výsledkem losu také spokojený. "Celou dobu jsem tvrdil, že chci Baník, který velmi dobře znám. Takže je to dobré a pro nás asi nejpřijatelnější. A stejně si nešlo už moc vybírat," liboval si Netolička, který v duelu prý pocítí i osobní motivaci.

Jihlava je obrovským překvapením českého poháru. Druholigový tým na cestě do semifinále vyřadil Slavii, Plzeň a Teplice. Ale pokaždé hrál doma. Až v semifinále na los štěstí neměl.

V Liberci zavládl po losu mírný smutek. "Měl jsem dvě přání. Hrát semifinále doma, nebo dostat Jihlavu. Takže mi to moc nevyšlo," hořce se pousmál liberecký trenér Stanislav Griga. "Dostali jsem asi to nejtěžší, co nás vůbec mohlo potkat," dodal.

Přesto liberečtí fotbalisté víru v pohárový úspěch neztrácí. Soutěž pro ně bude ve zbytku sezony prioritou, protože by se přes něj rádi probojovali do pohárové Evropy. "O pohár se pobijeme," slíbil Griga.

Ani sparťanský kouč František Straka nijak nejásal. "Měl jsem jiná přání. Splnilo se mi aspoň to, že hrajeme doma. Máme dobrou výchozí pozici pro to, abychom mohli hrát ve finále o konečné vítězství," řekl Straka.

Rýsuje se tak velké finále Ostrava - Sparta. Pokud by se tak skutečně stalo a oba kluby skončily v ligové tabulce na prvních dvou místech, do Poháru UEFA by šel čtvrtý tým ligy.

 
Aktuálně

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu