25.04.2012, Kryštof Ženatý - Sedmička.cz

Co dnes dělají jihlavští ligisté?

Co dnes dělají jihlavští ligisté?Před šesti roky hrála FC Vysočina nejvyšší fotbalovou soutěž. Tehdejší hráči se rozprchli. Někdo si zahrál Ligu mistrů, jiní zase krajské soutěže. Bojovali, dřeli, ale na záchranu to nestačilo. Přesto se nesmazatelným písmem zapsali do kroniky FC Vysočina.

 

Za jihlavský klub totiž hráli první ligu, nejvyšší fotbalovou soutěž. Už je to téměř šest let, co se jihlavští fotbalisté marně snaží o návrat. A tým, který tehdy v nejvyšší soutěži působil? Ten se rozutekl po celém světě.

Michal Vorel (brankář, 36 let)
Za Jihlavu odchytal v lize jen půl sezony, pak přestoupil do Slavie a hned si zachytal v tehdejším Poháru UEFA. Jako dvojka za Martinem Vaniakem zase oslavil postup do Ligy mistrů. Nakrátko se objevil i v dresu pražské Dukly, Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem. Teď chytá divizi za Novou Paku.

Branislav Rzeszoto (brankář, 35 let)
V Jihlavě zůstal i po sestupu do druhé ligy, pak se vrátil na Slovensko. Chytal za Senec a Dunajskou Stredu, nyní působí i jako trenér brankářů v Ružomberoku.

Michal Demeter (obránce, 29 let)
Po dvou letech na Vysočině zamířil do slovenského Ružomberoku, ale po jedné sezoně se vrátil do nejvyšší české soutěže v dresu Bohemians Praha. Se střížkovským klubem pak prožil všechny lapálie, administrativní sestup do třetí ligy a nyní na dálku soupeří s Jihlavou o návrat mezi elitu.

Ondřej Šourek (obránce, 28 let)
I když o něm v Česku není moc slyšet, na mezinárodní scéně se z celého týmu prosadil nejvíc. Zahrál si Ligu mistrů za Slavii a později za "ilinu, celkem si v nejprestižnější klubové soutěži připsal jedenáct startů. Dalších třináct přidal v Evropské lize. Nyní hraje za polské Podbeskidzie.

Milan Kopic (obránce, 26 let)
Z Jihlavy odešel do Sparty, kde se ale neprosadil. To se mu povedlo až v Mladé Boleslavi, kde se stal oporou jednoho z nejlepších celků Gambrinus ligy. Zahraniční angažmá na sebe nenechalo dlouho čekat, Kopice si vyhlédl nizozemský Heerenveen. Tam však kariéra nadějného beka uvadala a nepomohla jí ani krátká epizoda v pražské Slavii. Nyní se Kopic opět snaží přesvědčit o svých kvalitách v Heerenveenu.

  • kompletní podobu článku naleznete ZDE

 
Aktuálně

Zástupci FCV v květnových nominacích mládežnických reprezentací

Ani v květnových nominacích českých mládežnických reprezentací neschází zástupci a odchovanci FC Vysočina. Tradičně vám nabízíme souhrn „našich“ jmen, která v aktuálních výběrech národních týmů figurují. Celý článek

 
Servis
V tento den před lety
 
Klub •  Hráči •  Zápasy •  Mládež •  Multimedia •  Fanoušci •  Historie

© 2006-2024 FC Vysočina Jihlava & eSports.cz, s.r.o.  |  RSS
Veškerý obsah stránek chráněn podle autorského zákona a jeho přejímaní bez výslovného souhlasu redakce je zakázáno. Povolena je citace částí materiálů zde zveřejněných s uvedením zdroje www,fcvysocina.cz.
Nastavení cookies

 
 
 
 

Akcionáři klubu

Hlavní partneři klubu

Významní partneři klubu

Partneři klubu

Mediální partneři klubu